Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutschstudent 9 Yaşında...!

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Serhan_

Deutschstudent 9 Yaşında...!

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Eki 06, 2017 8:49 am

Ekim 2008’de çıktığımız yolda

2017 yılı itibariyle 9. Yaşımızı kutluyoruz. :) :D
Destek veren, katılan, şöyle bi arkadaşa bakıp çıkan, öylesine gelen, karşının üyesi olan herkese sonsuz teşekkürler.

DEUTSCHSTUDENT EKİBİ
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

mustifiz

Re: Deutschstudent 9 Yaşında...!

Mesaj gönderen mustifiz » Cum Eki 06, 2017 9:46 am

facebooktan şimdi herkes Gürkan abi yin dogum gününü kutlamaya başlamıstır :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 08, 2017 1:31 am

Bu yil site adina en cok degisikligin yasandigi yil oldu. Öncelikle sitemizi komple yeniledik. Yillardir domain sayfamiz Deutschstudent.de iken bu sene artik ana sayfa Deutschstudent.com oldu. Welly ve Serhan a desteklerinden ötürü tekrar tesekkürler. Cok daha profesyonel bir platform oldu. Teknik acidan en iyi yil buydu.

Üye kalitesi olarak özellikle son 2-3 yila göre bu yil kendi sahsi fikrim kalite oldukca artti. Artik siteye girip direk Almanya da üniversite okumak istiyorum ne yapmam lazim tarzi sorular olmuyor. Bir cok üye önce arastirip sonra sorularini yöneltiyor.

Ziyaretci sayisi olarak da özellikle siteyi ve domaini degistirmemize ragmen kisa sürede toplayip gecen yillara göre rekor ziyaretci sayisimiza ulastik. Bunu ben de beklemiyordum. Özel bir caba sarfetmemize ragmen google de yine en üstlerdeyiz.

Ilk defa genis katilimli Türkiye Deutschstudent bulusmasi düzenledik Istanbul da. Bir cok arkadasimiz katilip bizi sereflendirdi. Kendilerine tekrar tesekkür ederim.

Beni en cok sevindiren nokta ise, cevremde tanidigim yaklasik 300 ögrenciye yakin bir grupta diger yillara göre egitim hayatlarinda gözle görülür olumlu bir degisim oldu. Özellikle son 2 yil gelenlerin cogu daha istikrarli ve basarili oldular. En basarisiz yabanci ögrenci grubu olarak istatistiklerde acik ara öndeydik 3 yil önce aciklanan istatistige göre, fakat tahminim bu oran önemli bir ölcüde düsecektir. Bir cok üyemiz mezun oldu Almanya da. Kariyerlerinde basarilar dileriz. Yine bir cok üyemiz dil sinavlarinda basarili olup gelecek hafta üniversite egitimlerine baslayacaklar. Simdiden hepsine basarilar dilerim.

Hayal kirikligi yasadigim tek nokta ise NRW eyaletinde gelecek olan harc ücretlerine karsi baslattigimiz kampanyaya bekledigimizin cok altinda bir destek geldi. Fakat destek bekledigimiz grup zaten bundan 4-5 yil önce gelen ve egitimle pek bir alakasi olmayan ve ortalamayi düsüren gruptu. Onlardan zaten birsey beklemek büyük bir hataydi.

Bürokratik islemlerde ise bloke hesap parasi gecen yil artti. Euro yükseliyor sürekli ve maddi olarak ögrenciler daha zor sartlara düsüyor, buna bir de simdi NRW ve Baden-Württemberg deki harc ücretleri de gelecek. Vize almak artik gecen yillara göre cok daha fazla zorlasti. Buna ek olarak özellikle Ankara konsoloslugunda isi bilmeyen yeni görevliler bir cok zorluk cikariyorlar ögrencilere. Gelecek yil umarim bu problem ortadan kalkar.

