Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TELC C1 HS ve Goethe C1 sınavları

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Irmakk

TELC C1 HS ve Goethe C1 sınavları

Mesaj gönderen Irmakk » Pzt Ara 10, 2018 8:27 pm

Merhaba arkadaslar. Bu iki sinav hakkinda bilgi sahibi olanlar cevap verebilirler mi acaba? Tesekkurler.

Masterkomm

Re: TELC C1 HS ve Goethe C1 sınavları

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Ara 11, 2018 11:27 am

buyrun.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Ara 11, 2018 1:23 pm

cok genel sordugun icin genel bilgi vercem..Telc c1 Hs ile üniversitelerin bircoguna girebilirsin ama Goethe c1 ile giremezsin...Icerik olarak birbirinden farkli sinavlar.

Irmakk

Mesaj gönderen Irmakk » Çrş Ara 12, 2018 5:09 am

Goethe C1 ile de universitelere girebiliyormussun diye okumustum. Umarim telci gecebilrim. Telcin konusma sinavi ve goethenin konusma sinavi hakkinda bilgi verebilir misiniz? Galiba Telc sinavinda "sunum" oluyormus ama nasil isliyor emin degilim. Iki sinavda da Hörverstehen 1 kere dinleniyor o biraz dezavantaj. Ama sinavlar hakkinda cok detayli bilgi bulamadim biliyorsaniz cok sevinirim ya da link yollarsaniz da cok memnun kalirim.

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Cum Ara 21, 2018 2:03 am

Irmakk yazdı: Çrş Ara 12, 2018 5:09 am Goethe C1 ile de universitelere girebiliyormussun diye okumustum. Umarim telci gecebilrim. Telcin konusma sinavi ve goethenin konusma sinavi hakkinda bilgi verebilir misiniz? Galiba Telc sinavinda "sunum" oluyormus ama nasil isliyor emin degilim. Iki sinavda da Hörverstehen 1 kere dinleniyor o biraz dezavantaj. Ama sinavlar hakkinda cok detayli bilgi bulamadim biliyorsaniz cok sevinirim ya da link yollarsaniz da cok memnun kalirim.
Telc ve Goethe İnstitut web sayfalarına girip örnek sınav dosyalarına bakabilirsin, orada gayet detaylı yazıyor sınav hakkında bilgiler. Eğer ipucu, tavsiye vs. ararsan youtube' da Deutsch mit Marija diye birisi var onun videolarını izleyip sprechen hakkında püf nokta vs. alabilirsin