Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Üniversitesi Ielts Belgesi Problemi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
aycanfistikci

Bremen Üniversitesi Ielts Belgesi Problemi

Mesaj gönderen aycanfistikci » Pzr Eki 14, 2018 5:24 pm

Arkadaşlar herkese selam buradaki ilk günüm bir arkadaşımın tavsiyesiyle kayıt oldum ve yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Bremen Üniversitesinden kabul aldım ve bütün belgelerimi eksiksiz şekilde toparladım fakat Ieltsten 6.5 6.0 6.0 6.0 overall puanıyla 6.0 notunda kaldım. Üniversite 6.5 istiyor ve onlara durumu ne kadar izah etsemde olumlu geri dönüş alamıyorum. Sizce bizzat almanyaya gidip orada yüz yüze konuşsam etkili olur mu ya da başka bir çözüm yolu bulabilir miyim ?

Wolf123

Re: Bremen Üniversitesi Ielts Belgesi Problemi

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Eki 14, 2018 6:25 pm

aycanfistikci yazdı: Pzr Eki 14, 2018 5:24 pm Arkadaşlar herkese selam buradaki ilk günüm bir arkadaşımın tavsiyesiyle kayıt oldum ve yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Bremen Üniversitesinden kabul aldım ve bütün belgelerimi eksiksiz şekilde toparladım fakat Ieltsten 6.5 6.0 6.0 6.0 overall puanıyla 6.0 notunda kaldım. Üniversite 6.5 istiyor ve onlara durumu ne kadar izah etsemde olumlu geri dönüş alamıyorum. Sizce bizzat almanyaya gidip orada yüz yüze konuşsam etkili olur mu ya da başka bir çözüm yolu bulabilir miyim ?
Durumu izah etmek derken? Yani mesela sınavdan kalmanın nedeni geçirdiğin bir hastalık vs mi? Genelde istedikleri puanın altında kabul etmezler ama yüzyüze konuşursan belki bir kaç ay ek süre verebilirler. En yakın ielts ya da toelf sınavı ne zaman tarihlerine bak bence sonra üniye git ve bir sonraki sınava kadar ek süre iste.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Pzr Eki 14, 2018 8:54 pm

Üniversitelerin verdikleri skorlar, minimum skorlardır. Onun altında kabul vereceklerini sanmıyorum. Hedef skora çok yaklaşmışsın. Biraz daha çalışsan yahut bir kaç saat özel ders alsan hedefe ulaşırsın diye düşünüyorum. Zaten sınav da her hafta yapılıyor. Kendini hazır hissettiğin zaman girersin.

Ben de ielts'e hazırlanıyorum. Önerin var mı? Nasıl çalıştın? Ne kadar süre çalıştın? Çalışmadan önceki seviyen neydi?

Alter18

Mesaj gönderen Alter18 » Pzr Eki 14, 2018 11:44 pm

Almanyaya gelip konusmanin cok birsey degistirecegini zannetmiyorum..Uni ne istiyorsa onu ister asagisini kabul etmez maalesef.