Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-assist başvuru belgelerim geç ulaşacak

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
BeyzaDelikanlı

Uni-assist başvuru belgelerim geç ulaşacak

Mesaj gönderen BeyzaDelikanlı » Pzr May 10, 2020 4:55 pm

Herkese merhaba,

Potsdam Üniversite'sine başvurumu online sistem üzerinden yaptım. Yarın da en hızlı şekilde Almanya'ya belgelerimi postalayacağım fakat belge süreci Korona'ya denk geldiği için ve mezun olduğum okul kapalı olduğu için belgeleri daha yeni tamamlayabildim.

Sorum şu: 1 Haziran son başvuru tarihiydi. Haliyle yaklaşık 3 hafta kalıyor process için. Ben yine de yollayacağım fakat merak ediyorum aranızda daha hızlı belgeleri işleme alınan bir kişi oldu mu? Kesinlikle 4 hafta öncesi olunca imkansız mı? Ya da hızlandırmak için onlara koronavirüs kaynaklı olduğunu yazmak dışında bir tavsiyesi olan var mı?

Okulda tarihleri ertelemediler bile ve pandemi ile ilgili özel soru sorulmamasını istiyorlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Uni-assist başvuru belgelerim geç ulaşacak

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 13, 2020 9:45 am

Eger belgeler yollandiysa normal sartlarda 2-3 günde üniversiteye ulasir, eger kargoyla gönderildiyse ve halen 3 hafta süre varsa bu panik neden?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum May 15, 2020 5:09 pm

Covid dolayısıyla çoğu üniversite sadece online başvuru kabul ediyor, eğer alttaki listede başvurduğun üniversite varsa belgeleri sonradan da yollayabilirsin (diye düşünüyorum):

https://www.uni-assist.de/tools/uni-assist-hochschulen/

ekindeniz

Mesaj gönderen ekindeniz » Prş Nis 15, 2021 10:52 pm

Merhabalar,

ben de şu an başvuru sürecindeyim ve benzer bir durumdayım. Yani bu konuda sizden daha tecrübeli değilim. Ancak benim anladığım şekliyle durum şöyle: uni-assist başvurunuzun işleme alınması için gereken en önemli şey son başvuru gününe kadar belgelerinizin uni-assist'e ulaşmış olması. Belgeleri en az 6 hafta önce yollayın deme sebepleri ise, herhangi bir sıkıntı/eksik çıkması durumunda telafi amaçlı belge göndermeniz için yeterli süre kalması. Yani, eğer belgeleriniz uni-assist'e son başvuru tarihinden önce ulaşırsa, belgelerinizi işleme süreleri son başvuru tarihini aşsa bile başvurunuz geçerli olacaktır. Tek sıkıntı şu, eğer başvurunuzda eksik/hata çıkarsa, telafi etme şansınız olmayacak. Çünkü başvuru süresi dolduğunda belge kabul edilmiyor.

Aramızda bu konuda tecrübeli biri varsa ve bizi aydınlatırsa daha sağlıklı olur tabii. Ben sadece anladığım kadarını paylaşmak istedim.

Edit: gönderinin eski tarihli olduğunu yeni fark ettim, kusura bakmayın.