Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Bremen Universitat\'da okuyanlar varsa msjlarinizi bekliyorum

Bremen eyaletinde yasam, egitim, universiteler
erkoc

Mesaj gönderen erkoc » Çrş Kas 18, 2009 9:31 pm

ben alman vatandasiyim benim vize vs sorunum yok turkiyede okudum iktisat bilkent kazandim osym den gelen kagidim mevcut lise diplomasida var almancayada cevirdim yollamasi kaldi..... araliktata yolcuyum simdilik dedemlerde kalacam sonra kendi evime gececem bafog yardimi sayesinde ama universiteye kayit oldugumda dondura biliyomuyum dondurdugum tarihte bafog para yardimi yapiyormu benim almancam tam anlamiyla yok fakat orada universiteyi dondurup kursa gitmeyi planliyorum bitirdikten sonra kursu universiteye devam etmek istiyorum sonra iktisat ekonomi okumak istiyorum bunun tam almanca karsiligi nedir Wirtschaftwissenschaftmi ? yada baska bi ismi daha var omu isin ozu Bremen universitesinde okuyan bi arkadasimiz bana yardimci olabilirse cok sevinirim ayrica ing %0 .......... tesekkurler simdiden

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 19, 2009 6:08 pm

alman vatandasi da olsan sayet yurt disinda okul bitirdiysen, almanya da okuyabilmen icin dsh veya testdaf vermen gerekir.. okul dondurursan bafog alamiyorsun.. ayrica iktisat burda volkswirtschaftslehre olarak geciyor..

erkoc

Mesaj gönderen erkoc » Cmt Kas 21, 2009 12:46 am

volkswirtschaftslehre peki wirtschaftwissenschaft ne oluyo

tam anlamiyla iktisat ekonomi tam ne oluyorsa :( bachelor diplom ayri ayri okuma sansi varmi yani ister bachelor ister diplom mu ? bachelor uluslar arasi diplom sadece almanya dami gecerli yoksa diplom diger ulkelerdede gecerlimi turkiye gibi .......

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Kas 21, 2009 4:34 am

wirtschaftwissenschaft bizde ki ekonomi bilimi yani Ekonomi demek..
Almanya\'da Diplom kalkti onun yerine artik Bachelor..Diplom\'un avantaji lisans+master\'di ancak artik Tum Avrupa\'da tek sistem var oda Bachelor..

erkoc

Mesaj gönderen erkoc » Cmt Kas 21, 2009 6:35 pm

:( hmm peki bu wirtschaftwissenschaftda hangi dersler veriliyo nelerden sorumluyum vs bunlari bilen biri varmi... cok tesekkurler bu konulari ariyodum ulasamiyodum hem sitenin icerigi sayesnde hemde sorulan sorularimiza cevapp bulabiliyoruz :)