Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkinci Yükseklisans

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
alperen

İkinci Yükseklisans

Mesaj gönderen alperen » Sal Ara 22, 2020 11:26 am

Selamlar,

lisans olarak Sosyoloji mezunuyum ve yükseklisansımı da geçtiğmiz yaz Sosyolojiden yaptım. Bu süre zarfında da Almanca öğrenmeye devam ettim. Seviyemi B1'e kadar getirdim ve geçtiğimiz günlerde de Telc Sertifika sınavına girdim ancak henüz sonuçlanmadı. Almanya'ya şartlı kabulle gitmek istiyorum ikinci yükseklisans için başvurabilir miyim veya ne tavsiye edersiniz, zira bir yerde ikinci yükseklisans için başvurulamayacağını gördüm.

Lütfen yardımcı olun, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: İkinci Yükseklisans

Mesaj gönderen Alarech » Sal Ara 22, 2020 7:43 pm

İkinci kez lisans okuyan gördüm fakat yüksek lisans görmedim.Bu tür şeyleri 2. kez okuyanlara da benim bildiğim iyi bir neden gerekiyor.Bu yüzden de vize işleri zorlaşabiliyor.Türkiye'de de yapanları gördüğüm zaman genel olarak yaptığı yüksek lisanstan farklı bir bölümde yapmaları gerekiyordu.

alperen

Mesaj gönderen alperen » Sal Ara 22, 2020 11:06 pm

cevabınız için teşekkür ederim. Bu forumda araştırınca benim durumumda olan bir kaç kişiye daha rastladım ama dediğiniz gibi sağlam bir gerekçelendirmeyle vizede ciddi bir sorun teşkil etmiyormuş.

Dediğiniz gibi zaten farklı bir bölümden psikolojiden yl yapmayı planlıyorum. Sizce akademik düzeyde kendimde bunun eksikliğini hissettiğim ve burada aldığım yl eğitiminin yeterli gelmediği şeklinde bir gerekçelendirmeyle vizede daha rahat eder miyim ne düşünüyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Ara 22, 2020 11:18 pm

alperen yazdı: Sal Ara 22, 2020 11:06 pm cevabınız için teşekkür ederim. Bu forumda araştırınca benim durumumda olan bir kaç kişiye daha rastladım ama dediğiniz gibi sağlam bir gerekçelendirmeyle vizede ciddi bir sorun teşkil etmiyormuş.

Dediğiniz gibi zaten farklı bir bölümden psikolojiden yl yapmayı planlıyorum. Sizce akademik düzeyde kendimde bunun eksikliğini hissettiğim ve burada aldığım yl eğitiminin yeterli gelmediği şeklinde bir gerekçelendirmeyle vizede daha rahat eder miyim ne düşünüyorsunuz?
Söylediğiniz sebepleri genel olarak kabul edilebilir olarak düşünüyorum.Tabii ki bunun üstüne de kendi isteğini,gelecekte hangi konular üstünde çalışmayı planladığınızı vs eklerseniz neden olmasın ?

alperen

Mesaj gönderen alperen » Çrş Ara 23, 2020 1:30 pm

Umarım işlerimiz yolunda gider. Tekrar teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Çrş Ara 23, 2020 3:00 pm

Rica ederim,başarılar dilerim.