Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize yardim

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
melihC

vize yardim

Mesaj gönderen melihC » Cum Şub 27, 2009 12:20 am

arkadaslar yardim edebilirmisiniz:D yaa benim bu yaz almanyaya gitmem lasim orada bir arkadasim var bremende ama su an pass im yok 18 den once yesil vardi su an olmuor haliyle.ne yapmam gerekiyor yenisini aldiktan sora pass in vize icin ne grekiyor ???ailesi emekli bana davet mi atmasi gerekiyor birisi bana anlatirsa sevinirim.

Serhan

vize yardim

Mesaj gönderen Serhan » Cum Şub 27, 2009 12:32 am

yani ogrenci olarak gitmeyeceksen ordaki ailenin davet gondermesi gerekiyor elbette. Pasaportun yenisini aldiktan sonra davetiyeyi goturuceksin ve diger gerekli belgeleride gotureceksin ve ne icin gittigini anlaticaksin yani uni arastirma mi dil mi ne icin ? yada turist vizesiyle gideceksin.. Ama ordaki ailenin davetiye gondermesi sart.

melihC

vize yardim

Mesaj gönderen melihC » Cum Şub 27, 2009 12:34 am

tursit vizesi almam kolay olurmu?=davetiye gonderilince ya gezmeye gidicem birde unileri aratsircam tabiki hangisini kolay olur ne yazsam ne desem yane

Serhan

vize yardim

Mesaj gönderen Serhan » Cum Şub 27, 2009 12:40 am

valla uni arsatirmaya gitcem demede sadece gezme amacli turizm amacli gidecegini belirt. tabi saglik sigortasi isterler mi bilemem ?
tma bilmiyorum ama genelde kolay cikabiliyo turist vizeleri...
O konuda rahat ol (tabi evraklar eksik degilse aman hocam evrak meselesi cok onemli)

melihC

vize yardim

Mesaj gönderen melihC » Cum Şub 27, 2009 12:44 am

tmm teskkur ederim.o evreklarda bakiyim bir siteden de daha pass alcam:)cok gitmek istiodum almanyaya neden uni aratsirma demiyuim peki merak ettim

Serhan

vize yardim

Mesaj gönderen Serhan » Cum Şub 27, 2009 10:20 pm

yani universite arsatirmay gidicem dedin mi vize isini biraz zora sokuyorlar.. Onemli olan Senin Konsolosluktaki gorevlileri ikna etmen ve orda randevudaki diyaloglarin yani sadece turizm amacli dersen iyi olur...