Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlinde universite Yardim Lutfen

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
darkrai38

Mesaj gönderen darkrai38 » Cmt Eyl 03, 2016 5:16 pm

Merhaba arkadaslar :)
Oncelikle bukadar faydali ve guzel bi site buldugumdan dolayi cok mutluyum bunu belirtiyim.Ben bu sene Marmara universitesi almanca ogretmenligini kazandim . Berlinde bu bolume uygun bi universite nasil bulabilirim . Gercekten cok baktim ama bulamadim . Bu sene karar verdim cok istiyorum .Berlinde evde var kalicagim bu yuzden berlin sart .10 sene almanyada yasadigim icin almanca temelimde var . Bana adim adim ne yapmam gerektigini anlatirsaniz gercekten cok mutlu olurum .Tecrubelerinize cok ihtiyacim var.Anne tarafimda full berlinde garantordede sikinti cikmaz gibi .Almanca seviyem b1-b2 seviyesinde ama sertifika yok . Ve son olarak hazirlik kursu okursam tahminen en ucuz ne kadara bulabilirim .Yardimlarinizi bekliyorum :)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Eyl 03, 2016 5:36 pm

Asiri genel sorular sormussunuz. Bu yuzden kimse yardim etmez. Ilk once forumu arastirip sorularinizi daraltin. Sag tarafta bulunan arama bolumunden herseyi rahatlikla bulabilirsiniz. Kolay gelsin. :)
Be different,make a difference...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 03, 2016 8:24 pm

Berlin de fu veya humboldt da var ama bu universiteler on kabul vermiyorlar. Baska bir universiteden on kabul alip dil kursunu Berlin de ozel kurslarda yapabilirsin. Ozel kurslarin aylik fiyati yaklasik 200€. B1 seviyesinde almancan varsa, ortalama 4-6 ay gibi bir surede dsh veya testdaf sinavini gecip tekrardan Berlin deki unilere direk kabul icin basvuru yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

darkrai38

Mesaj gönderen darkrai38 » Cmt Eyl 03, 2016 9:07 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Berlin de fu veya humboldt da var ama bu universiteler on kabul vermiyorlar. Baska bir universiteden on kabul alip dil kursunu Berlin de ozel kurslarda yapabilirsin. Ozel kurslarin aylik fiyati yaklasik 200€. B1 seviyesinde almancan varsa, ortalama 4-6 ay gibi bir surede dsh veya testdaf sinavini gecip tekrardan Berlin deki unilere direk kabul icin basvuru yapabilirsin.[/quote]

Cevabiniz icin cok tesekur ederim :) .Baska bir universite derken berlindeki baska bi universitemi ? Berlinde bu 2 universite haricinde benim bolumumle ilgili bolumu olup , on kabul veren varmidir ? Ozel kurslar degilde uniye bagli kurslar daha uygun oluyor diye duydum .Kusura bakmayin cok soru sordum ama gercekten , bu bilgilere cok ihtiyacim var.

darkrai38

Mesaj gönderen darkrai38 » Cmt Eyl 03, 2016 9:09 pm

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

Asiri genel sorular sormussunuz. Bu yuzden kimse yardim etmez. Ilk once forumu arastirip sorularinizi daraltin. Sag tarafta bulunan arama bolumunden herseyi rahatlikla bulabilirsiniz. Kolay gelsin. :)[/quote]
Haklisiniz , Saolun :)

darkrai38

Mesaj gönderen darkrai38 » Pzr Eyl 04, 2016 9:35 am

Berlin de fu veya humboldt da var ama bu universiteler on kabul vermiyorlar. Baska bir universiteden on kabul alip dil kursunu Berlin de ozel kurslarda yapabilirsin. Ozel kurslarin aylik fiyati yaklasik 200€. B1 seviyesinde almancan varsa, ortalama 4-6 ay gibi bir surede dsh veya testdaf sinavini gecip tekrardan Berlin deki unilere direk kabul icin basvuru yapabilirsin.[/quote]
Berlinde ozel kursa gidersem , uniye bagli kursa gidenlerdeki haklardan yararlanamiyorum dimi ? Berlinde hic bir universitenin kursu olmamasi biraz kotu :(

darkrai38

Mesaj gönderen darkrai38 » Pzt Eyl 05, 2016 2:34 pm

Peki baska bir sehirdeki uniye sartli basvuru yapsam , ama hem dili kursunu hemde okulu berlinde okuyabilirmiyim ? Birde ogrencilerin faydalandigi seylerden ozel kursta olanlar faydalanamiyo galiba , uniye bagli dil kursuna gidilmeli diye duydum .