10. yilimizda üyelerimizi büyük sürprizler bekliyor. Bekleyin. Herkese iyi forumlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Eki 08, 2017 10:16 pm

Bende etraftaki ögrencilerden gözlemledigim kadariyla biraz da yabancilar dairesinin de baskisiyla bizim cocuklar biraz daha azimli oldular.:)

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzr Eki 08, 2017 10:36 pm

Bu birazda yaşam standartlarında ki değişimden kaynaklanıyor. Eskiden Türkiye de çok paran olsa dahi yapabileceklerin belliydi. Çünkü kültürümüzden veya farkında olmadığımız herkesin kendimiz gibi imkanlara sahip olduğunu sandığımız, farklı yaşamlar hakkında ki bilgisizliğimizden pek umursamıyorduk. Ama şimdi Türkiye de bu kadar kötü yaşam koşullarında bile en iyi olanaklara sahip olma isteği (bu rekabetten kaynaklanıyor) veya sosyal medya ile hep en iyi ve güzel yaşamını gördüğümüz dünyanın öteki taraflarında ki yaşam standartlarına erişme çabası biraz bu başarıya gerekçe olarak gösterilebilir bence. Böylece ister istemez kişi uğraşmak zorunda kalıyor. Ama umarım bu değişim Türkiyede de kendini gösterir. Onursuz , torpil veya ''dayı'' ile başarılı olduğunu zanneden gençlik değilde emeğiyle hak eden bir genç nesil olabilirsek ne mutlu bize.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Ulucan

Mesaj gönderen Ulucan » Pzt Eki 09, 2017 7:51 am

Türkiye'de her şey yozlaşıyor, bozuluyor. Eğitim sistemiyle oynandıkça seviye düşüyor, seviye düştükçe de umutsuzluk artıyor. Buna bağlı olarak da eskiden Türkiye'de bir yol tutturamayanlar Almanya'ya kaçmaya çalışırken şimdi eskiye göre daha artan oranda ne yaptığını bilenler Almanya'yı seçiyor bence. Siyaset ne kadar doğuya yönelse de gençler batıya özeniyor, bunun önüne geçmek olanaksız.

Deutschstudent ailesinin yıl dönümünü yürekten kutluyorum. Çok büyük bir boşluğu doldurdunuz. Sağ olun.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 09, 2017 12:47 pm

Aslina bakilirsa ben bir yozlasma görmüyorum Türkiye de. Herkes kim oldugumu bilir yanlis anlasilmasin, her zaman da acikca söylerim, Atatürkcü ve dinsiz biriyim. 12 yildir Almanya da yasiyorum ve son dönemde sikca Türkiye ye gidip geldim. Gördügüm tek sey, Almanya sürekli gerilerken Türkiye gelismeye devam ediyor. Yobazlasma su anda Almanya da var. Bürokrasi Almanya da durma noktasinda artik, bir islem yaptirirken cildirtiyorlar sizi. Sürekli hatalar yapiliyor ama Türkiye de ayni islemleri yaparken elimi sürmeden bütün islemler tikir tikir isliyor. Hastanelere okullara bakiyorum Almanya dan cok daha iyi seviyede.Özel sektörde Türkiye de hizmet olayi devrim yapmis, 10 da birini Almanya da bekleyince gülüyorlar. Insanlar Almanya da daha ümitsiz artik, sokakta yürürken insanlarin yüzlerine bakiyorum herkes de bir somurtu. Türkiye de hangi sehire gittiysem insanlarin yüzlerine baktigimda daha rahat ve mutlu gözüküyorlar. Almanya yi cok gözünüzde büyütmeyin artik, 1,5 milyon mülteciyle basa cikamadilar, nazi partisi 2.dünya savasindan sonra ilk defa patlama yapip 3.büyük parti olarak %14 oy aldilar. Belirli kesimler Türkiye de insanlarla umutsuzluk yaratmak istiyorlar, psikolojik bir savas var artik. Alman medyasi artik gece gündüz Türkiye haberleri yapiyorlar. Türk insanini cok sevdikleri icin gece gündüz Türkiye ile yatip yine Erdogan la kalkmiyorlar. O yüzden ümitsizlige kapilmayin, su anda dünya da psikolojik bir dünya savasi var ve ülkemize ve devletimize elimizden geldigi kadar sahip cikalim. Kaybeden akp veya Erdogan degil Türkiye olur.
www.deutschstudent.com

