Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mini Frankfurt

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mini Frankfurt

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 18, 2018 10:50 pm

27 eylül aksami frankfurta geliyorum. 28 eylülde workshopa katilicam. var mi frankfurtta olan? bu arada John iyi ki hatirlattin :)

John

Re: Mini Frankfurt

Mesaj gönderen John » Sal Eyl 18, 2018 11:50 pm

Pilavlı sohbetimize tüm feyizli arkadaşları bekliyoruz. Skyline Plazada Chipotle yeriz size de uyarsa(pilavlı oluyor :) ). Katılmak isteyenler aşağıya yorum yazsınlar ki kaç kişi olduğumuzu en azından bilelim. Şimdilik 3 kesin gibi duruyor: Kiss25, John ve Welly275. Tanımayanlar için kısaca bilgi vermek gerekirse:

Welly275 arkadaşımız Almanya'da eğitimini tamamlamış ve şu an IT alanında çalışan tecrübeli bir büyüğümüzdür.
Ben: Doğu Almanya'da 1 yıl yaşamış, 1 defa staj yapmış, 100% ingilizce MBA yapan ve şu an sadece tezinin sunumunu bekleyen, bir yandan da C1.3 seviye Almanca kursuna giden biriyim. Genellikle AT-11 sigorta işlerine forumda ben bakıyorum.
Kiss25 ise Almanca yeterlilik belgesini almış, şu an Darmstadt'ta Informatik okuyan, bir yandan part time çalışan, forumda pek çok kişiyi bilgilendirmiş yardımsever bir arkadaşımızdır.

Bilgi almak ya da sadece sohbete dahil olmak isteyen herkes gelebilir. Çekinmeyin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 19, 2018 7:52 am

pilav derken? :o

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Eyl 19, 2018 4:06 pm

2 ekim frankfurt dieburgdayım

John

Mesaj gönderen John » Çrş Eyl 19, 2018 6:20 pm

welly275 yazdı: Çrş Eyl 19, 2018 7:52 am pilav derken? :o
Şakaydı :) Chipotleyi öneririm, her Frankfurt'a gelen arkadaşım "Beni Chipotle'ye götür" der. Meksika asıllı Amerikan Franchise zinciri. Burito, taco vs. var, malzemesi keyfe göre değişir, güzeldir. Almanya'da bir tek Frankfurt'ta var. Bir de Londra'da görmüştüm.
herr_sieben yazdı: Çrş Eyl 19, 2018 4:06 pm 2 ekim frankfurt dieburgdayım
Kısmet değilmiş. Seninle ayrı bir buluşma ayarlarız.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 19, 2018 11:53 pm

haha tamamdir bana farketmez. chipolet mi chipet mi neyse her türlü yerim ben :D eger yemekten sonra skyline plazada durcaksak motel onedan oda ayirtabilirim bana baya kolaylik olur. nedir simdi persembe aksami plan? bu arada dua edin de workshop iptal olmasin daha bildirim almadim düzenleyenden :D

John

Mesaj gönderen John » Prş Eyl 20, 2018 6:00 pm

Gönül ister ki kendi evim olsun, böyle eş dost geldiği zaman misafir edebileyim. İnşallah, Allah'ım nasip ederse en kısa zamanda bir iş bulabilirim de bu hayalleri gerçekleştirme fırstamız olur. Kalacak yer olarak workshop'a yakın bir yer tercih edebilirsiniz. Gerekirse ben yol için rehberlik ederim.

Perşembe günü saat kaçta buluşmak uygun olur? Skyline Plaza'nın zemin katında, dışarıdan da görülebilen, Chipotle'de buluşup akşam yemeği yiyebiliriz. Sonra da şehir merkezinde bir tur atarız. Gelmişken gezdirelim, alışveriş merkezinde bütün gün duracak halimiz yok. Tageskarte alırsınız 1 adet, Hauptwache'ye geçeriz. Oradan da Zeil'da yürürüz. Hava güzel olursa nehir kenarını, Altstadt'ı, kiliseyi vs. de göstermek isterim. Frankfurt zaten küçük bir şehirdir, kabataslak bir akşamda rahatlıkla gezilebilir; tabi bu ne kadar erken geleceğinize bağlı. Akşamın 8'inde gelirseniz, gezmek sıkıntılı olur. :) 28'inin akşamında döneceksiniz diye tahmin ediyorum, o halde cumaya çok fazla bir şey bırakmamak lazım. Tren garı etrafı, Münchener Straße (yani Türklerin işgal ettiği yol), Ditib camisi (onun altında çok iyi bir baklavacı var antepli) vs. cuma günü görülebilir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 21, 2018 12:08 am

eyvallah sagolasin bi gün o da olur.

