Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DAA Bremen dil kursu Hakkinda Bilgisi olan var mi?

Bremen eyaletinde yasam, egitim, universiteler
kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Çrş Eyl 16, 2015 10:43 pm

Arkadaslar DAA Bremen hakkinda bilgisi olan var midir acaba? B1 ya da B2 den baslayacagim muhtemelen gittigimde.
Bremen de onde gelen kurslardan ancak bizzat giden ya da tanidigi gitmis olan vardir belki.
Bilgisi olan paylasabilirse bildiklerini sevinirim.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Eyl 17, 2015 3:05 pm

Ben DAA\'dayim. Ne sormak istiyorsun ? Elimden geldigince yardimci olayim :)

kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Prş Eyl 17, 2015 3:11 pm

Eyvallah kardes ya. Bir onceki baslikta birisi sakin DAA ya gitme demis. Ben de DAA ya kayit yaptirdim. Su anda egitim alan birinden ya da kursu bilen birinden bilgi almak istedim.
Kurstan, egitim sistemi ve ogrenci profilinden memnun mu?
Ogretmenler nasil?
Suriyeliler bu ara problem. Cok fazla var mi sinifinda?
Kurstaki ogretmenler almanca ogretirken nasil bir yol izliyorlar?
Bunun gibi sorular :)

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Eyl 17, 2015 5:43 pm

Iyi veya iyi degil gibi yorumlar yapamam bunlar biraz ozel konular kime gore ne neye gore iyi ?
Fiyat / performans oranina bakacak olursak bence gayet guzel. Elbette istersen Goethe institut e gidersen daha kaliteli bir egitim alabilirsin ama orada 1 kur parasina burada 3 kur geciyorsun..
Kurstan genel hatti ile memnunum ben. Haftada 4 gun 4 er saat yapiliyor. Genelde 2 ders seklinde oluyor 1saat 45 dk ilk ders Yarim saat mola ve 1saat 45 dk diger ders seklinde.
2 gun 1 ogretmen 2 gun diger ogretmen olacak sekilde 2 ogretmenden goruyorsun dersi.
Ogretmenden ogretmene degiliyor. Ama acik soylemek gerekirse su an 7 ogretmenin dersine girdim 2 sinden pek memnun degildim ama digerleri cok iyi ogretmenlerdi. Ozellikle B2 ve testdaf a bakan ogretmenleri cok iyi diyebilirim.
Suriyeliler evet problem. A1 ve A2 de sinifimizda 4 tane suriyeli vardi suanda 1 tane var. kursta da acikcasi kimin suriyeli kimin baska bir ulkeden oldugunu bilmiyorum cunku hepsi arapca konusuyorlar ama sunu diyebilirim ki kursta araplar yogunlukta. Korelilerde biraz fazla. Ve ona keza tanidigim 6 Turk var kursta tabi daha fazla olabilir ama benim tanidigim bu kadar.
Kursta genelde kitap uzerinden gidiliyor ki zaten her kursta da boyledir sanirim. Onun yaninda odev olarak ekstra fotokopiler veriliyor. kurs boyle gidiyor.A1- B1 (Dahil) Arasinda Ja genau kitaplari kullaniliyor
ben su anda B2a dayim bizde Aspekte neu adli kitap kullaniliyor. Istersen kitaplara goz gecirebilirsin. Ben genelde hocalardan ve kurstan memnunum tabi daha iyisi varmi dersen Goethe daha iyidir derim ama fiyat performans yaptigin zaman burasi daha uygun geliyor.
Aklimda olanlar bunlar. Baska sorun olursa sormaktan cekinme :)