Ulucan

Mesaj gönderen Ulucan » Pzt Eki 09, 2017 3:53 pm

Bana göre pek öyle değil ama hadi öyle olsun. Bir numara her zaman haklıdır. )) Sadece şunu söylemek isterim: Ülkeye sahip çıkmakla devlete sahip çıkmak farklı şeyler. Ülkemi de Almanya'yı da çok seviyorum ancak her iki devlete de sahip çıkmak zorunda görmüyorum kendimi. Daha fazlası siyaset olur, burada da buna gerek yoktur. Ama NumberOne olarak izin veriyorsanız kısaca neden böyle düşündüğümü de açıklayabilirim.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzt Eki 09, 2017 9:13 pm

Şunu belirteyim Gürkan bey en kötü koşullarda bile Türkiye de ümitsizliğe kapılma olmaz. Söylenir her zaman artık ''hiçbir ümidim kalmadı'' diye ama pratikte bunu göremezsiniz pek. Bizim mutlu olabilmemiz için bir demlik çayın ve ya bir 100 lük rakının ortada olması yeterli. Çünkü bu halk hiçbir zaman çok iyi koşullarda yaşamadıki en iyisini istesin. Ne yapılırsa yenilik oluyor bu yüzden. Söylemeyi unutmuşum :
İyi ki doğdun Deutschstudent. Emeği geçen herkesin eline sağlık. Beraber nice güzel yıllara
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 09, 2017 10:44 pm

Estafurullah burda Number one two olayi yok herkes esit. Alman dil kurumuna Deutschheit diye bir kelime önerdim. Ayni bürokratik islemlerde bir Türkiye bir de Almanya da yasadigim problemleri ve yasadiklarimi anlatayim burda sok olursunuz. Almanya da hakkimda iki tane mahkeme devam ediyor, "devlet memurunu alcaltici hakaret etme" sucundan dolayi. Türk milleti kahramandir, söyledir böyledir gibi bir tezim de yok. Sonucta karsilastirma yaptigim halk 2.dünya savasiyla yerle bir olup daha sonrasinda avrupanin bir numarali ülkesini tekrar insa etmis insanlar. Ama derdim zaten 50 yas alti almanlarla. 50 yas üstü bir almanla is yapinca kalite farki cok kolay anlasiliyor. Sonucta Almanya da egitim isini satarak para kazaniyorum:) Normalde Almanya süper, gelin burda hayat müthis, herkese is var bol maas var, sarisin kizlar var, arabalar cok ucuz hemen bir mercedes cekebilirsiniz diye reklam yapmam gerekiyor. Yani bu duruma ragmen halen Almanya yi bu sekilde elestiriyorsam inanin bir bildigim vardir. Üniversitelerde egitim kalitesi olarak Almanya nin daha 100 yil gerisindeyiz ama bürokratik islemlerde inanin Almanya yi coktan gectik.
www.deutschstudent.com

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Sal Eki 10, 2017 2:15 am

Müthiş faydalı bir siteyi istikrarlı biçimde büyüterek 9 sene boyunca bu kulvarda tek olabilmek büyük başarı gerçekten. Yani danışmanlık hizmeti tabii yaygın ancak bu şekilde zengin bilgi içeriğine sahip bir forumun varlığı da önemli. Bunun için ben de teşekkür ederim emeklerinizden ötürü.

