Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

E-Devletten Alınan Transkript Hakkında

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
YSerhatC

E-Devletten Alınan Transkript Hakkında

Mesaj gönderen YSerhatC » Cum Tem 17, 2020 4:07 pm

Merhabalar. Almanya'da yüksek lisansa başvuracağım. Ankara'dan mezun oldum ve şu anda İstanbul'dayım. Elimde Türkçe aslı gibidir üniversite onaylı transkriptim var ama İngilizce transkriptim yok. E Devletten transkript alınabiliyormuş, barkotlu İngilizce transkriptimi indirdim. Acaba transkriptim barkotlu olduğu için resmi bir belge olarak kabul edilir mi, yoksa üniversiteden aslı gibidir ya da benzeri bir kaşe almam gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Muffin

Re: E-Devletten Alınan Transkript Hakkında

Mesaj gönderen Muffin » Pzr Tem 19, 2020 1:04 pm

Buna en iyi cevabı başvuracağınız okullar verir. Uni-assist'in de sayfasında belgelerin nasıl olması gerektiği yazıyor, eğer oranın üstünden başvuru yapacaksanız. Ben ilk başvurularımda okuldan aldığım İngilizce transkripti yollamıştım, sorun olmamıştı okuldan damgalı ve imzalı olduğu için. Ama diplomamı kabul etmediler, üzerinde qr kod ve geçerliliğini kontrol edebilecekleri link vs bulunmasına rağmen. Üniversite ve lise diplomalarımın ve diploma ekimin mecburen noterden damgalı kopyalarını yolladım. Noter pahalı oluyor, konsolosluklar da belge doğrulaması yapıyor ama randevu almak lazım.