Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf-Tel-c-DSH Hakkında Kaynak-Tavsiye

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Abdurrahmanmazi

Testdaf-Tel-c-DSH Hakkında Kaynak-Tavsiye

Mesaj gönderen Abdurrahmanmazi » Sal May 01, 2018 10:15 pm

Herkese Merhaba,

15 Temmuz'a kadar bu 3 sınavdan birinden C1 belgesi almam gerekiyor. Şu sıralar B2 kursum bitti ve C1 ya da bu üç sınavdan birinin Vorbereitung kursuna gitmem gerekiyor fakat C1 kursuna gidersem Vorbereitung, Vorbereitung kursuna gidersem C1 kursuna gidemeyeceğim. Panoda buna benzer sorular olmasına rağmen tam anlamıyla bir tavsiye göremedim. İkisine birden gitmek hem masraflı hem saatler uymuyor. Bu 3 sınavla ilgili ayrıca güncel kaynakları da not ederseniz herkes beslenmiş olur. Saygılar

tommytopal

Re: Testdaf-Tel-c-DSH Hakkında Kaynak-Tavsiye

Mesaj gönderen tommytopal » Sal May 01, 2018 10:39 pm

Ben önerim şu şekilde, 3 sinavdan birini seçip ona hazırlanmak, c1 kursun hazırlık ve C1' i içermesini öneririm.
Testdaf, bence konuşma bölümü çok anormal, Grammatık olmamasi pozitif bir yönü fakat dinleme bölümü çok hızlı oluyor.
DSH araştırdıgım kadarıyla testdaf'a göre daha kolay ve çok ayrıntılı, dinleme bölümleri çok yavaş, konuşma bölümünde gerçek bir insanla konuşmanin yararli oldugunu düşünüyorum.
Testdaf için, bir çok yayın bulabilirsin, bir hazırlık kitabı kitabin adi Çince fakat Testdaf için çok yararli bulduğum bir kitap.
DSH'yla bende yeni tanişiyorum bana denildiği üzere, Vorbereitung für DSH 2020 ve Erfolg zum DSH' nin iyi oldugunu ögrendim.
Telc C1 Hochschule bence çok zor!

Abdurrahmanmazi

Mesaj gönderen Abdurrahmanmazi » Sal May 01, 2018 10:58 pm

tommytopal yazdı: Sal May 01, 2018 10:39 pm Ben önerim şu şekilde, 3 sinavdan birini seçip ona hazırlanmak, c1 kursun hazırlık ve C1' i içermesini öneririm.
Testdaf, bence konuşma bölümü çok anormal, Grammatık olmamasi pozitif bir yönü fakat dinleme bölümü çok hızlı oluyor.
DSH araştırdıgım kadarıyla testdaf'a göre daha kolay ve çok ayrıntılı, dinleme bölümleri çok yavaş, konuşma bölümünde gerçek bir insanla konuşmanin yararli oldugunu düşünüyorum.
Testdaf için, bir çok yayın bulabilirsin, bir hazırlık kitabı kitabin adi Çince fakat Testdaf için çok yararli bulduğum bir kitap.
DSH'yla bende yeni tanişiyorum bana denildiği üzere, Vorbereitung für DSH 2020 ve Erfolg zum DSH' nin iyi oldugunu ögrendim.
Telc C1 Hochschule bence çok zor!

Tavsiyelerin için öncelikle teşekkür ederim.
Araştırmalarına hak veriyorum bende senin gibi düşünüyorum fakat Testdafın bir sonraki sınavı 19 Temmuz'da olucak ve başvurlar 15 Temmuz'da bitiyor. Testdafın konuşma bölümüne haricinde en kolay sınav olduğunu düşünüyorum.
DSH sınavının kayıtlarının saniyeler içersinde dolduğunu söylüyorlar bu da ayrı bir risk.
Tel-c sınavına zor diyenler var fakat yakın 2 arkadaşım bu iki sınavdan iyi bir eğitim alarak geçtiler. Sınav formatına baktığımda ise Konuşma bölmünün Testdafa nazaran daha kolay diğer bölümlerinin ise zor olduğunu düşünüyorum.
Kısacası hala ne yapacağımı bilmiyorum :D

