Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MANNHEIM\'DEKI UNIVERSITELER

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Çrş Nis 29, 2009 10:44 pm

selam arkadaslar ben mannheim\'de muhendislik okumak istiyorum (elektronik ogretmenligi 4 siniftayim) dil yok yani dil kursuna orada gitmek istiyorum muhendislik bakimindan mannheim\'da sizce hangi uni en iyisidir birde okulla nasil irtibata gecmem lazim yani sartli kabul belgesi alabilmem icin nasil bir surec izlemem lazim yani hangi evraklari istediklerini,not ortalamasinda belli bir sinirin olup olmadigi,kisacasi nasil basvuru yapabilirim ...simdiden tesekkurler

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Nis 30, 2009 7:02 am

Mannheim\'deki derken anlamadim :/
Mannheim universitesi var ama onun disinda Mannheim\'de universite var mi bilmiyorum. Baden-Wurttemberg eyaletindeki diger universiteleri mi sormak istedin?
Mannheim sifir almanca ile kabul veren universitelerden.. Diger bilgileri bu konuda daha bilgili olan arkadaslarim verirler..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Nis 30, 2009 9:34 am

manhneimda universite olarak
manheim universitesi disinda birde hs-mannheim var... yani fachochschule...
ama butun baden wurttemberg eyaletinde ki universiteleri sorucak olursan oda eyaletler bolumunde var forumda...
heidelberg,mannheim,freiburg,stuttgart,fh-heilbronn ve karlsruhe de universiteler var...

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Prş Nis 30, 2009 8:32 pm

aslinda mannheim e yakin yerdeki universiteler desek daha dogru olur mannheimde tanidiklarim var orada kalacagim olursa bu yuzden gerek muhendslik gerekse dil kabul bakimindan hangisi benim icin en uyugundur sizce