Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal Üniversitesi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
sukufeozbek

Wuppertal Üniversitesi

Mesaj gönderen sukufeozbek » Çrş Şub 10, 2021 10:46 pm

Herkese Merhaba Wuppertal Üniversitesinin yüksek lisans mimarlık bölümü dönem ücretini bilen var mı ?

GutenTag

Re: Wuppertal Üniversitesi

Mesaj gönderen GutenTag » Çrş Şub 10, 2021 11:10 pm

sukufeozbek yazdı: Çrş Şub 10, 2021 10:46 pm Herkese Merhaba Wuppertal Üniversitesinin yüksek lisans mimarlık bölümü dönem ücretini bilen var mı ?
Dönem ücreti hangi bölümü okuyorsan oku aynı. Dönem başına 300 Euro ödüyorsunuz.

sukufeozbek

Mesaj gönderen sukufeozbek » Çrş Şub 10, 2021 11:25 pm

çok Teşekür ederim

Sehriban

Mesaj gönderen Sehriban » Cmt Şub 13, 2021 9:33 pm

Merhaba
Ben de Wuppertaldan şartlı kabul aldım. Vize başvurusu için randevu aldım 41F yanlış randevu olduğu için başvurumu almadılar. Vize başvurusu için yeniden randevu aldım 40F olarak başvuru yapacağım. Hazırlık dönemi başvuru durumu bu mudur?
Daha önce yapan varsa yardımcı olabilir mi ?

Bir de gerekli evraklar arasında kabul belgesi ve kurs kayıt belgesi isteniliyor ben wuppertal üni de kursa katılacağım için ona da şimdiden kayıt yapamıyorum yalnızca kabul belgesi sunarak başvuru yapabilir miyim?

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Pzr Şub 14, 2021 12:02 pm

Sehriban yazdı: Cmt Şub 13, 2021 9:33 pm Merhaba
Ben de Wuppertaldan şartlı kabul aldım. Vize başvurusu için randevu aldım 41F yanlış randevu olduğu için başvurumu almadılar. Vize başvurusu için yeniden randevu aldım 40F olarak başvuru yapacağım. Hazırlık dönemi başvuru durumu bu mudur?

Bir de gerekli evraklar arasında kabul belgesi ve kurs kayıt belgesi isteniliyor ben wuppertal üni de kursa katılacağım için ona da şimdiden kayıt yapamıyorum yalnızca kabul belgesi sunarak başvuru yapabilir miyim?
Merhaba,
40F doğru ya da 36F'te olabilir.

Hayır yalnızca kabul belgesiyle başvuru yapamazsın. Hangi dil kursuna gittiğini kanıtlaman gerek. Wuppertal Üniversitesi online eğitim vereceği için okulun belgesini sunarsan red yersin. Birebir ders veren özel bir dil kursu bulup oradan presence letter alman gerek.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 14, 2021 12:19 pm

Ben de wuppertalden şartlı kabul aldım. Ama kursa kesin kayıt oraya gidince yapılıyor. Ayrıca kurs bana presence letter verdi (hazırlığı wuppertalden alacağım). Bence siz de presence letter isterseniz yeterli olacaktır Sehriban. Bazılarında tamamen online olacak yazıyormuş ama bende öyle yazmıyor. Tamamen yurtdışından yürütülemez yazıyor. Bir mail atın isterseniz. Kabul belgesi+presence letter yeterli dedi bana danışmanım.

Sehriban

Mesaj gönderen Sehriban » Pzr Şub 14, 2021 2:42 pm

Verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim fakat bende söyle bir durum oldu , presence latter'ı istememe rağmen bana geri dönüş maili olarak " yaz dönemi online olacağı için şuan sizden vize istemiyoruz " tarzında bir cevap aldım . Ben bunu konsolosluğa sunduğumada konsolosluğun bana vizeyi geç verme veya vize de eksik evrak tarzında bir sorun yaşar miyim ? Ayrıca presence latter'inizi örnek olması açısından benimle paylaşır misiniz ? ( burda paylaşmak istemezseniz de mailine rica etsem )

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 14, 2021 3:12 pm

Çok garip bana da vize için presence letter gerekliyse mail atın demişlerdi. Kusura bakmayın belge olarak atamam ama içerik zaten çok kısa belirttiğim gibi ‘yukarıda bilgileri bulunan öğrencinin en geç şu tarihten itibaren vizesi olması gerekir eğitim sadece yurtdışından yürütülemez’ yazıyor. Bir tane seviye belirleme sınavı göndermiş olmaları lazım. Kaç aldınız öğrenebilir miyim?
Vize için de sanki vize anı defterinde emin olmamakla birlikte birinin presence letter olmadan da vize aldığını gördüm ama o zaman da özel bir kurs kaydı gerekir diye düşünüyorum.