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal May 01, 2018 11:00 pm

hazirlik kursuna gidebilirsin arkadasin dedigi gibi c1 in hazirlik kursu veya daha dogrusu hazirlik kursnun c1 kapsarsa senin icin iyi olur hem genel bir tekrar yaparlar ama zaman sikintin varsa c1 mi vorbereitung mu dersen vorbereitung derim ben öyle yapmistim
Arkadaslar ben erkegim =)

Abdurrahmanmazi

Mesaj gönderen Abdurrahmanmazi » Sal May 01, 2018 11:04 pm

kiss25 yazdı: Sal May 01, 2018 11:00 pm hazirlik kursuna gidebilirsin arkadasin dedigi gibi c1 in hazirlik kursu veya daha dogrusu hazirlik kursnun c1 kapsarsa senin icin iyi olur hem genel bir tekrar yaparlar ama zaman sikintin varsa c1 mi vorbereitung mu dersen vorbereitung derim ben öyle yapmistim
Hazırlık kursu TEL-C-DSH olarak geçiyor iki sınava birden hazırlıyorlar, 2 ay sürüyor ama genel bir grammer tekrarı görmedim. C1 görmediğim için kelime dağarcığım çok iyi değil metinleri çok iyi kavrayamıyorum. tavsiyen için teşekkür ederim

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal May 01, 2018 11:10 pm

kelime dagarcigin kurs görmenle degil seninle alakali eger kendin internettten almanca makaleleri okuyup bilmedigin kelimeleri cikartirsan her gün 1 1.5 saat emin ol kelime dagarcigin sinava kadar kursun sana vereceginden cok daha genisler

tommytopal

Mesaj gönderen tommytopal » Sal May 01, 2018 11:20 pm

Abdurrahmanmazi yazdı: Sal May 01, 2018 10:58 pm Tavsiyelerin için öncelikle teşekkür ederim.
Araştırmalarına hak veriyorum bende senin gibi düşünüyorum fakat Testdafın bir sonraki sınavı 19 Temmuz'da olucak ve başvurlar 15 Temmuz'da bitiyor. Testdafın konuşma bölümüne haricinde en kolay sınav olduğunu düşünüyorum.
DSH sınavının kayıtlarının saniyeler içersinde dolduğunu söylüyorlar bu da ayrı bir risk.
Tel-c sınavına zor diyenler var fakat yakın 2 arkadaşım bu iki sınavdan iyi bir eğitim alarak geçtiler. Sınav formatına baktığımda ise Konuşma bölmünün Testdafa nazaran daha kolay diğer bölümlerinin ise zor olduğunu düşünüyorum.
Kısacası hala ne yapacağımı bilmiyorum :D
Testdaf Sinavi 19 Temmuz' da ve basvurular 24 Mayis-21 Haziran arasi, Eger Testdaf' a girmek istersen, yasadigin sehirdeki Testdaf sinav merkezine simdiden basvur, Cünkü sinav'da yer bulabilmek DSH gibi cok zor.

Testdaf'a hazirlanirken yaklasik 5 Kitap ve butun Mdolleri (1-5) cozdum, sonuc hep TDN 4 -5'di, fakat sinavda cok zorlanmistim. Acikcasi söylenmesi gerekiyor ki sinav' biraz sansin olmali ve Leseverstehen bölümünde konunun senin ilgi alanin ve Aklinda canlandirabilmen cok önemli.
Sana en buyuk önerim, kesinlikle bir an önce karar ve hazirliga basla ve hazirlik sürecinde düzenli olarak tekrarlarini yapman:) simdiden basarilar dilerim:)

Abdurrahmanmazi

Mesaj gönderen Abdurrahmanmazi » Çrş May 02, 2018 12:25 am

kiss25 yazdı: Sal May 01, 2018 11:10 pm kelime dagarcigin kurs görmenle degil seninle alakali eger kendin internettten almanca makaleleri okuyup bilmedigin kelimeleri cikartirsan her gün 1 1.5 saat emin ol kelime dagarcigin sinava kadar kursun sana vereceginden cok daha genisler
o halde sıkı bir şekilde makale takip edip haber dinleyeceğim. Bu arada bir çalışma methodunuz var mıydı metin yazma, kelime dağarcığını geliştirme ve okuduğunu daha hızlı anlamayla ilgili? Metinleri okurken bilmediğiniz kelimeleri tek tek çevirdiniz mi mesela?