Bu arada Türkiye ile Almanya ayrı yerlerde, bu iki ülkeyi karşılaştırmak yersiz olur bence. Buna karşın bürokrasi zaten denmiş, bir de bankacılık olayı var ki tam felaket ya da ben hala çözemedim bu işi. Ya çok basit şeylerden bahsediyorum. Koskoca Deutsche Bank mı dandik acaba ya da bloke hesap olduğu için mi böyle diyeceğim ancak genel bir durum söz konusu sanırım. Ya bankaya para yatırmak ya da havale yapmak neden 2 gün sürer? ATM'den kendi hesabıma para yatırıyorum yahu, ne kadar zor olabilir :) Türkiye'de saniyesinde geçerdi hesaba para. Meğer ne ayrıcalıklı bir olaymış. Yalnız Türkiye'de hizmet sektörü hep vasatın üstündedir, iyidir. Öte yandan bu ülkelerin gelişip gerilediğini ne anlamda söylüyoruz bilemiyorum ama Türkiye'deki gerileme sosyal anlamda mevcut. Toplumun dengeleriyle çok oynandı. Bireysel alandan çıkmaması gereken birtakım değerler toplum merkezine yerleştirildi. Bu durum toplumun her kesimi için zararlıdır. Toplum içerisinde bireylerin birbirine ve devletine, aynı zaman da devletin de vatandaşına ve diğer devlet çalışanlarına olan güveni sarsıldı. Güven dediğimiz şey ise toplumun toplum olmasını sağlayan en önemli değerlerden biri. Eğitimde de köklü bir değişim yaşanıyor, bunu önemsememek büyük hata olur. Üstelik ufacık çocukları dahi kapsıyor bu değişim. Bir örnek: https://tr.sputniknews.com/turkiye/2017 ... duzenleme/ Mesela bir anaokulunun sitesinden bu söz konusu dersin içeriğine bakabilirsiniz: http://www.gokyuzu.com.tr/maltepe-anaok ... r-egitimi/ Aşırı sağlıksız, uzun vadede ciddi sorunların doğmasına sebep olabilecek düzenlemeler bunlar. Bu arada özünde siyaseti, daha doğrusu kişilerin kafalarına göre yönlendirdikleri gündelik siyasi gündemi sevmem, hiçbir partiyi ya da siyasetçiyi takım tutar gibi tutmam, kaldı ki çoğunluğu aşağı yukarı aynıdır kanımca, sadece tarafları farklıdır.

Özetin de özeti; Dünya başka bir yere doğru da gidiyor hakikaten, bu da reddedilemez. Avrupa'da da her şey tabii ki güllük gülistanlık değil, aksine çok fazla sorun var aslında. ABD'de de aynı şekilde. Ortalık her yerde karışık. Bi bakıma iyi de oluyor aslında karışıklık; insanlar oturup uzun zamandır tartışılmayan demokrasiyi tartışmaya başladı nihayet. Zaman zaman bir dönemin sonuna yaklaştığımızı hissettiğim de oluyor. Ha belki bunlar Avustralya ve Kanada için geçerli değildir. Nedense bu iki ülke bana farklı bir seviyedeymiş gibi geliyor, tuhaf. Gidip yaşamak da istemem yalnız, bu daha da tuhaf.

Neyse başlığın asıl konusu farklı :) Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Güven demiştim ya hani, mesela burada verilen bilgi güvenilir oluyor, bu his önemli işte.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 11, 2017 2:56 am

Sonuc olarak %99 u müslüman olan bir ülkede yasiyoruz. Bazi ülkelerde belirli dönemlerde irkcilik bir trend yakalar. Örnegin Almanya, Avusturya veya Italya gibi ülkelerde. Bazi ülkelerde de dincilik prim yapar. Bu trendlerin cezasini sonunda kendileri cok pahali sekillerde öderler. Ülkemizde su anda biraz da 100 yillik bastirilmis duygular neticesinde bu tür eylemler patlama yapiyor. Birakin olsun.. Bilisim caginda yasiyoruz, her ne kadar bu tür unsurlar müdahalede bulunsa da icinde eger insanin varsa yine dogru yolu kendisi bulur ve hatta bu tür yaptirimlar ters teper.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 11, 2017 11:48 am

