Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar bilimi

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Mrtuzun45

Bilgisayar bilimi

Mesaj gönderen Mrtuzun45 » Pzt Haz 22, 2020 3:30 pm

Almanya da bilgisayar bilimi okumak için Türkiye de hangi bölümleri kazanmak gerekiyor

Bardipo

Re: Bilgisayar bilimi

Mesaj gönderen Bardipo » Sal Haz 23, 2020 7:42 am

Mühendislik bölümleri, matematik bölümleri olabilir ama en garantisi Bilgisayar Mühendisliği.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Haz 23, 2020 4:13 pm

Bardipo yazdı: Sal Haz 23, 2020 7:42 am Mühendislik bölümleri, matematik bölümleri olabilir ama en garantisi Bilgisayar Mühendisliği.
Matematik bolumu de olur okuyan bazi arkadaslarim matematik mezunu jena da okuyolar
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Sal Haz 23, 2020 6:10 pm

Bardipo yazdı: Sal Haz 23, 2020 7:42 am Mühendislik bölümleri, matematik bölümleri olabilir ama en garantisi Bilgisayar Mühendisliği.
Merhaba, İnşaat Mühendisliği dahil mi buna peki ?

Mrtuzun45

Mesaj gönderen Mrtuzun45 » Sal Haz 23, 2020 9:00 pm

Burda matematik kazansam girebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Haz 24, 2020 1:53 pm

Computer Science ilginiz varsa neden Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi bir bölüme gitmiyorsunuz? Kimse bilemez burada matematik kazandıysanız girebilip giremeyeceğinizi, çünkü bu okula kalmış bir şey. Okul da bu kararları kendi prensiplerine göre, o dönemki başvurulara göre veriyor.

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Çrş Haz 24, 2020 2:30 pm

rodosto yazdı: Çrş Haz 24, 2020 1:53 pm Computer Science ilginiz varsa neden Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi bir bölüme gitmiyorsunuz? Kimse bilemez burada matematik kazandıysanız girebilip giremeyeceğinizi, çünkü bu okula kalmış bir şey. Okul da bu kararları kendi prensiplerine göre, o dönemki başvurulara göre veriyor.
yönetim bilişim sistemlerinden bilgisayar mühendisliğine geçiş olanağı oluyor mu. denk bölüm olarak sayılır mı.

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 26, 2020 2:00 am

catay1 yazdı: Sal Haz 23, 2020 6:10 pm Merhaba, İnşaat Mühendisliği dahil mi buna peki ?
Merhaba, bu üniversiten üniversiteye değişmekte aslında başvurmak istediğiniz üniversitelere önceden mail atıp bilgi almayı deneyin bence.

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 26, 2020 2:18 am

Mrtuzun45 yazdı: Sal Haz 23, 2020 9:00 pm Burda matematik kazansam girebilir miyim?
merhaba, yanlış hatırlamıyorsam eğer bir gönderinin altında physiker bu soruyu cevaplamıştı ve girebilirsiniz diye hatırlıyorum. Aradım ancak o cevabı bulamadım kusura bakmayın. Umarım doğru hatırlıyorumdur.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cum Haz 26, 2020 10:52 am

doga yazdı: Cum Haz 26, 2020 2:00 am Merhaba, bu üniversiten üniversiteye değişmekte aslında başvurmak istediğiniz üniversitelere önceden mail atıp bilgi almayı deneyin bence.
merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim zaten amacımda bir tek bölüm ve üniversite yok yani şu bölüm şu üniversite değilde yaşanılabilir bir şehirde bilgisayar, mekatronik, yazılım öğrenebileceğim herhangi bir bölüm vs. olduğu için elbet bir üniversiteden kabul alırım sanırsam değil mi dediğinize göre

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 26, 2020 9:57 pm

catay1 yazdı: Cum Haz 26, 2020 10:52 am merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim zaten amacımda bir tek bölüm ve üniversite yok yani şu bölüm şu üniversite değilde yaşanılabilir bir şehirde bilgisayar, mekatronik, yazılım öğrenebileceğim herhangi bir bölüm vs. olduğu için elbet bir üniversiteden kabul alırım sanırsam değil mi dediğinize göre
merhaba, ben de çok emin değilim ama https://community.deutschstudent.com/vi ... =2&t=13666 buradaki gönderide gönderinin sahibi sizinle aynı durumdaymış ve almış o yüzden ben de alabileceğinize inanıyorum elimizde somut bir örnek olduğundan.