valla benim 3üncü veya 4üncü gelisim frankfurta. bu dediklerinin bi kisminin dolasirken yanindan gecmisimdir ama tabi bilmiyomdur ne oldugunu. persembe erken gelmeye calisirim. gelirken yolda calisirim. belki 5 6 gibi orsa olurum bi workshop kesinlessin, son anda iptal edilen workshoplar da olur :)

geldikten sonra spontane karar veririz napcaz. dolasmaya göstermek yoksa hafif dolasip sonra bi yerde oturup lak lak etmek mi agir bascak bakalim :D

John

Mesaj gönderen John » Cum Eyl 21, 2018 5:01 pm

welly275 yazdı: Cum Eyl 21, 2018 12:08 am eyvallah sagolasin bi gün o da olur.

valla benim 3üncü veya 4üncü gelisim frankfurta. bu dediklerinin bi kisminin dolasirken yanindan gecmisimdir ama tabi bilmiyomdur ne oldugunu. persembe erken gelmeye calisirim. gelirken yolda calisirim. belki 5 6 gibi orsa olurum bi workshop kesinlessin, son anda iptal edilen workshoplar da olur :)

geldikten sonra spontane karar veririz napcaz. dolasmaya göstermek yoksa hafif dolasip sonra bi yerde oturup lak lak etmek mi agir bascak bakalim :D
Şimdilik 27'si Perşembe 6'da Chipotle diyelim o zaman. Bir gelişme olursa yine yazarsın.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 21, 2018 10:29 pm

tamamdir

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 26, 2018 11:07 am

biletler ve hotel ayarlandi. yarin saat 4 gibi frankfurta ayak basiyorum. 6da dedigin yerde görüsürüz.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Eyl 26, 2018 5:39 pm

welly275 yazdı: Çrş Eyl 26, 2018 11:07 am biletler ve hotel ayarlandi. yarin saat 4 gibi frankfurta ayak basiyorum. 6da dedigin yerde görüsürüz.
Kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim. Bu durumda biraz daha erken buluşabiliriz eğer başka planınız yoksa. Şimdilik 3 kişiyiz gibi duruyor, Kiss25 de katılacak, onunla biz facebook üzerinden konuştuk. 4te geliyorsanız, hotelinize girişinizi yaptıktan sonra buluşabiliriz. Gezmeye vakit olur, inşallah hava da güzel olursa yürüyüş yaparız. Bu aralar havalar epey serinledi. Bugün mesela kapalı ve rüzgarlı Frankfurt; ona göre paltoyla/montla ve şemsiyeyle gelmenizi öneririm. Şemsiye tedbir amaçlı, ne olacağı belli olmaz. Aldatıcı güneş var ara ara ama her an yağabilir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2018 6:29 am

tamamdir. sagolasin. bu arada facebooktan ekledim ama geldi mi ekleme talebi? daha rahat ve hizli haberlesiriz

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Eki 04, 2018 6:31 pm

Arkadaslar bu haftasonu icin gezmeye Frankfurta gelmeyi düsünüyorum, sizin bulusmayi kacirdik ama olurda bir kahve icmeye lustu ve zamani olan birileri varsa yesillendirsin buralari.

Selamlar

John

Mesaj gönderen John » Prş Eki 04, 2018 10:45 pm

Ben Frankfurttayım ama bu haftasonu arkadaşlarım gelecek Istanbul'dan seminer için. Pazartesi ve salı günü seminerleri var. Eğer 1 hafta ertelersen gezini, haftaya ben müsait olurum.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Cum Eki 05, 2018 12:02 am

John yazdı: Prş Eki 04, 2018 10:45 pm Ben Frankfurttayım ama bu haftasonu arkadaşlarım gelecek Istanbul'dan seminer için. Pazartesi ve salı günü seminerleri var. Eğer 1 hafta ertelersen gezini, haftaya ben müsait olurum.
Haftaya haftasonuda benim başka planım var malesef John kardeş, neyse artık sokakta falan karşılaşırsak selamlaşırız 😂

John

Mesaj gönderen John » Cum Eki 05, 2018 11:32 am

Kısmet değilmiş. İnşallah tekrar nasib ederse rabbim ağırlamak isterim. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim. Sana önerim:

- Skyline Plaza'da Chipotle'den Burito yemen
- Galeria Kaufhof'un çatı katındaki kafede oturman (manzarası güzeldir, Kiss25 ve Welly275 onayladı :) )
- Sahilde yürüyüş yapman ve yaya köprüsünü görünce, onun tam karşısından girip (yani sola döneceksin) Altstadt'ı görmen
- Zeil'da yürüyüş yapman, Frankfurt'un İstiklal caddesi diyebiliriz.
- En son da tabiki Türkler nerede diye merak ediyorsan, Münchener Straße'den bir geçmen gerekiyor.

Müze vs. önermedim çünkü ne kadar vaktin olduğunu bilmiyorum. Euro işaretini de gör, Willy-Brandt-Platz'da, gerçi pek bir numarası yok bana göre. Bir de Große Bockenheimer Straße var en son vaktin olursa, orayı da görebilirsin; Tesla'nın yeri var.