Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Psikolog Olarak Çalışmak Hakkında

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
MAslanK

Psikolog Olarak Çalışmak Hakkında

Mesaj gönderen MAslanK » Cmt Mar 23, 2019 11:08 pm

Arkadaşlar forumda yeniyim.Cevapları araştırdım fakat forumda bulamadım.
Sorularımı ne yazacağımı da tam olarak bilmiyorum fakat aklımda birkaç soru var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben Türkiye'de psikoloğum nişanlım almanya'da yaşıyor ve almanya doğumlu. Seneye evleneceğiz. Ben de Almanya'ya yerleşeceğim. Fakat almanyada Klinik Psikolog olarak çalışmak istiyorum.Dolayısıyla almanya'da klinik psikoloji master ı yapmam gerekiyor. Sorum şu ki ilk olarak çalışmak için diploma denkliği mi alsam daha faydalı olur yoksa direkt yüksek lisansa başlasam mı daha doğru olur ?

Masterkomm

Re: Psikolog Olarak Çalışmak Hakkında

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzr Mar 24, 2019 1:10 am

dilin var mi? denklik sorun cikarmasa da bence trde universite okuyan birisi almanya'da egitim veya baska yurtdisi tecrubesi yoksa zor is bulur. dolayisiyla yl tavsiye ederim. is hazir tanidik vs. diyorsan ayri.

MAslanK

Re: Psikolog Olarak Çalışmak Hakkında

Mesaj gönderen MAslanK » Pzt Mar 25, 2019 2:42 pm

Evet yüksek lisansı yapmam gerekiyor sanırım. Acaba burada Klinik Psikoloji yüksek lisansı kabul alan arkadaşlar var mıdır yardımcı olabilecek.