Ayrıca ben de sizinle aynı durumdayım ve daha başvuru sürecinde olduğumdan kesin bir şey diyemiyorum. Yani inşaat mühendisliği kazandım ve informatik veya fizik okumak istiyorum almanyada. Okullara mail attım ancak çoğu otomatik cevap biçminde döndü, olumsuz dönenler de vardı. Olumlu dönenler şunlar oldu TU Braunschweig, Ruhr Uni Bochum, BTU Cottbus-Senftenberg, Heinrich-Heine-Uni Düsseldorf, Uni Potsdam.
Uni Marburg, Uni Bremen, Uni Hannover, Humboldt-Uni zu Berlin bunlar ise uni-assist tarafından sıkıntı çıkmazsa kabul alabilirsiniz dediler.

Mekatronikte sıkıntı yaşamazsınız herhalde ya çünkü sanırım physikerin yazdığı bir gönderide mühendislikler arasından herhangi birinden kabul alabilirsiniz diye okumuştum.

Siz yine de gözünüze dediklerimden başka üniversite kestirirseniz eğer ona mail atarak sorun. Bu kadar üniversite kabul ediyorsa o istediğiniz üniversite de kesin kabul eder diye düşünmeyin çünkü olumsuz cevap aldığım da oldu.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Haz 27, 2020 12:03 am

doga yazdı: Cum Haz 26, 2020 9:57 pm merhaba, ben de çok emin değilim ama https://community.deutschstudent.com/vi ... =2&t=13666 buradaki gönderide gönderinin sahibi sizinle aynı durumdaymış ve almış o yüzden ben de alabileceğinize inanıyorum elimizde somut bir örnek olduğundan.

Ayrıca ben de sizinle aynı durumdayım ve daha başvuru sürecinde olduğumdan kesin bir şey diyemiyorum. Yani inşaat mühendisliği kazandım ve informatik veya fizik okumak istiyorum almanyada. Okullara mail attım ancak çoğu otomatik cevap biçminde döndü, olumsuz dönenler de vardı. Olumlu dönenler şunlar oldu TU Braunschweig, Ruhr Uni Bochum, BTU Cottbus-Senftenberg, Heinrich-Heine-Uni Düsseldorf, Uni Potsdam.
Uni Marburg, Uni Bremen, Uni Hannover, Humboldt-Uni zu Berlin bunlar ise uni-assist tarafından sıkıntı çıkmazsa kabul alabilirsiniz dediler.

Mekatronikte sıkıntı yaşamazsınız herhalde ya çünkü sanırım physikerin yazdığı bir gönderide mühendislikler arasından herhangi birinden kabul alabilirsiniz diye okumuştum.

Siz yine de gözünüze dediklerimden başka üniversite kestirirseniz eğer ona mail atarak sorun. Bu kadar üniversite kabul ediyorsa o istediğiniz üniversite de kesin kabul eder diye düşünmeyin çünkü olumsuz cevap aldığım da oldu.
teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için inşaat olarak nereyi kazandınız bu arada ve almanca durumunuz nasıl şu an yani öğrenme serüveniniz nasıl geçti bir yılda sıfırdan mı başladınız temeliniz var mıydı ?

doga

Mesaj gönderen doga » Cmt Haz 27, 2020 1:27 am

catay1 yazdı: Cmt Haz 27, 2020 12:03 am teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için inşaat olarak nereyi kazandınız bu arada ve almanca durumunuz nasıl şu an yani öğrenme serüveniniz nasıl geçti bir yılda sıfırdan mı başladınız temeliniz var mıydı ?
türk alman üniversitesini kazandım. Lisede almanca öğrenmiştim, hazırlığa başlamadan önce seviye belirleme sınavı oldu ve B1 çıktım. B2 seviyesini bitirdiğimde şubattaki testdafa girdim ve TDN4 alabildim ama sorsanız almancan şu an nasıl TDN4lük mü diye bence değil :D ama almanyaya gidebilirsek eğer daha gelişeceğine inancım tam. Bol bol kelime öğrendim, her gün dinleme yaptım, sınava az zaman kaldığında ise deneme çözdüm.
Tam olarak nasıl çalıştığımı burada anlattım isterseniz bir göz atabilirsiniz. https://community.deutschstudent.com/vi ... =7&t=14180

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Haz 27, 2020 4:12 pm

doga yazdı: Cmt Haz 27, 2020 1:27 am türk alman üniversitesini kazandım. Lisede almanca öğrenmiştim, hazırlığa başlamadan önce seviye belirleme sınavı oldu ve B1 çıktım. B2 seviyesini bitirdiğimde şubattaki testdafa girdim ve TDN4 alabildim ama sorsanız almancan şu an nasıl TDN4lük mü diye bence değil :D ama almanyaya gidebilirsek eğer daha gelişeceğine inancım tam. Bol bol kelime öğrendim, her gün dinleme yaptım, sınava az zaman kaldığında ise deneme çözdüm.
Tam olarak nasıl çalıştığımı burada anlattım isterseniz bir göz atabilirsiniz. https://community.deutschstudent.com/vi ... =7&t=14180
bende türk alman düşünüyorum giden var mı almanyaya fazla , oranlayacak olursak iyi mi kabul oranı ?

