Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DS Kapaniyor!!!

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
maniaturk

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eki 06, 2009 6:26 pm

Merhaba sayin DS uyeleri,

Yayin hayatinin 1. senesini dolduran Deutschstudent sitesini kapatiyoruz. Tabi ki simdi bircogunuzun aklina sorular takilmakta, bu kadar uzun vadeli planlari olan bir site neden kapanir diye.

Evet Deutschstudent\'i kapatiyoruz fakat yerine baska bir domain adi ve yeni planlar ile devam edecegiz. Yani DS tamami ile kapanmayacak ve baska bir isimden yepyeni bir sekilde devam edecek.

Peki Neden?

Deutschstudent Almanya\'da egitim goren ve gormek isteyen Turk gencleri arasinda bir marka oldu diyebiliriz. Fakat sitenin kuruculari olan ben ve Gurkan arkadasim baslangictaki hedeflerimiz ile su an ulastigimiz noktayi karsilastirdigimizda bambaska bir noktada oldugumuzu gorduk.

Baslangictaki planimiz sadece Turkce degil multilingual bir site acmakti, yalniz basta ertelenen bu plan sonra hayata gecirilmekte zorlandi.

Sonrasinda ise sitemizin Google ile olan iliskileri. Yapi olarak biraz kohne buldugumuz Php Fusion sistemi kullanmaktayiz ve sistemin kullanissizligi bir tarafa, arama motorlarina uygun bir yapida olmayisi ve destek eksikligi nedeniyle bize her gecen gun daha da pahaliya mal olmaktadir. Ilk zamanlar ilk sayfaya cikarabildigim bu sitemiz, sonralari sistemin Google botlarini engellemesi nedeniyle Google tarafindan silindi. Bu da haliyle hitlerimize yansimaya basladi.

Simdi Ne Olacak?

Peki bu saydiklarim sonucunda basarisiz mi olmus oluyoruz. Kesinlikle hayir.

Her proje zaman ile baslangicta hedeflenenden baska bir sekil alir kosullara gore. Bizde DS\'yi yeni kosullar cercevesinde yenileyecegiz.

Ayrica her turlu aksakliga ragmen ayda 7.000 kisiye ulasmak basarisizlik olmasa demektir.

Yeni Sistem Nedir?

Oncelikle artik hedefimiz multilingual bir siteden daha cok tamami ile tek hedef olarak Turk ogrenciler uzerine kurulmus bir site olacak.

Bu yuzden deutschstudent.de adresi yerine .com veya yine .de uzantili fakat Turkiye ve Almanya\'da egitimi animsatan Turkce veya hicbir anlami olmasada kisa ve akilda kalici (insanlarin yanlis yazmayacagi :)) bir domain ile devam edecegiz.

Yeni bir sistem kurulacak. Bu sistem konusunda hala bir takim ikilemlerimiz var. Fakat Wikipedia tarzi, yani universite tanitimlarimizin resimli, daha kaliteli olabilecegi. Her uyenin icerik ekleyebilecegi bir sistem on planda. Tabi bu durumda sitenin icerigi yeniden insa edilecek ve uyelerimizin yeniden uye olmasi gerekecek...

Deutschstudent\'e ne olacak ve Diger Site dolana kadar buradaki bilgilerden nasil faydalanacagiz?

DS\'i bir sure bosta bekletip ileride belki yeni aktiviteler icin kullanmayi planliyoruz. Tabi bu arada yukarida bahsettigim gibi diger site ilk acildiginda bombos olacagi icin uyelerimiz buradaki bilgi deposundan nasil istifade edeceklerini merak ediyorlar. Yani bir arama ile hemen istedikleri bilgiye ulasma rahatligina nasil kavusacaklarini merak ediyorlar.

Uzulmenize gerek yok. Iki sitede birbirinden bagimsiz olacagi icin, yeni acilacak olan sitenin icerigi dolana kadar, yani 1-2 ay gibi bir sure zarfinda Deutschstudent.de adresi paralel olarak acik kalacak. Yani buradan da faydalanmaya devam edeceksiniz. Yalniz tabi ki forumlar ve mesajlasma vs. kitli olacak buradaki. Yeni sorular diger sitede sorulabilecek.

Bu degisikligin sitemize ve uyelerimize yeni bir hava ve rahatlik katacagini umit ediyorum. Su ana kadar gorustugumuz kisilerde bir heyecan sezdik. Uyelerimizin de daha rahat ve kaliteli bir ortamda devam edebilmesi icin bu degisiklik sizlerede fayda saglayacaktir.

Yeni sistem ile ayrica, Almanya\'daki uyelerizin daha aktif bir sekilde katilimi ve sitedeki daha cok vize alimina kayan agirligi dengelemeyi planliyoruz.

Danismanlik Isleri Ne Olacak?

Danismanlik servisi alan uyelerimiz, diger sistem kurulana kadar buradan devam edecekler bilgi edinmeye. Ayrica diger tarafta yine sizlere ozel bir bolumumuz olacak.

Son olarak bizleri bu kararimizda destekleyeceginizi dusunuyorum. Simdiden yeni domain ismi onerilerine acik oldugumuzu belirtmek istiyorum. Burada onerilerinizi belirtebilirsiniz.

Almanya\'da egitimin yeni markasi bakalim ne olacak?

