Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul

Hamburg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Argimax

Sartli kabul

Mesaj gönderen Argimax » Sal Haz 14, 2016 3:18 pm

arkadaslar hamburgda dil okuluna kaydimi yaptirdim. ayrica sartli kabul diye bir olay duydum.
Anladigim kadariyla dil ogrenirken ayni zamandada sartli kabulu alip ogrenci gibi yasaya biliyor musuz galiba.
simdi haw hamburg universitesinde otomotiv muhendisligi okumayi dusunuyorum. yani bu uniden sartli kabul alip dil egitimimi tamamladiktan sonra bolume baslama gibi bi olay var midir yoksa once dili kanitlayip ondan sonra mi uniye basvuru yapmam gerekiyor.
tesekkurler
simdi diceksiniz iste surada bu konuda ayrintili bilgi var bos yere konu acmissin. acil durum kisa bir goz gezdirdim ama aradigim cevabi bulamadim.

Deadly Impact

Sartli kabul

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Haz 14, 2016 7:35 pm

yani bu uniden sartli kabul alip dil egitimimi tamamladiktan sonra bolume baslama gibi bi olay var midir yoksa once dili kanitlayip ondan sonra mi uniye basvuru yapmam gerekiyor.?

sordugunuz iki soruda ayni yere cikiyor gibi geldi bana :) . Anladigim kadariyla , bir uniden sartli kabul alip o uninin dil kursuna degilde baska bir dil kursuna gidip orada dil egitiminizi tamamladiginizda daha once aldiginiz sartli kabulun akibetini ogrenmek istiyorsunuz. Sartli kabullunde sure siniri oluyor. belli bir sureye kadar dil belgesini getirmeniz sarti ile size bu kabul veriliyor. Yani uninin dil kursuna da gitseniz disardan dil kursuna da gitseniz .Esas olan uninin istedigi dsh2-testdaf 4 vs gibi belgeyi ,uygun zaman diliminde uniye sunmak.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Sartli kabul

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 14, 2016 7:59 pm

Haw sartli kabul vermiyor.

Argimax

Sartli kabul

Mesaj gönderen Argimax » Çrş Haz 15, 2016 3:02 pm

arkadaslar ilgilendiginiz icin tesekkurler.:)