Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da staj

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
didem.cakirsoy

Almanya'da staj

Mesaj gönderen didem.cakirsoy » Prş Nis 22, 2021 9:59 am

Almanya'da 6 aylık staj yapmam için bir Üniversitesi ile anlaştık fakat ERASMUS+ tarihleri uygun olmadığı başvuramadım. Gideceğim üniversitede ki hocam da vize işlemlerinin zor olacağından, orda çalışmamın legal olmayacağından ve sigorta işinin nasıl olacağını bilmediğini söyledi. Bu durumun mümkün olup olmadığını size danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

cchem

Re: Almanya'da staj

Mesaj gönderen cchem » Prş Nis 22, 2021 9:11 pm

didem.cakirsoy yazdı: Prş Nis 22, 2021 9:59 am Almanya'da 6 aylık staj yapmam için bir Üniversitesi ile anlaştık fakat ERASMUS+ tarihleri uygun olmadığı başvuramadım. Gideceğim üniversitede ki hocam da vize işlemlerinin zor olacağından, orda çalışmamın legal olmayacağından ve sigorta işinin nasıl olacağını bilmediğini söyledi. Bu durumun mümkün olup olmadığını size danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Bununla ilgili konsolosluk sitesinde bilgi var yanılmıyorsam. Gideceğiniz şehirdeki iş bulma kurumu ile iletişime geçmeniz gerekiyor, o pozisyon için size izin veren bir belge alırsanız vize için başvurabiliyorsunuz. Yine de emin olmak için konsolosluk sitesini incelemenizi öneririm. Staj ücreti başvurduğunuz kişi tarafından karşılanacak mı?