Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bonn Universitat-YARDIM lütfen

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
makyil

Bonn Universitat-YARDIM lütfen

Mesaj gönderen makyil » Çrş Oca 08, 2020 8:41 pm

Bonn üniversitesi'ne okul diploma, transkript ve üniversite giriş belgelerinin kopyası, tercümesi ve noter onaylarını gönderdiğim halde aşağıdaki şekilde bir mesaj gelmiş. Neyi yanlış yapmış olabilirim?

Üniversite giriş belgesini ÖSYM adresinden sonuç belgesi çıktısı alıp bunun tercüme ve onayını yapıp göndermiştim. Eksik bir şey yapmış olabilir miyim?
Başvuru süresi sona yaklaştığından ne yapabileceğim konusunda cevap yazabilirseniz memnun olurum. Ya da Bonn Universitat'ta bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi? Sekreterlik'ten aşağıda mesaj gelmiş:

Sie haben sich zum Sommersemester 2020 für den DSH-Vorbereitungskurs beworben.

Leider ist Ihre Bewerbung noch nicht vollständig.

Bitte reichen Sie für eine Bewerbung zum Sommersemester 2020 noch bis zum 15.01.2020 folgende Unterlagen ein:

- Übersetzungen des Schulzeugnisses und der Hochschulaufnahmeprüfung

erenahmet95

Re: Bonn Universitat-YARDIM lütfen

Mesaj gönderen erenahmet95 » Çrş Oca 08, 2020 9:18 pm

makyil yazdı: Çrş Oca 08, 2020 8:41 pm Bonn üniversitesi'ne okul diploma, transkript ve üniversite giriş belgelerinin kopyası, tercümesi ve noter onaylarını gönderdiğim halde aşağıdaki şekilde bir mesaj gelmiş. Neyi yanlış yapmış olabilirim?

Üniversite giriş belgesini ÖSYM adresinden sonuç belgesi çıktısı alıp bunun tercüme ve onayını yapıp göndermiştim. Eksik bir şey yapmış olabilir miyim?
Başvuru süresi sona yaklaştığından ne yapabileceğim konusunda cevap yazabilirseniz memnun olurum. Ya da Bonn Universitat'ta bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi? Sekreterlik'ten aşağıda mesaj gelmiş:

Sie haben sich zum Sommersemester 2020 für den DSH-Vorbereitungskurs beworben.

Leider ist Ihre Bewerbung noch nicht vollständig.

Bitte reichen Sie für eine Bewerbung zum Sommersemester 2020 noch bis zum 15.01.2020 folgende Unterlagen ein:

- Übersetzungen des Schulzeugnisses und der Hochschulaufnahmeprüfung
bildiğim kadarı ile sonuç belgesi onaylı olması gerekiyor. Onu da ösym'ye dilekçe gönderip onaylatmanız gerekiyor.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Çrş Oca 08, 2020 10:13 pm

erenahmet95 yazdı: Çrş Oca 08, 2020 9:18 pm bildiğim kadarı ile sonuç belgesi onaylı olması gerekiyor. Onu da ösym'ye dilekçe gönderip onaylatmanız gerekiyor.
Hocam son cümleye bakılırsa belgelerin çevirilerinde eksik olduğu söyleniyor. Gözden kaçırmış veya çevirileri de noter onaylı istiyor olabilirler.
- "Okul sertifikalarının ve üniversiteye giriş sınavının tercümeleri"

makyil

Mesaj gönderen makyil » Prş Oca 09, 2020 11:58 am

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ösym tarafını hallederim ama okul sertifikaları kısmında ne kastediyor olabilir? Diploma ve transkriptlerin hem tercümesi, noter onayı ve apostilleri var. Burada da onaylatmam gereken bir makam var mıdır acaba?

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Prş Oca 09, 2020 12:31 pm

makyil yazdı: Prş Oca 09, 2020 11:58 am Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ösym tarafını hallederim ama okul sertifikaları kısmında ne kastediyor olabilir? Diploma ve transkriptlerin hem tercümesi, noter onayı ve apostilleri var. Burada da onaylatmam gereken bir makam var mıdır acaba?

Okul sertifikaları bunlar zaten göndermişsiniz, ayrı bir belge istenmiyorsa sorunun ne olduğunu öğrenmeniz için üniversitenin ilgili birimini ararsanız daha iyi olur

makyil

Mesaj gönderen makyil » Prş Oca 09, 2020 3:23 pm

Onu da yaptım fakat telefonu açmıyorlar. Pzt-Çarş telefon kabul ediyorlarmış. email attım ama ona da ne zaman cevap dönerler bilmiyorum. Bonn'da okuyan birileri Studierendensekretariat'tan Alexander Haas'la (eksik belge mesajı atan kişi) görüşebilse ve bana gerçekten neyin eksik olduğunu söyleyebilse, 15 Ocak'a kadar gönderebilirim sanırım fakat pazartesiye kalırsa yetiştiremem gibi duruyor. Kısmetten ötesi yok, vardır bunda da bir hayır diyelim. Cevap veren ve ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Başvuru numaram: 612980
Bu arada ÖSYM bürosuna da gittim bana öyle bir yetkimiz yok belgeye damga vuramayız dediler. Ankara ile görüşün diyorlar. Bu saatten sonra oradan pek bir şey çıkartamam 15'ine kadar. Bonn'daki kayıt bürosundaki arkadaşlara Bonn'da okuyan öğrenciler, bunların elektronik imzalı belgeler olduğunu ve internetten doğruluğunu kontrol edebileceklerini söyleseler, bundan sonra başvuranlar için hayır işlemiş olurlar :)