Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni assist ücreti

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
gzmm

uni assist ücreti

Mesaj gönderen gzmm » Prş Haz 27, 2019 7:38 pm

Merhaba arkadaşlar , uni assitin ücretini ödeyeceğim fakat bankalar kesinti yapıyormuş. türkiyeden ödeme yapacağım nasıl ödeme yapmamı önerirsiniz? en hızlı ve daha az mafrafsız olan yöntem nedir?

mandalina

Re: uni assist ücreti

Mesaj gönderen mandalina » Cum Haz 28, 2019 12:43 pm

gzmm yazdı: Prş Haz 27, 2019 7:38 pm Merhaba arkadaşlar , uni assitin ücretini ödeyeceğim fakat bankalar kesinti yapıyormuş. türkiyeden ödeme yapacağım nasıl ödeme yapmamı önerirsiniz? en hızlı ve daha az mafrafsız olan yöntem nedir?
Transferwise ile yapmıştım. Memnun kaldım

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Cum Haz 28, 2019 2:30 pm

Nasıl kullanılıyor benim elimde nakit euro var bunu banka hesabıma yatırıp daha sonra transferwise deki hesaba mı gönderiyorum? türk lirası mı olması gerekiyor yoksa?

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cum Haz 28, 2019 2:35 pm

Ben uni asisst degilde clausthal in hesabina ptt den para yatirdim. 10 euro kesinti yapti. Ama transferwise daha ucuzmuş duydugum kadariyla.

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Cum Haz 28, 2019 5:51 pm

gzmm yazdı: Cum Haz 28, 2019 2:30 pm Nasıl kullanılıyor benim elimde nakit euro var bunu banka hesabıma yatırıp daha sonra transferwise deki hesaba mı gönderiyorum? türk lirası mı olması gerekiyor yoksa?
Transferwise hesabı açıyorsunuz. App inden açmıştım ben hesabı. Göndereceğiniz para birimini yani euro giriyorsunuz onun tl karşılığını size gösteriyor. Bu parayı transfer etmeniz gereken bir Fiba Bank IBAN i gösteriyorlar size. Ben garanti bankası tl hesabımdan oraya tl transfer etmiştim.
Yani 75 Euro yu 500 küsür bir şey hesapladı. Ben garanti bankası hesabımdan bildirdikleri Fiba Bank hesabına havale yaptım.
Bir gün içerinde uni assist hesabına ulaştı para. 75 Euro için 8 lira gibi bir işlem ücreti vardı sanırım. Daha detaylı bilgi için internetten araştırabilirsiniz. Süreç genel olarak böyle.