Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Berlin Kayıt esnasında istenilen belgeler

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
EKYlmaz

TU Berlin Kayıt esnasında istenilen belgeler

Mesaj gönderen EKYlmaz » Cum Eyl 08, 2017 10:59 am

Merhaba Arkadaşlar.
TU Berlin Endüstri Mühendisliği master kaydı için benden aşağıdaki belgeleri istedi.
1.Antrag auf Immatrikulation
2.Einzahlungsbeleg
3.Krankenversicherungsnachweis
4.aktuelle Immatrikulationsbescheinigung bzw. Exmatrikulationsbescheinigung der zulest besuchten deutschen Hochschule
5.Kopie des Ausweises oder Passes
6Aufenthalterlaubnis (begelaubigte Kopie)
7.Eine Kopie des dieses Zulassungsbescheides
8.Unterschreibendes Beilatt
Birinci, ikinci, üçüncü, beşinci, altıncı ve yedinci belgeler hazır, fakat 4. belgeyi daha önce herhangi bir Alman üniversitesinde okumadığım ve kaydım olmadığı için veremeyeceğim. Peki 8. belge tam olarak ne oluyor acaba. Posta ile yollanan imzalı Zulassungsbescheid mı yoksa unterschreibendes Beiblatt diye herhangi bir yerden belge mi almam gerekiyor?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TU Berlin Kayıt esnasında istenilen belgeler

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 09, 2017 3:52 pm

8. belgeyi sana kendilerinin kabulle beraber yollamis olmalari gerekiyor, o belgeyi imzalayip kayit sirasinda götüreceksin üniversiteye.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EKYlmaz

Re: TU Berlin Kayıt esnasında istenilen belgeler

Mesaj gönderen EKYlmaz » Prş Eyl 14, 2017 6:17 pm

Physiker yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 3:52 pm 8. belgeyi sana kendilerinin kabulle beraber yollamis olmalari gerekiyor, o belgeyi imzalayip kayit sirasinda götüreceksin üniversiteye.
Teşekkür Ederim. Şu an Türkiye'deyim postalarımı arkadaşım aldı. ve bana direk zulassungsbescheid'ın pdf'ini yolladı gidince alacağım artık.