Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar bilimi

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
doga

Re: Bilgisayar bilimi

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 4:24 pm

catay1 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 2:44 am oh iyi sevindim açıkta kalmamınıza :D beni soracak olursanız şuan size bu kadar sevinme sebebim bu , açıkta kalması korkusu yaşıyorum çünkü , elektrik elektronik ve bilgisayar yazdım sizin red almanız beni türk alman inşaattan uzaklaştırdı yazmadım. türk almanda da büyük ihtimalle sadece inşaat geliyordu mühendislikte , bende yazmama kararı aldım red alırsam burada inşaata kalırsam hiç istemediğim bir meslek yapmamak için kısaca elektrik ve bilgisayar yazdım ve yazdığım bölümler ingilizce dondurup özel bir yerde almanca öğrenmeye başlayacağım seneyede durumuma göre şartlı kabul yada normal başvurmak istiyorum dondurma işlemlerine baktığımda da sebeplerde askerlik sağlık vs yazmışlar o korkuttu biraz dil için dilekçe verirsem acaba kabul etmezler mi dondurma mı gibi şuan ki durum böyle umarım iyi olur herşey sizi de tebrik ederim tekrar istediğiniz eğitimi alırsınız umarım birde şuan sıfırım önerileriniz neler olur almancaya başlarken bildiğiniz kurslar önereceğiniz yada kaynak vs o kadar çok var ki kafam karışıyor ne yapsam hangisi vizede geçmişimde görününce en iyi olur vs bilmiyorum belge alacağım sınavlarda önemli sanırım sınavların bile çeşidi var...
tekrar teşekkürler tüm verdiğiniz bilgiler için.
çok sağ olun:) iyi yapmışsınız ya sonuçta inşaat kesinlikle yapmam diye düşünüyorsunuz ben ona da uzak bakmadığımdan ancak bilgisayarı yeğlediğimden dolayı böyle bir yol izledim açıkçası. Sonuçta almanca kursa gitma imkanınız varmış. Tam emin değilim ancak okuduklarıma göre bazı okullara yurt dışında eğitim göreceğim veya dil kursu yapacağım deyince de dondurma talebinizi kabul ediyorlarmış. Yerleştikten sonra üniversitenizle konuşabilirsiniz orası da kabul ediyor mu diye.

Almanca için kurs hakkında bir fikrim yok maalesef açıkçası... Dil belgesi olarak burada gördüğüm kadarıyla konsolosluk sanırım Goethe belgelerine daha sıcak bakıyor ki zaten ara sınav yani A2 veya B1 gibi seviyelerde sınav yapan da bir tek o kurum var sanırım. Ben okulun yaptığı sınav ve bizi hazırladıkları format TestDaF diye ona hazırlanıp girmiştim. Bunların dışında Telc C1 Hochschule sınavı da var benim bildiğim kadarıyla. Yani ara sınav yapıp almanca öğreniminize almanyada devam edecekseniz belki goetheden yapabilirsiniz ama üst seviyelere türkiyede gelecekseniz diğer iki sınav da yapılabilir herhalde diye düşünüyorum. Yani sınavların formatlarını araştırırsınız ve hangisine yatkın olduğunuzu düşünürseniz ona girersiniz demek istedim.

Kaynak olarak bizim okul B2 kuruna kadar Hueber yayınlarının Menschen adlı kitaplarını kullanıyordu. Bence oldukça tatlı ve eğitici bir kitap ona göz atabilirsiniz. Dil bilgisi konusunda da takılırsanız eğer internete zaten takıldığınız konuyu yazarsanız bir sürü sitede konu anlatımı çıkıyor. Dinleme içinse ilk seviyelerde almanca çizgi filmleri izleyebilirsiniz. ZDF kanalında falan sanırım vardı arı maya gibi. Ben B1den itibaren Tagesschau 20 haberlerini her gün dinlemeye başlamıştım ve youtube'da da birkaç tane almanca kanal bulup (Galileo gibi) oralarda dinleme yapıyordum. Belgesel olabilir veya bilgisayar mühendisliği istediğiniz için diyorum onla ilgili almanca kelimeleri arama çubuğuna yazıp da dinleyebilirsiniz onun hakkında bir şeyler. Konuşma içinse günlük hayatta kendi kendinize düşünürken almanca düşünmeye zorlayabilirsiniz kendinizi. Sanırım genel hatlarıyla bu kadar aklınıza bir şey takılırsa burdayım.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Çrş Ağu 19, 2020 4:45 pm

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:24 pm çok sağ olun:) iyi yapmışsınız ya sonuçta inşaat kesinlikle yapmam diye düşünüyorsunuz ben ona da uzak bakmadığımdan ancak bilgisayarı yeğlediğimden dolayı böyle bir yol izledim açıkçası. Sonuçta almanca kursa gitma imkanınız varmış. Tam emin değilim ancak okuduklarıma göre bazı okullara yurt dışında eğitim göreceğim veya dil kursu yapacağım deyince de dondurma talebinizi kabul ediyorlarmış. Yerleştikten sonra üniversitenizle konuşabilirsiniz orası da kabul ediyor mu diye.