Abdurrahmanmazi

Mesaj gönderen Abdurrahmanmazi » Çrş May 02, 2018 12:27 am

tommytopal yazdı: Sal May 01, 2018 11:20 pm Testdaf Sinavi 19 Temmuz' da ve basvurular 24 Mayis-21 Haziran arasi, Eger Testdaf' a girmek istersen, yasadigin sehirdeki Testdaf sinav merkezine simdiden basvur, Cünkü sinav'da yer bulabilmek DSH gibi cok zor.

Testdaf'a hazirlanirken yaklasik 5 Kitap ve butun Mdolleri (1-5) cozdum, sonuc hep TDN 4 -5'di, fakat sinavda cok zorlanmistim. Acikcasi söylenmesi gerekiyor ki sinav' biraz sansin olmali ve Leseverstehen bölümünde konunun senin ilgi alanin ve Aklinda canlandirabilmen cok önemli.
Sana en buyuk önerim, kesinlikle bir an önce karar ve hazirliga basla ve hazirlik sürecinde düzenli olarak tekrarlarini yapman:) simdiden basarilar dilerim:)
5 Kitabın hepsini almak benim için biraz külfetli olabilir ama aralarından olmazsa olmaz olan kitapların isimlerini yazarsan sevinirim. Bu arada tekrar teşekkürler tavsiyelerin için :)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş May 02, 2018 1:33 am

Abdurrahmanmazi yazdı: Çrş May 02, 2018 12:25 am o halde sıkı bir şekilde makale takip edip haber dinleyeceğim. Bu arada bir çalışma methodunuz var mıydı metin yazma, kelime dağarcığını geliştirme ve okuduğunu daha hızlı anlamayla ilgili? Metinleri okurken bilmediğiniz kelimeleri tek tek çevirdiniz mi mesela?
yok bütün kelimeleri degil , böyle makalelerde anahtar kelimeler olur mesela biraz uzun bir cümle okudunuz 4 kelime anlamadiniz ve cümlenin ne demek istedigini de anlamadiniz , simdi bu bilmediginiz 4 kelimeden 3 tanesini bilip 1 tanesini bilmemenize ragmen o cümlenin yine ne demek istedgini anlamiyorsaniz o 1 kelime o cümlenin anahtar kelimesidir onun anlamini ögrenin diger 3 ünü bilmeyip o anahtar kelimeyi biliyorsaniz ve cümleyi anliyorsaniz o 3 kelimeyi bilmemenize ragmen gecin o cümleyi derim , onlarida ögrenmek tabiki size cok sey katar ama her seyi bilmek mümkün degil bu yüzden bu önemli kelimeler dedikleri seyleri yani o anahtar kelimeleri ögrenmek hem zamandan kazandirir hem de katki saglar , dediginiz gibi haber takip edin dw spiegel falan okuyun günlük bilmediginiz kelimeleri ögrenin oradan , onlarinda cok faydasi olur bir de söylediklerim tabiki tamamiyle kisisel tecrübe ve görüslerimdir söylemek istedigim bir sey daha metni okurken hizli hizli hemen bitiriyim degil de tane tane sakince okuyup anlamak daha iyi ben baslarda hizli hizli okuyodum zaman yetmez diye sonra tane tane okumaya basladim ve yanlislarim azaldi , bu zamani ayarlamak icin de evde bol bol süre tutup deneme cözdüm , cikmis dsh vs. bunun bana sinavda cok faydasi oldu

tommytopal

Mesaj gönderen tommytopal » Çrş May 02, 2018 8:45 am

Abdurrahmanmazi yazdı: Çrş May 02, 2018 12:27 am 5 Kitabın hepsini almak benim için biraz külfetli olabilir ama aralarından olmazsa olmaz olan kitapların isimlerini yazarsan sevinirim. Bu arada tekrar teşekkürler tavsiyelerin için :)
1. fit für den Testdaf
2. Prüfungstraining turuncu Kitap
3. Mit Erfolg zum Testdaf
4.Testdaf Training 20.15
5. Modultests (1-5)
Bu kitaplarin hepsini almana gerek yok , üniversite/ sehir kütüphanelerinde bulunuyor.
Odunc alabilirsiniz oralardan.

Irmakk

Mesaj gönderen Irmakk » Pzr Ara 09, 2018 1:50 am

Selamlar. Bu hafta Telc C1 fur Hochschule sinavina giricem ondan sonraki hafta da Geothe C1 sinavim var. Daha once DSH sinavina girdim gecemedim. Telc sinavlari hakkinda cok detayli bir bilgim yok yardimci olursaniz cok sevinirim