informatik istediğim için bugünde tyt sınavı sonrasında bilgisayarında artışına bakacak olursak 20k giremeyeceğim gibi sanırsam 30-40k arası gelecek ve kafamdaki tek soru inşaat yazıp informatikten kabul alabilme olayıydı sizde bir önceki cevabınızda üniversiteleri yazınca rahatladım biraz açıkçası umarım herhangi bir sorun çıkmaz

doga

Mesaj gönderen doga » Pzr Haz 28, 2020 6:14 pm

catay1 yazdı: Cmt Haz 27, 2020 4:12 pm bende türk alman düşünüyorum giden var mı almanyaya fazla , oranlayacak olursak iyi mi kabul oranı ?

informatik istediğim için bugünde tyt sınavı sonrasında bilgisayarında artışına bakacak olursak 20k giremeyeceğim gibi sanırsam 30-40k arası gelecek ve kafamdaki tek soru inşaat yazıp informatikten kabul alabilme olayıydı sizde bir önceki cevabınızda üniversiteleri yazınca rahatladım biraz açıkçası umarım herhangi bir sorun çıkmaz

sorunuz hakkında pek bir fikrim yok ama türk alman adını görünce okulların özellikle kabul verdiğini sanmıyorum.

umarım, başarılar dilerim. Her şey gönlümüzce olsun.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzr Tem 12, 2020 12:39 am

doga yazdı: Pzr Haz 28, 2020 6:14 pm sorunuz hakkında pek bir fikrim yok ama türk alman adını görünce okulların özellikle kabul verdiğini sanmıyorum.

umarım, başarılar dilerim. Her şey gönlümüzce olsun.
merhaba türk almanda hazırlıktaydınız sanırım başvuru yaptınız mı acaba kabul durumları vs nedir inşaattaydınız sanırsam teşekkürler şimdiden

doga

Mesaj gönderen doga » Pzt Tem 13, 2020 12:35 am

catay1 yazdı: Pzr Tem 12, 2020 12:39 am merhaba türk almanda hazırlıktaydınız sanırım başvuru yaptınız mı acaba kabul durumları vs nedir inşaattaydınız sanırsam teşekkürler şimdiden
merhaba, evet yaptım. uni-assist ile de yaptım kendim de yaptım, sıra beklemede. uni-assist'in belgelerimi incelediğine dair yolladığı mailde bütün doğa bilimleri, matematik bölümlerine ve teknik bölümlere başvurabileceğim yazıyor. Belki işinize yarar diye yazayım dedim ama son karar tabii ki başvurduğum üniversitelere kalmış.

ozbek12345

Mesaj gönderen ozbek12345 » Cum Tem 24, 2020 12:52 am

Merhabalar,
Almanyada Kit veya Tu Berlinde informatik için(bu uniler zorunlu değil)
Turkiyede matematik veya fizik bölümüne yerleşmek iş görürmü?
Bu alanda birçok ödülüm ve avrupadan uluslarasi almiş olduğum ödüller var. Türk bakanlarin elinden ve birçok profösör dahil.

time

Mesaj gönderen time » Cum Tem 24, 2020 1:12 am

ozbek12345 yazdı: Cum Tem 24, 2020 12:52 am Merhabalar,
Almanyada Kit veya Tu Berlinde informatik için(bu uniler zorunlu değil)
Turkiyede matematik veya fizik bölümüne yerleşmek iş görürmü?
Bu alanda birçok ödülüm ve avrupadan uluslarasi almiş olduğum ödüller var. Türk bakanlarin elinden ve birçok profösör dahil.
Bak hocam yukarıda defalarca yazmışlar sorunun cevabını. Başarılarının devamını dilerim.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cum Tem 24, 2020 7:14 pm

doga yazdı: Pzt Tem 13, 2020 12:35 am merhaba, evet yaptım. uni-assist ile de yaptım kendim de yaptım, sıra beklemede. uni-assist'in belgelerimi incelediğine dair yolladığı mailde bütün doğa bilimleri, matematik bölümlerine ve teknik bölümlere başvurabileceğim yazıyor. Belki işinize yarar diye yazayım dedim ama son karar tabii ki başvurduğum üniversitelere kalmış.
tekrar merhaba kabul durumunuz nedir geri donus yapildi mi acaba ? etrafimda baska turk alman uni insaat okuyan olmadigi icin ve buyuk ihtimalle bende o bolumu yazacagim icin sizi rahatsiz ediyorum kusura bakmayin lutfen tesekkurler simdiden ve size ulasabilecegim bir yer var midir bilgi almak icin( forum kurallarini bilmedigim icin burdan surekli sormam ne kadar dogru bilmiyorum)