Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Tanitimlari Güncelleniyor

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Üniversite Tanitimlari Güncelleniyor

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 22, 2017 3:32 pm

Almanya da egitimle ilgili en güncel bilgilerin yer aldigi sitemizde en son 2015 yilinda mevcut olan üniversite tanitimlarini güncelleyip, bir kac da yeni ünivesite tanitimi eklemistik.

O tarihten bu yana özellikle Baden-Württemberg ve NRW eyaletindeki harc üretleri durumu, cogu üniversitede degisen ön kabul ve basvuru süresi degisimleri ve bunun disinda üniversite kurs ücretleri gibi degisiklikleri tek tek güncelleyecegiz.

NRW deki harc ücreti henüz daha tam olarak kapsamli aciklanmadigi icin en son güncellemeleri NRW eyaleti üniversiteleri icin yapacagiz.

Güncelleme yapilan üniversitelere iliskin bilgileri sürekli olarak bu baslik altinda belirtecegiz.

Genel olarak üniversite tanitimlarini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

https://www.deutschstudent.com/universiteler/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversite Tanitimlari Güncelleniyor

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 22, 2017 3:50 pm

Freiburg üniversitesi tanitimi güncellendi.
www.deutschstudent.com

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cum Eyl 22, 2017 6:36 pm

Physiker yazdı: Cum Eyl 22, 2017 3:50 pm Freiburg üniversitesi tanitimi güncellendi.
Tanıtımda Freiburg'un Baden-Württemberg eyaletinin en büyük şehri olduğu söyleniyor fakat bu bilgi yanlış. Stuttgart, Karlsruhe ve Mannheim şehirleri Freiburg'tan daha büyük.

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Cum Eyl 22, 2017 8:42 pm

Gürkan bey Saarland Üniversitesi'ni eklemeyi düşünüyor musunuz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 26, 2017 11:57 am

convivencia yazdı: Cum Eyl 22, 2017 6:36 pm Tanıtımda Freiburg'un Baden-Württemberg eyaletinin en büyük şehri olduğu söyleniyor fakat bu bilgi yanlış. Stuttgart, Karlsruhe ve Mannheim şehirleri Freiburg'tan daha büyük.
Düzeltme icin tesekkürler.

Saarland Üniversitesi tanitimi simdilik eklenmeyecek.

Jena Üniversitesi tanitimi güncellendi:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=18
www.deutschstudent.com

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Eyl 29, 2017 1:44 am

Bosuna ugrasmayin hocam, bu milletin tek derdi vize alip bir sekilde kapagi Almanya ya atmak. O tanitimlari bu üyelerin yüzde onu ancak inceliyordur.

Yakinda yeni bir site kuruyorum arkadaslar, Deutschstudent den daha faydali. Direk para karsiligi evlilik yaparak Almanya ya kapak atabileceginiz es ayarliyoruz. Danismanlik ücreti biraz tuzlu ama bloke vs bir sürü dil kursuna bos yere sanki egitim icin geliyormussunuz gibi para vermekten iyidir. Ilgilenen olursa mail adresimi birakabilirim.

ahmetua

Mesaj gönderen ahmetua » Cum Eyl 29, 2017 9:42 am

Hocam wuppertalin guncellemesi ne zaaman olur

Crni

Mesaj gönderen Crni » Cum Eyl 29, 2017 10:03 am

duisburger yazdı: Cum Eyl 29, 2017 1:44 am Bosuna ugrasmayin hocam, bu milletin tek derdi vize alip bir sekilde kapagi Almanya ya atmak. O tanitimlari bu üyelerin yüzde onu ancak inceliyordur.