Saygilar
Deniz COSKUN

alp22

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen alp22 » Sal Eki 06, 2009 7:00 pm

hayirlisini diliorum.her ne planliorsaniz basarili olacaginiza eminim

Serhan

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 06, 2009 7:26 pm

dusundurucu degil mi biraz ?
yani buradaki icerigin oraya aktarilmasi...
buradaki uyelerin orada tekrardan toplanmasi....
yeniden site adinin duyurulmasi...
gibi gibi.. bunlar uzun is...
ama yinede hayirlara vesile olmasini temenni ederim...
her turlu yine katkim olur heralde...:)

Gurhan

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Eki 06, 2009 7:32 pm

en azindan diger site acilana kadar burada bi kac topic acik kalsa yine insanlar fayladanip bilgi alisverisinde bulunsa daha iyi olur hemde diger site aciliyor acilacak vs gibi tanitimlarlada uyelerin oraya toplanmasi saglanir.

gulcantmn

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen gulcantmn » Sal Eki 06, 2009 7:40 pm

Deniz boyle mi haber verilir yuregimize mi indireceksin ? :) neyseki terk etmiormussunuz bizi ama Serhanin dedigi gibi biraz toplanmak zor olur gerci DS de kolay bugune gelmedi yine guzel olur yapacaklariniz hic suphem yok ... izinizdeyiz ;) hayirli olsun

utopist

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen utopist » Sal Eki 06, 2009 8:15 pm

asgari sartlar saglanirsa ben yenisine de uye olurum;):D

maniaturk

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eki 06, 2009 9:52 pm

Arkadaslar dedigim gibi diger site oturana kadar burasi da acik kalacak yani telaslanmaya gerek yok.. :)

Serhan

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 06, 2009 10:05 pm

deniz abi peki yeni sistem yeni portal nasil bisey olucak ???

diji

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen diji » Sal Eki 06, 2009 11:00 pm

ilk once umarim yeni site daha fazla kisiyle bulusup daha fazla kisiye bilgi kaynagi olur cunki geroekten almanyaya kadar ve sonrasini anlatan en iyi kaynak burasi yayinda ve yapimda emegi gecen tum arkadaslara tesekkurler :D

ikinci olarak madem yeni bi site acilacak ben derki simdiden ismi belirlenirse kurulana kadar guzel bi logo bulunabilir , en azindan daha iyisini yapmak icin uzun bi zaman olmus olur tasarimcilarin onunde

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 06, 2009 11:12 pm

yeni isim icin onerilere acigiz..

maniaturk

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eki 06, 2009 11:58 pm

arkadaslar domain konusunda ciddi anlamda bunalim yasiyoruz. onerilere acigiz.. :)

crazyfb

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Eki 07, 2009 12:16 am

www.almanyadaegitim.de

www.almanegitim.de :d

En iyisini en sona sakladim.

www.benalmanyadauniversiteokumakistiyor ... amlazim.de

Ilk iki onerim ciddi bu arada. :)
Bi de anlamadigim burdaki forum mesajlari filan tasinmayacak mi yeni foruma? Tasinmazsa bence kotu olur.

utopist

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen utopist » Çrş Eki 07, 2009 12:29 am

umudayolculukalamanya.de olsun:alkis

romeo-87

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Eki 07, 2009 12:51 am

bababenialamanyayagonder.de nasil olursa olsun :D

Alper Ayer

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen Alper Ayer » Çrş Eki 07, 2009 3:27 am

hayirlisi olsun...herzaman en iyisi icin...

blackened

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen blackened » Çrş Eki 07, 2009 3:28 am

birofceksemkarsikialpleryikilir.de (memleket hasreti cekenlere) :D

Tama baslik cok geyige sarmis hemen toparliyorum almanyadaegitim guzel duruyor ama DS\'de feci alismistik ama :\

yorumcu

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Eki 07, 2009 12:43 pm

maniaturk ve physiker´e nacizane bir iki tavsiyem var.
bu yeni site uzerinde iyi calisin.konularini dizaynini renklerini, ismini domain artik ne gerekiyorsa 1-2 ay ugrasip oyle aktif hale getirirseniz kullanicilar acisindan daha iyi olur. surekli sitenin logosundan rengine isminden, alanina kadar degisiklikler oluyor. buda bence kullanicilara hos olmuyor. sahsen surekli degisiklik benim hic hosuma gitmiyor. belki haklisiiz sorunlar olabilir ancak en azindan yeni site icin iyi calisildiktan sonra kalici bir site olarak aktif olsun.

maniaturk

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Eki 07, 2009 2:52 pm

yolcu haklisin bizde dersler tekrardan yogunlasmadan adam gibi bir seyler yapalim diyoruz.

Sitenin simdiye kadar 50 defa degismesini sebebini de anlatayim. Site kurulurken yine iki arada bir derede hizli hizli kurduk. Planlamalari iyi yapamadik. Bu yuzden bir ton problem cikti. Daha sonra bu problemleri yine kisitli zamanlarda cozmeye calisinca hep yeni problemler dogdu. Bak adam gibi bir logo bile oturtamadik.

Neyse bu sefer umuyorum ki guzel bir seyler cikaracagiz...

Bu arada geyigi birakin domain bulun. arkadaslar almanca bilenler deutschstudent yaziyor ama cogu arkadas yani almanca bilmeyen genellikle yanlis yaziyor :)

soyle yanlis yazilmayacak 6 tane sessizin arka arkaya gelmedigi bir domain lazim.. :D

baran burak

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen baran burak » Çrş Eki 07, 2009 2:58 pm

deniz abi yeni yapilacak olan sitenin faaliyete gecmesi cok uzun surer mi ?

berk2099

DS Kapaniyor!!!

Mesaj gönderen berk2099 » Çrş Eki 07, 2009 4:06 pm

bence de turkce olmali
www.almanyadaegitim.de felan gibi yada
www.alamanya.de