Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitaet Hamburg(Wirtschaftsingenieurwesen)

Hamburg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
DemirogluBugra

Mesaj gönderen DemirogluBugra » Prş Kas 19, 2015 11:47 pm

Oncelikle herkese Merhabalar;

Bu sitenin gercekten benim ve almanya da okumak isteyen arkadaslarin cok isine yaradigini dusunuyorum ve katilan bir yorumu olan herkese cok minnettarim.

Suan 12.sinifim bir yandan ygs-lys hazirlanirken bir yandan da almanca calisiyorum.Almanya da okumak ile ilgili DAAD olsun bazi danismanlik sirketleri olsun onlarla iletisime gectim ancak istedigim cevaplari bulamadim.

Gecen yaz almanyada Hamburgdaydim orda did deutsch-institut de almanca gordum.Ben Hamburgda Endustri muhendisligi okumak istiyorum bunun icin TU Hamburg olsun universitat hamburg olsun ikisinede mail ile ulastim ancak Endustri Muhendisligi bolumleri olmadigi yaniti aldim. Internetten Universitaet Hamburgun bolumlerine baktigimda ise Endustri Muhendisligi lisans bolumu gozukuyor.Orda okuyan veyahut Hamburgda bu bolum ile ilgili bilgi verebilecek birileri var mi ? Varsa cok mutlu olurum.

Suan A2 bitti goethe den sertifika aldim ancak okul yogunlugu nedeniyle b1 baslayamadim.
Orda tekrardan did deutsch-institut gitmeyi dusunuyorum Testdaf icin.

Hamburg Universitesi sartli kabul icin nasil bir yol izlemeliyim acaba sartli kabul alabilirmiyim ? (Okul ortalamam 90-91 arasi gelicek)

Simdiden cok tesekkurler

DemirogluBugra

Mesaj gönderen DemirogluBugra » Cum Kas 20, 2015 8:07 pm

Cevabiniz icin tesekkurler ancak "http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=63" Buranin almanyadaki en iyi endustri muhendisligi bolumune ev sahipligi yaptigina deginmissiniz ancak ben TUHH un sitesinde Lisans programlarinda Endustri Muhendisligi bolumunu goremiyorum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 20, 2015 10:47 pm

https://www2.uni-hamburg.de/hwi//si/si_faq.html

Uni Hamburg ile HAW ortaklasa sunuyor bu bolumu. Bazi dersler uni hamburg da bazilari haw de.