Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci vizesi ile ilgili

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Baris2011

Öğrenci vizesi ile ilgili

Mesaj gönderen Baris2011 » Cmt Haz 01, 2019 9:43 am

Selam arkadaşlar
Ben 4 yıllık Erciyes üniversitesi tarih mezunuyum. 2003 yılında Erlangendeki üniversitede master için bulundum. Şimdi Ausbildung için Berlin'de bir firma ve okuldan kabul alındı.
Bu sitede sadece yüksek öğrenim vizesi başvuru bilgileri var. Ausbildung ile ilgili bilgisi olan varmı acaba?
Ben Altenpflege-Yasli Bakımı bölümü okuyacağım. Türkiye de 2.defa lise okuyup bunun diplomasını aldım.meslek tecrubem de var. Normalde 13 yıldır Ankara'da bir Tapu Müdürlüğünde memurum. Ama idealim Berlin'de okuyup orada yaşamak ve çalışmak. Çocuklarimin geleceği için. İleride onlarda işsiz ordusuna katılmasını istemiyorum.

Ausbildung da bir öğrencilik çeşidi.
Bunun vizesi için yaş sınırı olur mu? Allah rızası için yoneticilerden bilgisi olan varsa biraz bilgi versin.
Yani burada master vizesi dışında bilgi vermeniz yasak mı?
Yöneticiler mutlaka birşeyler biraz da olsa biliyorlardır sanırım.
Teşekkürler arkadaşlar...

Baris2011

Re: Öğrenci vizesi ile ilgili

Mesaj gönderen Baris2011 » Çrş Haz 05, 2019 10:34 am

Herkese iyi bayramlar diliyorum. Oralarda bayramlar Türkiye de ki gibi olmasa da...
Yöneticilere ve diğer arkadaşlara Benim durumumla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olmasını birşeyler yazmasını rica ediyorum.
Teşekkürler arkadaşlar...