Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC Sorunu

Hamburg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Leninci

NC Sorunu

Mesaj gönderen Leninci » Cum Eki 05, 2018 2:19 pm

Arkadaşlar selam ,
Ben Ankara’da lise son öğrencisiyim.Bu forumu didik didik ettim ancak beklediğim cevaba ulaşamadım.
Almanya’da psikoloji okumak istiyorum.Üniversite sınavında ortalama bir yer kazanacağımı düşünüyorum.Sorunum ise NC puan hesaplaması.NC ile ilgili makaleyi yüzlerce kez okudum.Merak ettiğim nokta ise bu yazılan ortalama nc notları her üniversite için var mı? NC ye bakmadan bir psikolojiye girebilir miyim? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim umarım çok saçma bir soru olmamıştır.

Alter18

Re: NC Sorunu

Mesaj gönderen Alter18 » Cum Eki 05, 2018 3:10 pm

Leninci yazdı: Cum Eki 05, 2018 2:19 pm Arkadaşlar selam ,
Ben Ankara’da lise son öğrencisiyim.Bu forumu didik didik ettim ancak beklediğim cevaba ulaşamadım.
Almanya’da psikoloji okumak istiyorum.Üniversite sınavında ortalama bir yer kazanacağımı düşünüyorum.Sorunum ise NC puan hesaplaması.NC ile ilgili makaleyi yüzlerce kez okudum.Merak ettiğim nokta ise bu yazılan ortalama nc notları her üniversite için var mı? NC ye bakmadan bir psikolojiye girebilir miyim? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim umarım çok saçma bir soru olmamıştır.
Türkiyede psikoloji kazanacak kadar puan alamazsan burdada girmen cok zor..1 ve1.7 arasinda nc leri degisiyor buda turkiye puan sisteminde cok saglam bir puana tekabul ediyor. Nc oluyor bu bolumde almanyada bircok unide.

Leninci

Mesaj gönderen Leninci » Cum Eki 05, 2018 7:17 pm

Alter18 yazdı: Cum Eki 05, 2018 3:10 pm Türkiyede psikoloji kazanacak kadar puan alamazsan burdada girmen cok zor..1 ve1.7 arasinda nc leri degisiyor buda turkiye puan sisteminde cok saglam bir puana tekabul ediyor. Nc oluyor bu bolumde almanyada bircok unide.
Cevabınız için teşekkür ederim.Hesaplamama göre 460 civarı bir puan almam lazım ortalama bu da pek mümkün görünmüyor açıkçası biraz üzücü bir durum

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cum Eki 05, 2018 9:18 pm

460 civarı puan alman gerekiyor sıralama olarak 1 500 veya daha iyi

Leninci

Mesaj gönderen Leninci » Cmt Eki 06, 2018 2:52 pm

b.bogazkesen yazdı: Cum Eki 05, 2018 9:18 pm 460 civarı puan alman gerekiyor sıralama olarak 1 500 veya daha iyi
Teşekkürler hocam

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cmt Eki 06, 2018 2:58 pm

Leninci yazdı: Cum Eki 05, 2018 7:17 pm Cevabınız için teşekkür ederim.Hesaplamama göre 460 civarı bir puan almam lazım ortalama bu da pek mümkün görünmüyor açıkçası biraz üzücü bir durum
Daha lisenin başındasın yani önünde daha 8-9 ay falan var ve 8-9 ay sağlam çalışırsan neden alamayasın ki? Onun dışında bence bide kendini psikoloji diye sınırlama yani evet psikoloji çok istenen bir bölüm ve NC puanı var ama mesela başvururken yakın bölümlere de başvurabilirsin mesela sosyoloji, pedagoji vs falan. Çünkü senin tam olarak ne okuduğunun çok önemi yok hangi alanda kendini geliştirdiğin önemli. Aynı fakültede olan bölümlerden birine kabul alıp okursan daha sonra psikoloji okuduktan sonra yapacağın alana kayabilirsin. Bide bölüme başladıktan sonra 2.somestrda falan bölümü degistirebilirsin o zaman ösym puanının yanında senin ilk somestrdaki notlarına da bakıyorlar. Zaten aynı fakültede bölüm değiştirsen ilk dönem aldigin derslerin büyük kısmını saydırırsın.

Leninci

Mesaj gönderen Leninci » Cmt Eki 06, 2018 3:18 pm

Wolf123 yazdı: Cmt Eki 06, 2018 2:58 pm Daha lisenin başındasın yani önünde daha 8-9 ay falan var ve 8-9 ay sağlam çalışırsan neden alamayasın ki? Onun dışında bence bide kendini psikoloji diye sınırlama yani evet psikoloji çok istenen bir bölüm ve NC puanı var ama mesela başvururken yakın bölümlere de başvurabilirsin mesela sosyoloji, pedagoji vs falan. Çünkü senin tam olarak ne okuduğunun çok önemi yok hangi alanda kendini geliştirdiğin önemli. Aynı fakültede olan bölümlerden birine kabul alıp okursan daha sonra psikoloji okuduktan sonra yapacağın alana kayabilirsin. Bide bölüme başladıktan sonra 2.somestrda falan bölümü degistirebilirsin o zaman ösym puanının yanında senin ilk somestrdaki notlarına da bakıyorlar. Zaten aynı fakültede bölüm değiştirsen ilk dönem aldigin derslerin büyük kısmını saydırırsın.
Çok Teşekkür ederim zaman ayırdığınız ve bana bu bilgileri verdiğiniz için umarım sizin için de en iyisi olur hayatınızda :)

itsutki

Mesaj gönderen itsutki » Cmt Eki 06, 2018 5:10 pm

merhaba türkiyede üniversite bitirmiş birinin yeniden lisans kabulünde lisans ortalamasına bakılıyormuş, yani lisans bitirmiş olmanın, yakın bir alandan zaten onlarca ders alıp vermiş olmanın değerlendirmeye bir katkısı yok mudur? lise mezunlarının değerlendirmesi gibi salt nc puanına göre bir değerlendirme mi yapılıyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 08, 2018 10:57 am

itsutki yazdı: Cmt Eki 06, 2018 5:10 pm merhaba türkiyede üniversite bitirmiş birinin yeniden lisans kabulünde lisans ortalamasına bakılıyormuş, yani lisans bitirmiş olmanın, yakın bir alandan zaten onlarca ders alıp vermiş olmanın değerlendirmeye bir katkısı yok mudur? lise mezunlarının değerlendirmesi gibi salt nc puanına göre bir değerlendirme mi yapılıyor?
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com