Physiker yazdı: Pzt Eki 09, 2017 12:47 pm Aslina bakilirsa ben bir yozlasma görmüyorum Türkiye de. Herkes kim oldugumu bilir yanlis anlasilmasin, her zaman da acikca söylerim, Atatürkcü ve dinsiz biriyim. 12 yildir Almanya da yasiyorum ve son dönemde sikca Türkiye ye gidip geldim. Gördügüm tek sey, Almanya sürekli gerilerken Türkiye gelismeye devam ediyor. Yobazlasma su anda Almanya da var. Bürokrasi Almanya da durma noktasinda artik, bir islem yaptirirken cildirtiyorlar sizi. Sürekli hatalar yapiliyor ama Türkiye de ayni islemleri yaparken elimi sürmeden bütün islemler tikir tikir isliyor. Hastanelere okullara bakiyorum Almanya dan cok daha iyi seviyede.Özel sektörde Türkiye de hizmet olayi devrim yapmis, 10 da birini Almanya da bekleyince gülüyorlar. Insanlar Almanya da daha ümitsiz artik, sokakta yürürken insanlarin yüzlerine bakiyorum herkes de bir somurtu. Türkiye de hangi sehire gittiysem insanlarin yüzlerine baktigimda daha rahat ve mutlu gözüküyorlar. Almanya yi cok gözünüzde büyütmeyin artik, 1,5 milyon mülteciyle basa cikamadilar, nazi partisi 2.dünya savasindan sonra ilk defa patlama yapip 3.büyük parti olarak %14 oy aldilar. Belirli kesimler Türkiye de insanlarla umutsuzluk yaratmak istiyorlar, psikolojik bir savas var artik. Alman medyasi artik gece gündüz Türkiye haberleri yapiyorlar. Türk insanini cok sevdikleri icin gece gündüz Türkiye ile yatip yine Erdogan la kalkmiyorlar. O yüzden ümitsizlige kapilmayin, su anda dünya da psikolojik bir dünya savasi var ve ülkemize ve devletimize elimizden geldigi kadar sahip cikalim. Kaybeden akp veya Erdogan degil Türkiye olur.
+1
Yillardir bu görüsteyim. Elestirelim ama bu elestiri bir karsitliga, asagilamaya ya da karalamaya dönüsmesin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Eki 13, 2017 1:08 am

Velhasıl, 9 sene olmuş ağalar. :D 9 sene önce napıyodunuz? Nerelerdeydiniz? Anlatın hele...
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Eki 14, 2017 12:33 am

Serhan_ yazdı: Cum Eki 13, 2017 1:08 am Velhasıl, 9 sene olmuş ağalar. :D 9 sene önce napıyodunuz? Nerelerdeydiniz? Anlatın hele...
20 yasinda bir cocuktum daha. :D Lisans ikinci senemdi hatirladigim kadariyla. Itiraf ediyim ilk 2 yil falan biraz cekinerek yazardim. :oops:

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Cmt Eki 14, 2017 2:45 am

Ne yaptigimi cok iyi hatirlayamiyorum cunku ilkokula gidiyordum :oops:
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Pzr Eki 15, 2017 11:14 pm

Hayirli olsun, daha nice senelere umarim.

ferat

Mesaj gönderen ferat » Prş Kas 09, 2017 3:51 pm

Ben buraya yeni uye oldum almanya hakkinda ve almanyadaki is imkanlari hakkinda burdakilerle iletisim kurmak amacimdir
Iyi ki boyle bir forum sitesi acmissiniz
Tesekkur ederim hepinize selamlar