Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LİSANS TAMAMLAMA

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
compprog

LİSANS TAMAMLAMA

Mesaj gönderen compprog » Pzt Nis 12, 2021 1:30 pm

Herkese merhaba,
Ben bu yıl bilgisayar programcılığı ön lisans programından tahmini olarak 3.00 ortalamayla mezun olacağım. 1 sene burada Almanca kursuna gittikten sonra Almanya'daki üniversitelerin bilgisayar mühendisliği bölümlerine başvuracağım. Anladığım kadarıyla Almanya'daki üniversiteler burada aldığımız dersleri pek umursamıyor. Olsun sorun değil 3 yıl okurum ama merak ettiğim bir şey var: Ben buradaki kursumu tamamladığımda B2 ya da C1 seviyesinde Almanca biliyor olacağım. Ortalamam da dediğim gibi 3.00 civarında olacak. Sizce Berlin Teknik'ten kabul almam mümkün mü? Biliyorum ucu açık bir soru ama aranızda yapan, duyan var mı? İlla Berlin Teknik olmak zorunda da değil bu ortalamayla kabul alabileceğimi düşündüğünüz üniversiteleri de yazabilirsiniz.
Bir de sanırım bilgisayar mühendisliği Almanya'da informatik olarak geçiyor ve araştırdığım kadarıyla bazı üniversiteler NC istemiyor. Peki NC istemiyor olmaları ne anlama geliyor. Neye göre öğrenci alıyorlar? Belli bir kontenjanları oluyor mu?
Bu sorular kafamı çok kurcalıyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: LİSANS TAMAMLAMA

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 15, 2021 10:12 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

compprog

Re: LİSANS TAMAMLAMA

Mesaj gönderen compprog » Çrş May 19, 2021 1:10 am

Physiker yazdı: Prş Nis 15, 2021 10:12 am Asagidaki iki linki inceleyin lütfen:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/

https://www.youtube.com/watch?v=TcAiX2326JE
uzun süredir foruma girmiyordum yorumunuzu yeni görüyorum. Teşekkür ederim :)