sukufeozbek

Mesaj gönderen sukufeozbek » Pzr Mar 07, 2021 12:37 pm

Merhabalar Wuppertal Üniversitesine başvuru yaptıktan sonra ne kadar süre içinde şartlı kabul yanıtı verdiler ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Mar 07, 2021 4:35 pm

sukufeozbek yazdı: Pzr Mar 07, 2021 12:37 pm Merhabalar Wuppertal Üniversitesine başvuru yaptıktan sonra ne kadar süre içinde şartlı kabul yanıtı verdiler ?
Benimki uzun surdu 2 aya yakin.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

sukufeozbek

Mesaj gönderen sukufeozbek » Pzr Mar 07, 2021 8:37 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Mar 07, 2021 4:35 pm Benimki uzun surdu 2 aya yakin.
Teşekkür Ederim :)

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Pzt Mar 08, 2021 10:14 am

Merhaba sınava girdim ve 37 aldım. Öncesinden bana da isterseniz presence letter verebiliriz demişlerdi daha sonrasında sınava girip presenceletter istediğimde sizin seviyenizdeki kurslar tamamen online olduğu için presenceletter veremiyoruz diye dönüş aldım bilgisi olan var mı?

burakbb

Mesaj gönderen burakbb » Pzr Mar 21, 2021 5:40 pm

Yüksek lisans için wuppertale başvuracağım. Vize almak için ise a2 sınavına gireceğim sizce a2 ile vize alabilir miyim

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Mar 21, 2021 11:53 pm

burakbb yazdı: Pzr Mar 21, 2021 5:40 pm Yüksek lisans için wuppertale başvuracağım. Vize almak için ise a2 sınavına gireceğim sizce a2 ile vize alabilir miyim
Bunun icin ogrenci profilinin bilinmesi gerek kimse bir sey diyemez o yuzden.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cmt Eyl 04, 2021 5:55 pm

Sehriban yazdı: Cmt Şub 13, 2021 9:33 pm Merhaba

Merhaba. Vizeyi 40f olarak mı almıştınız?

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cmt Eyl 04, 2021 11:10 pm

yagmurozdemir yazdı: Pzr Şub 14, 2021 12:19 pm Ben de wuppertalden şartlı kabul aldım. Ama kursa kesin kayıt oraya gidince yapılıyor. Ayrıca kurs bana presence letter verdi (hazırlığı wuppertalden alacağım). Bence siz de presence letter isterseniz yeterli olacaktır Sehriban. Bazılarında tamamen online olacak yazıyormuş ama bende öyle yazmıyor. Tamamen yurtdışından yürütülemez yazıyor. Bir mail atın isterseniz. Kabul belgesi+presence letter yeterli dedi bana danışmanım.
Sizin vize türünüz neydi 40f mi 36f mi?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Eyl 05, 2021 1:12 pm

Aslickr yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 11:10 pm Sizin vize türünüz neydi 40f mi 36f mi?
40f yl şartlı kabul

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Pzr Eyl 05, 2021 1:21 pm

yagmurozdemir yazdı: Pzr Eyl 05, 2021 1:12 pm 40f yl şartlı kabul
Ya acaba size ulaşabileceğim bir mail adresiniz var mı?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Eyl 05, 2021 1:23 pm

Aslickr yazdı: Pzr Eyl 05, 2021 1:21 pm Ya acaba size ulaşabileceğim bir mail adresiniz var mı?
buraya yazmak yasak maalesef. buradan yöneltirseniz sorunuzu yardımcı olmaya çalılabilirim

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Pzr Eyl 05, 2021 1:30 pm

yagmurozdemir yazdı: Pzr Eyl 05, 2021 1:23 pm buraya yazmak yasak maalesef. buradan yöneltirseniz sorunuzu yardımcı olmaya çalılabilirim
Tamam peki. Şunları merak ediyorum:

1) Wuppertal e şartlı kabul başvurusu uni asisst üzerinden mi ve başvuru esnasında dil okulumuza mı kaydolmak istiyorsunuz diye bir soru varmış onu evet diye mi cevaplamamız lazım?

2) Vizede şartlı kabul kağıdı dışında üniversiteden gelen hangi kağıtları verdiniz? Presence letter diye bir şey varmış o ne anlamadım.

3) Yurtlara kabul geldikten sonra mı başvurdunuz. Yani yurtlara başvurmak için en doğru zaman ne zaman? Şartlı kabul kağıdı gelir gelmez mi?

Çok teşekkür ederim.