Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gießen Universitesi

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
gizmestan

Gießen Universitesi

Mesaj gönderen gizmestan » Çrş Eki 26, 2016 7:27 pm

Merhaba arkadaslar.Ben Gießen Universitesi icin basvuru yapmak istiyorum ama pek bir bilgim yok forumda okuduklarim disinda.Oncelike ygs ve lys den ayni bolumu mu kazanmaliyim yoksa benzer bir bolum olsa da olur mu?
Ve herhangi bir dil okumak istesem ornegin Ispanyolca (yani bolum olarak) bir sinava girmem veya bir sertifika gostermem gerekir mi?
Ayrica ben 12 dil ogrencisiyim ve tercumanlik dusunuyorum ama baktigim hic bir universitede tercumanlik goremedim.Eger yardimci olabilirseniz cok sevinirim.
Simdiden tesekkurler. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Gießen Universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 27, 2016 12:04 am

Ayni olmasi gerekmiyor ama yakin bir bolum olmasi lazim.

Ispanyolca bolum icin sinav gerekmiyor yine almanca dsh gerekiyor ama on bilgi olmadan da tavsiye etmem.

Tercumanlik genelde mesleki egitim olarak veriliyor. Bolum olarak cok az universitede var ama mantigini anlayamadigim bir olay, sonradan almanca ogrenip, almanca egitim uzerinden baska bir dil icin tercumanlik egitimi almak ne kadar mantikli..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com