Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

osys sonuc belgesindeki bolum

Brandenburg eyaletinde yasam, egitim, universiteler
ebrutt

Mesaj gönderen ebrutt » Sal Tem 01, 2014 1:59 pm

Arkadaslar merhaba, durumum biraz karisik ama yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum. Ben 2008 yazinda Bilkent universitesi yetenek sinavlarina girdim, burslu olarak da kazandim ve oyunculuk okudum. Ancak, oylesine tercih yapmistim, puanim da iyi oldugu icin; yetenek sinavini kazanamama durumunda gecici olarak bir yere yerleseyim diye; ilk tercihim Yeditepe Turk Dili ve Edebiyati Tam Burslu ya yerlestim, oyunculugu kazaninca, zaten ona gerek kalmadi ve 2013te Bilkentten mezun oldum. Su an Almanya dayim, dil kursu vizesiyle geldim, yonetmenlik /regie yetenek sinavlarini denemek istedigim icin dil ogreniyorum. ancak bu arada, tam burada kalip o sinavlar icin hazirlik yapmam gerekecek olan tarihlerde dil kursu vizem bitecek. (ocak 2015) simdi ben gecici olarak bir universiteye basvuru yapayim, baska bir lisans bolumune diyorum; (vizemi uzatabilmek icin) ancak osys nin beni yerlestirdigi bolum turk dili ve edebiyati oldugu icin onun esiti bi bolum bulamiyorum. Master programlari icin de yuksek bir not ortalamam olmadigi icin cesaretim yok. ne yaparsam, bir okulun herhangi bir biriminden kabul alabilirim???

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Sal Tem 01, 2014 2:16 pm

Dil kursu vizesi ogrenci vizesine ceviriliyor mu emin degilim daha iyi bilen arkadaslar var muhakkak ama dil kursu vizenizi 18 aya kadar uzatabiliyorsunuz

ebrutt

Mesaj gönderen ebrutt » Sal Tem 01, 2014 9:00 pm

Cok tesekkur ederim yanitin icin ama o konuda iki sorun var; birincisi ulkene donup orada beklemen gerekiyo, buradan uzatilamiyor,bunu bana viZe basvurumda israrla vurguladilar ki geri donup orada ne kadar bekleyecegim muamma -dil kursu vizem 5,5 ayda cikmisti!- ; ikincisi de vizem biterken zaten C2 ye gelmis olacagim ve o durumda da alti aylik dil kursunu fazla bulacaklar.:(

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 01, 2014 9:49 pm

Vizen biterken C2\'ye geldigini nerden bilecekler ki? Uzatmak istiyorum aldigim dil egitimi yeterli degil dersen uzatmiyacaklar mi? Normalde uzatilabiliyorsa buyuk ihtimal uzatirsin.

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Sal Tem 01, 2014 10:00 pm

hic bisey sorcaklarini sanmiyorum sen kursunu yeniledigini dair belgeyi yabancilar subesine goturdugun zaman onlarda eger abes bi durum gormedikce uzatcaklardir 18 ay hakkin var sonuucta bunu dert etme arkadasin dedigi gibi nerden bilecekler yani c2 oldugunu

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 02, 2014 12:50 am

buyuk ihtimalle 1 yillik dil kursu vizesi almistin.Bir arkadas buraya oyle geldi , memur polis universiteye kayit yaptirirsan uzatiriz demis , ama normalde Turkiyeye gidip yeniden basvurmak gerekiyor.Memurdan memura degisen durum sanirim ,en iyisi gidip direk yabancilar polisiyle konusmak , plan yapmadan once.

mazlumgoze

Mesaj gönderen mazlumgoze » Pzr Ağu 07, 2016 10:29 pm

Brandenburg\' taki universite sartli kabul veriyormu ,ve bulunan bolumler nelerdir bu universitede ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 08, 2016 9:58 am

Yani surda sorulan universitelerin nerdeyse hepsinin sitede tanitimi var. Allah askina biraz arastirma yapmayi ogrenin ya cok zor birsey degil:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=81
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com