Almanca için kurs hakkında bir fikrim yok maalesef açıkçası... Dil belgesi olarak burada gördüğüm kadarıyla konsolosluk sanırım Goethe belgelerine daha sıcak bakıyor ki zaten ara sınav yani A2 veya B1 gibi seviyelerde sınav yapan da bir tek o kurum var sanırım. Ben okulun yaptığı sınav ve bizi hazırladıkları format TestDaF diye ona hazırlanıp girmiştim. Bunların dışında Telc C1 Hochschule sınavı da var benim bildiğim kadarıyla. Yani ara sınav yapıp almanca öğreniminize almanyada devam edecekseniz belki goetheden yapabilirsiniz ama üst seviyelere türkiyede gelecekseniz diğer iki sınav da yapılabilir herhalde diye düşünüyorum. Yani sınavların formatlarını araştırırsınız ve hangisine yatkın olduğunuzu düşünürseniz ona girersiniz demek istedim.

Kaynak olarak bizim okul B2 kuruna kadar Hueber yayınlarının Menschen adlı kitaplarını kullanıyordu. Bence oldukça tatlı ve eğitici bir kitap ona göz atabilirsiniz. Dil bilgisi konusunda da takılırsanız eğer internete zaten takıldığınız konuyu yazarsanız bir sürü sitede konu anlatımı çıkıyor. Dinleme içinse ilk seviyelerde almanca çizgi filmleri izleyebilirsiniz. ZDF kanalında falan sanırım vardı arı maya gibi. Ben B1den itibaren Tagesschau 20 haberlerini her gün dinlemeye başlamıştım ve youtube'da da birkaç tane almanca kanal bulup (Galileo gibi) oralarda dinleme yapıyordum. Belgesel olabilir veya bilgisayar mühendisliği istediğiniz için diyorum onla ilgili almanca kelimeleri arama çubuğuna yazıp da dinleyebilirsiniz onun hakkında bir şeyler. Konuşma içinse günlük hayatta kendi kendinize düşünürken almanca düşünmeye zorlayabilirsiniz kendinizi. Sanırım genel hatlarıyla bu kadar aklınıza bir şey takılırsa burdayım.
gerçekten çok teşekkür ederim dediğiniz gibi goethe den b1 b2 civarı türkiyede alıp devamını almanyada düşünüyorum tekrar çok teşekkürler desteğiniz için bu kadar uzun yazmanız zaman ayırmanız bile desteğinizi ortaya koyuyor tekrar iyi dileklerimi iletiyorum başarılar...(dediğiniz kaynakları not aldım hepsinden yararlanmaya çalışacağım)

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 5:09 pm

catay1 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 4:45 pm gerçekten çok teşekkür ederim dediğiniz gibi goethe den b1 b2 civarı türkiyede alıp devamını almanyada düşünüyorum tekrar çok teşekkürler desteğiniz için bu kadar uzun yazmanız zaman ayırmanız bile desteğinizi ortaya koyuyor tekrar iyi dileklerimi iletiyorum başarılar...(dediğiniz kaynakları not aldım hepsinden yararlanmaya çalışacağım)
ne demek. umarım her şey gönlümüzce olsun da gerisi teferruat.Ben de size aynı şekilde iyi dileklerimi iletmek isterim. Ek olarak aklıma şimdi gelen ileride kullanmak isterseniz (B1-B2) bir de kelime kitabı vardı Uni Sicher 3. kitap. Bir sürü alandan çokça kelime bulunuyor oldukça yararlı bulmuştum ben ve quizlet uygulamasını öneririm kelime çalışmak için.

Mrtuzun45

Mesaj gönderen Mrtuzun45 » Çrş Ağu 19, 2020 8:33 pm

Ben de tu Darmstadt başvurmak istiyorum yardımcı olur musun doğa kardes

Mrtuzun45

Mesaj gönderen Mrtuzun45 » Çrş Ağu 19, 2020 8:39 pm

18frt15@gmail.com e posta adresim cevap bekliyorum