Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dsh istemeyen universiteler

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
anlam20

Mesaj gönderen anlam20 » Cmt Eki 02, 2010 11:21 pm

arkadaslar duyduguma ve arastirmalarima gore almanyanin dogusunda 1 kac tane dsh sinavi istemeyen okular varmis bilgilendiriseniz cok sevinirim
fatih yekta sariarslann

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 03, 2010 5:28 am

eskiden rostock universitesi herhangi bir dil kursunun c1 sertifikasiyla aliyordu ama nerdeyse butun universiteler artik hrk merkezli calismaya basladiklari icin artik boyle bir universite mevcut degil diye biliyorum.

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Eki 04, 2010 2:20 am

Yinede arastirmak lazim
;)

anlam20

Mesaj gönderen anlam20 » Pzt Eki 04, 2010 7:25 am

cihan bildigin bir yer varmi gercekten bildigin varsa yardmci olursan sevinirim
fatih yekta sariarslann

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Eki 04, 2010 1:22 pm

yuzde yuz eminsen bul o zaman basvur.. :

anlam20

Mesaj gönderen anlam20 » Sal Eki 05, 2010 2:54 pm

Bulurum eminde ol buna ama snu soyleyim yoneticimisin nesin insanlara yardimci olamak icin acilmis bir site bu zekasizca konusulan bir steymis hoca BOGLEYSE cemat nasildir kim bilir hadi by
fatih yekta sariarslann

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 05, 2010 3:12 pm

noluyo ya... attigin ozel mesajda eminim var demissin.. bende eminsen bul basvur ozaman dedim arkaadasim.. ne var bunda... (BAN)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 05, 2010 5:02 pm

Arkadasim madem eminsin olduguna var oyle bir universite ( ki benim bildigim yok , olacagini da sanmiyorum. sadece ingilizce olan bolumlerde b1 hatta a2 seviyesindeki almanca ile de kabul edilir ) burda soruna bizim bildigimiz yok cevabina karsilik olarak, yok illaki var diyorsan o zaman arastirmani yapmisin ve oyle bir universite bulmusun demektir. onu da o zaman yazarsin burda sacma sapan kendini kanitlama cabasina girmene gerek yok. bir cok ogrenciye herhangi bir karsilik da beklemeden yardim etmeye calisiyoruz. bi de cocukca kapris cekecek durumumuz yok.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 05, 2010 7:03 pm

attigi ozel mesajda da eminim illaki var diyo bende cok zor dedim. sonrada var biliyorum diyince bende bul ozaman arastir dedim. olay bu ... hey guzel allahim ya. :D

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Sal Eki 05, 2010 7:15 pm

dusunuyorumda harbiden garip bu milleteki tavirlar. su siteyi %60-70 seviyesinde inceleyen bir ogrenci az birazda almancasi varsa kendi islerini kendi bile halledebilir.

hal boyle olunca burada herkes elinden geldigi kadar bilgi aktarmaya calisiyor bu insanlar kendi zamanlarindan calip sana veriyorlar. kimisi dersine az calisiyor belki, kimisi arkadaslariyla bulusmuyor geliyor buraya yaziyor, kimi benim su an yaptigim gibi patronu rapor beklerken isten kaytarip buraya yazmaya calisiyor. yani demek istedigim o ki.. bu yapilan emege saygi gostermeyipte daha birde triplere girmenin dusunuyorumda bir mantigina varamiyorum..

gidinde bayilin 2000 euro ozel sirketlere onlar size masal anlatsinlar kariyer plani cizsinler sizlere egitiminizin sonuna kadar yardim etsinler elinizden tutsunlar, hatta size dsh\'siz turkce egitim veren universite bile bulabilirler buna eminim.
allahini seven defansa gelsin

luckpery

Mesaj gönderen luckpery » Pzt Eki 11, 2010 8:47 pm

biraz gergin bir muhabbet olmus..uzerinden bayada gecmis ama ben yinede bikac yorum yapayim bu konuda...genelde universiteler birbirlerine cok yakin studienordnung yani okul yonetmeligi yazar..dsh cok can sikici bi sinav bununla sorun yasayan bilir. bana da dsh siz almayan universiteler yok gibi geliyor...dsh yoksa testdaf sonucunu ister vs...

burdan dsh basina dert olmus arkadaslara tavsiyem wismar universitesinde bu sinava girmeleri...gayet geyik bi ortamda yapiliyo ve sinav boyunca sorulara bile cevap veriliyor. konusmasi cok cok ama cok vasat bi asiali ogrenci bile %70 aldi...almanyada okuacaksaniz bi sekilde kasip almanca ogrenin derim...buroratik islerden kurtulmak icinde yukarda bahsettigim okulda girin sinava...kolay gelsin

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Prş Mar 10, 2011 11:06 am

Ya birakin gerginligi forumdan neyin gerginligini yasamaya calisiyorsunuz anlamadim. FU-Berlin DSH-1 ile 1 semesterlik kabul veriyor ama o semester sonunda DSH-2 yi vermek sarti ariyor. Baska da bilmiyorum acikcasi.