Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni assist basvuru islemleri ve bekleme süresi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
alperen20

uni assist basvuru islemleri ve bekleme süresi

Mesaj gönderen alperen20 » Pzt Haz 17, 2019 8:02 pm

merhaba arkadaslar ben türkiyede yös sinavi ile üniversite kazandim alman vatandasiyim ancak aklimda bi kac soru var cevaplar iseniz sevinirim bremen üniversitesi informatik bölümüne basvuruda bulundum ancak burdan ögrendigim kadari ile nc frei oldugunu ögrendim. uni assiste 1 haziranda basvurumu yapmis olup 4 haziranda belgelerimi kargalodim ve belgelerini bide parani aldik mesaji almama ragmen online olarak islem basvurusu alinsa da 17.06.2019 tarihi itibariyle hala calisilmaya baslanilmamis bu süre normal mi ? yös ile basvuru yaptigim icin yös sonuc belgesi universite ögrenci belgesi transkript ve diplomalarin beglaubigung yaptirip öyle gönderdim bu belgeler disinda su an ki dil sertikkam kimlik fotokopisi gibi seyleri de ekleyerek gönderdim belgelerimde eksiklik var mi ? cevap ne kadar sürede gelir ? ikinci soruma net cevap vermek mümkün degil ama ne kadar süre alir asagi yukari ? alman vatandasi oldugum icin uni assist kullanmadan baska basvuru yolum var mi cünkü sistem üstünden örnegin hannover üniversitesine basvurmak istedigimde alman vatandasi oldugum icin bu bölüme basvuru yapamassin gibi bi uyari ile karsilastim. hochschule bremen ile konustugumuz zaman ise türkiyede okudugum ve üniversiteyi kazandigim icin uni assist kullanmam gerektigi söylendi. son sorum olarak bremen üniversitesi test as sinavi yapiyormus ancak sitede whl ve ekonomi icin yapildigi yaziyor informatik ögrencisi de girmek zorunda mi (ona göre o sinava da calismaya baslayacagim) ? cevaplarsaniz memnun olurum