Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

12 Yil aradan sonra merhaba...

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
kitty26

12 Yil aradan sonra merhaba...

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Haz 15, 2020 12:40 am

Merhaba sevgili DS üyeleri ve yönetici arkadaslar,
Ben bu grubun cok eski üyerinden biriyim.Daha dogrusu bundan yillar önce baska bir egitim grubunda arkadas olup bu siteyi kuran sevgili arkadaslarimizin takipcisi olarak burdan devam ettik.Haaa diyceksiniz ki yillardir neden ortalarda yoktun,onu anlatmayayim cok karisik kisaca coluk cocuk deyip gecelim.Bu öyle bir sitedir ki, hala bütün yakinlarima. arkadaslarima yurtdisinda egitim konusunda verdigim tek adrestir.( Ki sayelerinde ben Almanya da master programimi bitirmis bulunuyorum) Burasi öyle güzel bir ailedir ki,12 yil önce Almanya`ya ilk geldigimde bu grubumuzun üyelerinden arkadaslarimin cocuklarin dogum,dogumgünü etkinliklerine hala katilim saglamaktayim.Grubun yöneticileri arkadaslarimizla bulusmalar ayarlayip Oktoberfestleri hatmetmisligimiz bile vardir.Neyse bu girizgahtan sonra sevgili üyelerede bir deginmeden gecmeyeyim.Altin degerinde ki bu sitenin degerini bilin,isinin ehli bu insanlara güvenin.
Efendim simdi kendi derdimle yillar sonra yönetici arkadaslarimi yine bir rahatsiz edeyim.Simdi benim tembel bir yegenim var,biz bunu güc bela okutmak istiyoruz.Kendisi 23 yasinda Meslek Lisesi cikisli.Iki yillik üniversiteyi kazandi 3 sömestir falan gitti bitiremedi bircok dersten kaldi falan filan.Duyduguma ve tabiki bu siteden edindigim bilgiye göre Türkiye de bir yil uni okumus olan meslek lisesi cikisli ögrenciler Almanya da egitim hakkina Studiumkolleg yaparak sahip olabiliyorlarmis.Simdi biz burda Unilere basvurmak istiyoruz amma velakin bunun icin ilk adim olarak Uniye basvurup normal ögrenci seklinde sartli kabul mü almaliyiz yoksa Studiumkollege mi basvuru yapmaliyiz,ayyyy ne uzattim kisaca nasil bir yol izlememiz gerek ilk nerden baslamali?
Simdiden cevaplariyla beni aydinlatacak arkadaslara tesekkür ederim.
Sevgiler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 12 Yil aradan sonra merhaba...

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 15, 2020 4:27 pm

Selam Kitty, umarim iyisindir. Maalesef burda o eski sicak ortam yok. Bizler sokakta büyüyen son nesillerdik, sonrakiler ve hele en son gelen nesil tamamiyle sosyal medya cocugu oldular:)

O yegenine dokunma hic, egitim falan hic kafasini bulandirma bence:) MYO kazandiysa Almanya da okuyabilmesi icin önce mezun olmasi gerekiyor ama vize isleri cok degisti senin döneme göre. Egitim gecmisi cok iyi olmayanlara vize vermiyorlar artik. Ha yok illaki getirecegim yegeni diyorsan ithal damat yap.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com