Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bremen universitesi / kanada memorial universitesi

Bremen eyaletinde yasam, egitim, universiteler
kaaneroglu

Mesaj gönderen kaaneroglu » Pzt Nis 20, 2009 10:57 pm

almanya-kanada arasinda secim yapmam gerekiyor. ikisine d eburslu gidecegim gidebilirsem. kanada 3-3.5 yil sonunda master derecesi vaadederken bremen\'de bu sure 2 yi direkt temiz bir sekilde derecemi alip doktorama da devam ederim diye hayal ediyorum. turkiye\'ye ulasim da daha kolay oldugu icin almanya daha cazip geliyor. kanada\'nin diger bir handikapi ise master tezinde calisacagim konu tam olarak istedigim konu degil, ancak bremen\'de istedigim konuda calisabilecegim. tum bunlari degerlendirigimde almanya daha baskin geliyor ancak hata mi ediyorum diye dusunmeden de edemedigim icin sizlere danismak istedim.

bremen bu sitede okudugum kadariyla orta siralarda egitim kalitesine sahip bir universite. ancak kendi alanimda ingilizce master egitimi sunan baska bir universite bulamadigim icin bremen\'i tercih ettim. hata mi ettim daha iyisi varmiydi bilmiyorum ancak bremen\'de okuyan arkadaslar fikirlerini yazarlarsa cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 20, 2009 11:03 pm

burslu gelebilmen cok buyuk avantaj.. egitim masraflari olarak dusunursen almanya daha uygun.. peki bolumun neydiki bulamadin baska bi yerde ?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Nis 21, 2009 8:41 am

Merhaba Kaan. Bir Turk ogrencinin burs kazanmasi cok sevindirici bir sey. ONcelikle seni tebrik ediyorum. Soruna cevaba gelince ki daha dogrusu tavsiyem.

Akademik egitim icin avrupayi ve ozellikle Almanya\'yi cokca tavsiye ediyorum. Sebeplerini tek tek yazmama gerek yok cunku sen ayrintilari ile yazmissin. En basta zaman meselesi. Burada 1.5-2 senede bitiyor master. Ayrica Doktora\'da 3 sene icinde verebiliyorsun. Ama Amerika\'da mesela doktora egitimi 5 sene civarinda suruyor.

Onun haricinde yasam standartlari arasinda Kanada\'nin iyi oldugu gercek ama Almanya\'nin bir eksigi oldugunu da dusunmuyorum.

Turkiye\'ye yakin olmasi da cok onemli bir kriter.

Son olarak istedigin konuyu da burada alabiliyorsan. Daha ne duruyorsun derim yani.. :)

kaaneroglu

Mesaj gönderen kaaneroglu » Çrş Nis 22, 2009 8:28 pm

sagol maniaturk, ancak henuz almanya icin bursum netlesmedi simdilik kanada\'dan olumlu cevap aldim. 26 mayista mulakatim olacak, DAAD-TEV bursuna basvurmustum onu bekliyorum.
bu konuda bir baslik acarim mulakat telasim gecince, basvuru sureci sartlari vs ayrintilariyla.

physiker, basvurdugum bolum marine geosciences. earth sciences icin master veren universitelerin hepsi almancaydi ama yani zorunluluktan degil isteyerek sectim. marine calismak istiyorum cunku cok hevesliyim bremen konusunda bakalim hayirlisi :)