Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Baska bir AB ulkesinden Almanya ya Vize Basvurusu

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
majsaka

Baska bir AB ulkesinden Almanya ya Vize Basvurusu

Mesaj gönderen majsaka » Çrş Tem 14, 2021 2:51 pm

Merhabalar Herkese

Bir uniden YL icin kabul aldim.Garantor belgesi cikarsa vizeye basvuracagim.Lakin ben suan da bir AB ulkesinde calisiyorum ve oturumum var. Bu nedenle bulundugum ulkeden Almanyaya vize basvurusu yapma hakkina sahibim.Lisansimi Tr de tamamladim. Istenen belgeler Tr ye gore farklilik gosteriyor.Daha once baska bir AB ulkesinden vizeye basvuran arkadaslar var midir acaba? Mesela lise diplomasi istenmiyor, sicil kaydi istenmiyor ben her turlu cevirttirip osys belgesi ile ekleyecegim ama kafam haliyle cok karisik.Yardimci olabilecek birisi olursa cok mutlu olurum. Siz ekstra hangi belgeleri eklemistiniz ?

Tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Baska bir AB ulkesinden Almanya ya Vize Basvurusu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 17, 2021 11:29 am

Daha önce Avusturya, Polonya ve Ispanya dan basvuru yapan ögrencilerimiz olmustu danismanlik verdigimiz. Hem bulundugunuz ülkedeki konsoloslugun hem de Türkiye deki Alman konsoloslugunun istedigi belgeleri hazirlayin. Fazla olani geri verirler, eksik götürmektense fazla götürmek daha iyidir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

majsaka

Re: Baska bir AB ulkesinden Almanya ya Vize Basvurusu

Mesaj gönderen majsaka » Pzt Tem 19, 2021 11:52 am

Cok tesekkur ederim kesinlikle bende oyle dusunmustum.Ben Cek Cumhuriyetinden basvuracagim belgelerim zamaninda yetisirse tabii..Ornegin buradakiler OSYS nin ne oldugunu bilmiyorlar ama ben her turlu ekletecegim.Lise diplomasi bile istemiyorlar ama tabiiki ekleyecegim. Tekrardan tesekkur ediyorum.. Umarim Basvurup alabilirim vizeyi :):)