Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studentenvorbereitung visum hk.

Hamburg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
myutmaz

Mesaj gönderen myutmaz » Sal Kas 17, 2015 5:42 pm

merhaba arkadaslar,

2014 haziran ayinda izmir konsoloslugundan c statu uzatilabilir 3aylik vize alarak bremene yerlestim. 3 sonra auslandebehordede 6 ay uzatma islemi yaptim. tabi es zamanli olarak Sprachkurs yapiyordum. 6 bitiminde 10 ay daha uzattim. Sprachkurs yapiyorum yine.. ama bu surecte cok ulkeye turistlik amacli gittim. gezdim yasadim 2ayda bir gecmesi gereken seviyeler gecmedi. ama sonuc olarak su an b2 duzeyindeyim b1telc yaptim hab gut geschafft. b1le eylulde Hamburg stk basvurdum. 2 aydir bir cevap almadim cunku suriyeliler savas ulkesi oldgu icin basvuruda oncelik veriolarmis bnm evrsklar daha incelenmemis bile. 26.11 de sinav vsr ama davet alamadim henuz.. 1-2haftadir hergun hamburgda stk gidiorum son gun bile davet gelebilir diyorlar... hevesim kirildi calismsyi da biraktim. Auslaendebehorde ile gorusmeye gittim norml vizem 31.12de bitior cunku.. n olacak basvurdum ama Platz bulamadim diye.kadinin soyledgi tekrr sprachkurs vizesi veremexiz tr donup ordan bahar donemi icin neresi olurds tekrar vize alir gelirsiniz dedi. bnde gitmek istemedigime ikna ettim normalde olmaz ama sefimle konusurum su sekilde olabilir belki dedi. he buarads b2 tertifika istior heryer artik dedim hamburgda degusti dedim bnm b1 var bu yuzden b2 yapmm gerekio dedim kurs+sinav 3 ay yeni stk basvurulari mart dedim.. cevap olarak istisnaolarak kurs kaydiniz sinav termininiz bizevteyit olarsk kesin evraklarla gelirsrniz olabilir sefim ok derse dedi. simdi sizlere sorum

1- dil kursu vizesi max nedir ? ben 3turkiyeden 6+10 ay olarak kullaniyorum.
2 - baska bi sehre tasinsam orda sansim olabilir mi ? ( dil kursunda bir turk Stuttgart dan bremene gelmisti suresinde sinavi yapamamis zorluk cikarmaya baslamis yabancilar polisi o da bremene gelmis 6 ay Almisti sonra kurtardi o surede durumu)
3 - tavsiywniz nedir??
tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 18, 2015 10:57 am

1- Ne kadar kursa kayit yaptirdiysan o kadar vize verirler.

2- Dil kursu vizesi ogrenci vizesine cevrilmiyor normalde. Fakat cok nadir de olsa bazi yabancilar dairesi istisna yapabiliyor ama hangisi yapar kesin net bir bilgi veremeyiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

myutmaz

Mesaj gönderen myutmaz » Çrş Kas 18, 2015 12:23 pm

su anda biyere kaydim yok . hamburgdayim simdi evraklarimi buldular 1-2gune davet mektubu gelir sanieim. persembeye kadar full konsantre ders mode.. ama olmazsa n yapacagim diye alternatifi hazirlamak istiorum. su an bi kursa kaydim yok 31.12 de vizem bitio. n onerirsin physiker? yine dil kursu yapaam 3 ay gostersem uzatirlar mi? spracachule vize artik veremeyiz dediler cunku size 16 ay verdik dediler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 18, 2015 12:50 pm

Bu kadar sure icerisin de halen b2 de olman zaten basli basina mesele. Bence cok anlayisli bir memura denk gelmissin, normal sartlarda 18 ay a kadar dil kursu ile oturumunu uzatabilirsin. Bence Hamburg stk ya cok bel baglama. Sinav daveti gelse bile yer bulmak icin cok cok iyi olman gerek. Iyi sanslar..

myutmaz

Mesaj gönderen myutmaz » Pzr Ara 06, 2015 7:25 pm

@Physiker hochschule basvurulari icin baslik var mi hic ? bulamadim . seninle konusmamizda stk yapmak zorundasin demistin. hochschule ye de gidemiormuyum ? kurstan 1 kisi stk yapmak zorunda oldugu halde hochschuleye kayit yaptirmis. aklima takildi ?

fuark

Mesaj gönderen fuark » Pzr Ara 06, 2015 8:49 pm

[quote]myutmaz tarafindan yazilan metin:

@Physiker hochschule basvurulari icin baslik var mi hic ? bulamadim . seninle konusmamizda stk yapmak zorundasin demistin. hochschule ye de gidemiormuyum ? kurstan 1 kisi stk yapmak zorunda oldugu halde hochschuleye kayit yaptirmis. aklima takildi ?[/quote]

Hamburg stk giris sinavina girdinizmi ? girdiyseniz nasil gecti, zormuydu ?

sezeirem

Mesaj gönderen sezeirem » Pzt Mar 28, 2016 11:17 am

Merhaba herkese, hamburga geleli bir hafta oluyor.vize hakkinda birkac sorum olucakti
benim vizemde studienvorbereitender sprachkurs in bremen yaziyor ama d tipi. Dil kursu vizesi mi degil mi anlamadim hala cunku uni kabulum yok ama dil kursundan sonra devam edicem tabi vize alirken de boyle soylemistim gorevliye
Ikincisi vizede bremen yazdigi icin vizeyi uzatmaya gittigimde bi sikinti olur mu ?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 28, 2016 11:30 am

[quote]sezeirem tarafindan yazilan metin:

Merhaba herkese, hamburga geleli bir hafta oluyor.vize hakkinda birkac sorum olucakti
benim vizemde studienvorbereitender sprachkurs in bremen yaziyor ama d tipi. Dil kursu vizesi mi degil mi anlamadim hala cunku uni kabulum yok ama dil kursundan sonra devam edicem tabi vize alirken de boyle soylemistim gorevliye
Ikincisi vizede bremen yazdigi icin vizeyi uzatmaya gittigimde bi sikinti olur mu ?[/quote]
Ogrenim icin dil kursu yaziyo dolayisiyla uni vizesi. adres kaydini hamburga alman gerekiyor

sezeirem

Mesaj gönderen sezeirem » Pzt Mar 28, 2016 11:39 am

Bremende de bi adres gostermemistim zaten,cok tesekkur ederim cevap icin