Yakinda yeni bir site kuruyorum arkadaslar, Deutschstudent den daha faydali. Direk para karsiligi evlilik yaparak Almanya ya kapak atabileceginiz es ayarliyoruz. Danismanlik ücreti biraz tuzlu ama bloke vs bir sürü dil kursuna bos yere sanki egitim icin geliyormussunuz gibi para vermekten iyidir. Ilgilenen olursa mail adresimi birakabilirim.
+1
BAR MITZVAH

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cum Eyl 29, 2017 3:53 pm

Potsdam Üniversitesinide ekleyebilrmisiniz, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Eyl 30, 2017 11:31 am

Jena üniversitesinin tanıtımında mühendislik fakültesi olmadığı yazıyor bu doğru bir bilgi ama yanlış anlaşılabileceğini düşündüğüm için bir ekleme yapmak istiyorum.Bilgisayar mühendisliğinin almancada ki karşılığı informatik bölümü.Informatik bölümünün tam karşılığı bilgisayar bilimi. Dolayısıyla jenada (bizdeki adıyla)bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 30, 2017 1:28 pm

Evet tanitimi eklerken o durum da gözüme carpti ama informatik bir cok üniversitede matematik fakültesinde okutuluyor. Tanitimda zaten direk bütün bölümlerin listesini gösteren linki de paylasiyoruz üniversite sayfasindan.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 30, 2017 1:34 pm

duisburger yazdı: Cum Eyl 29, 2017 1:44 am Bosuna ugrasmayin hocam, bu milletin tek derdi vize alip bir sekilde kapagi Almanya ya atmak. O tanitimlari bu üyelerin yüzde onu ancak inceliyordur.

Bazen ben de ayni seyleri düsünüyorum. O kadar ugrasip makale, üniversite tanitimi ekliyoruz, birisi geliyor bir soru yöneltiyor, cevabin cok acik net bir sekilde aciklandigi makale veya tanitimin linkini atiyorum, gelen cevap hep ayni: "Ben bunu zaten okudum". Ya yalan söylüyor ya da okudugunu bir defada anlayacak kapasitesi yok. Sonra makaleyi kendim acip ordan kopyala yapistir yapiyorum, tamam simdi anladim diyor:) Aynen yukarda Passau ve Wuppertal üniversitelerini soran iki arkadas gibi. NRW eyaletindeki üniversiteler harc durumundan dolayi en son onlar güncellenecek diye yazmistik ve Passau tanitimi zaten var, üniversite tanitimlarinin yer aldigi genel link yukarda atmistik=)
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Cmt Eyl 30, 2017 2:34 pm

Uzun sessizliğin ardından yine müthiş bir çıkışla kendini gösterdin. Yalnız eksik olmuş bir de kanaklık, dönercilik gibi adaptasyon kurs hizmeti de verebilirsen iyi olur. Çabuk uyum sağlarlar ortama.

mertcn

Mesaj gönderen mertcn » Cmt Eyl 30, 2017 11:22 pm

Gürkan Bey, TH Ingolstadt ve TU Freiberg hakkında da bilgi verebilir misiniz? Maalesef sitede bu üniversiteler hakkında yeterli bir bilgi yok. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 01, 2017 1:29 pm

Yeni üniversite tanitimi eklemeyecegiz. Mevcut tanitimlar güncellenecek sadece.
www.deutschstudent.com

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Eki 10, 2017 7:00 pm

Merhabalar, würzburg üniversitesi hakkında sorum vardı.

Bu sitenin tanıtımında a2 lazım diyor şartlı kabul için fakat okulun sitesinde avrupa birliği vatandaşı olmayanlar için b1 diyor fakat parantez içinde en azından tatminkar diyor bu ne anlama geliyor ? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, teşekkürler.

Link; https://www.uni-wuerzburg.de/fileadmin/ ... tnisse.pdf

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 10, 2017 9:55 pm

Evet AB de olmayanlardan B1 istiyorlar. Tanitimlar güncelleniyor, Würzburg da güncellenecek.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 23, 2017 11:45 am

TH Brandenburg tanitimi güncellendi:

Hamburg üniversitesi tanitimi güncellendi: