Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da yuksek lisans

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kaiser

Mesaj gönderen Kaiser » Cmt Tem 09, 2016 3:10 pm

Merhaba arkadaslar. Sizlere bir kac sorum olacakti.

1. Turkiye\'de lisans egitimimi muhendislik alaninda tamamladim. Almancam hic yok. Hedefim almanyanin prestijli universitelerinden biri olan TUM\'da master yapmak. Ancak sartli kabul vermiyorlar. Ben bunu gercekten cok istiyorum . Bana ne onerirsiniz ?

2. 8-9 aylik bir surec icerisinde sifirdan baslayip dil kursuna giderek Dsh,TestDaf gibi sinavlari verebilir miyim ? Kisiden kisiye degisecek bir konu ancak kendimin azimli ve caliskan biri olarak goruyorum.

3. Benim durumumda olan biri icin ingilizce master yapmak daha mi mantikli ? Bir de TUM\'da master programlari ingilizce oldu diye bir sey duymustum ancak sitesinde almanca diye yaziyor.

4. Inglizce master programlari genel olarak ucretli mi oluyor?

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Tem 09, 2016 3:57 pm

1.once sartli kabul alirsiniz farkli bi universiteden sonra dil hazirliginizi yapip testdaf verinnce istedigin universite icin basvurunuzu yapabilirsiniz.
2.sifirdan baslayip hicbirsey yapmayip sadece dil kursuna odaklanirsaniz 10 ayda testdaf verebilirsiniz.(size bagli)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 09, 2016 4:03 pm

1) Turkiyede ya da Almanyada almanca ogrenmeni.

2) verebilirsin. sana bagli

3) O sekilde bi karar alindi diye duydum ama hayata gecmesi zaman alabilir. Sitedeki bilgi gunceldir.

4) Devlet universitelerinde harc yok. Sadece katki payi var. Munihte semesterticket olayindan dolayi donemli 200€ya yakin bisey oduyosun. Buna karsilik da bir donem boyunca bilet derdin olmuyo. binlerce euroluk okul paralari yok.

Ayrica tek baslik acman yeterli. Forumda daha cok arastirma yapip takildigin yerleri sorabilirsin. Arastirmaktan cekinme forumda tum islemleri gerceklestirmeni saglayacak yeterli bilgi mevcut. zaten suanda dil bilgin olsa ve islemlere baslasan dahi en erken 2-3 ay sonra almanyaya ayak basabilirsin ki bu da hersey yolunda giderse. TUM da baslama sadece kis doneminde. suan icin zaten kacirdin gibi bisey

Kaiser

Mesaj gönderen Kaiser » Cmt Tem 09, 2016 6:24 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

1) Turkiyede ya da Almanyada almanca ogrenmeni.

2) verebilirsin. sana bagli

3) O sekilde bi karar alindi diye duydum ama hayata gecmesi zaman alabilir. Sitedeki bilgi gunceldir.

4) Devlet universitelerinde harc yok. Sadece katki payi var. Munihte semesterticket olayindan dolayi donemli 200€ya yakin bisey oduyosun. Buna karsilik da bir donem boyunca bilet derdin olmuyo. binlerce euroluk okul paralari yok.

Ayrica tek baslik acman yeterli. Forumda daha cok arastirma yapip takildigin yerleri sorabilirsin. Arastirmaktan cekinme forumda tum islemleri gerceklestirmeni saglayacak yeterli bilgi mevcut. zaten suanda dil bilgin olsa ve islemlere baslasan dahi en erken 2-3 ay sonra almanyaya ayak basabilirsin ki bu da hersey yolunda giderse. TUM da baslama sadece kis doneminde. suan icin zaten kacirdin gibi bisey[/quote]

Tesekkur ederim o zaman benim bir an once almancaya baslamam lazim . Sanirim almanyada almanca ogrenmek daha iyi olur benim icin. Bu kurslar hakkinda yeterli bilgiyi forumda bulabilirim degil mi? Bir de TUM istedigim icin kursa munihde gitmek daha akillica mi olur ?(Sehri tanimak anlaminda) .Son olarak sitenin sundugu danismanlik hizmetinden nasil faydalanabilirim ?(Not: Izmir\'de yasiyorum.)

Kaiser

Mesaj gönderen Kaiser » Cmt Tem 09, 2016 6:26 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

1.once sartli kabul alirsiniz farkli bi universiteden sonra dil hazirliginizi yapip testdaf verinnce istedigin universite icin basvurunuzu yapabilirsiniz.
2.sifirdan baslayip hicbirsey yapmayip sadece dil kursuna odaklanirsaniz 10 ayda testdaf verebilirsiniz.(size bagli)[/quote]

Cevabiniz icin tesekkur ederim . Sifir almanca ile kabul veren universiteler var sanirim .

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 09, 2016 6:53 pm

Kurslar hakkinda vardir da munihtekilerle ilgili belki digerlerine oranla daha az bilgi vardir. munih almanyanin en pahali sehirlerinden biridir haberin olsun.

Kaiser

Mesaj gönderen Kaiser » Cmt Tem 09, 2016 7:10 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Kurslar hakkinda vardir da munihtekilerle ilgili belki digerlerine oranla daha az bilgi vardir. munih almanyanin en pahali sehirlerinden biridir haberin olsun.[/quote]

-
Anladim.Munih olmasi sart degil. 8-9 aylik kursun maliyeti yaklasik bana ne kadara mal olur ? Sadece kurs 5 bin lirayi gecerse Almanya sevdamdan vazgecebilirim

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Pzr Tem 10, 2016 1:01 am

[quote]Kaiser tarafindan yazilan metin:

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

2.sifirdan baslayip hicbirsey yapmayip sadece dil kursuna odaklanirsaniz 10 ayda testdaf verebilirsiniz.(size bagli)[/quote]

Cevabiniz icin tesekkur ederim . Sifir almanca ile kabul veren universiteler var sanirim .[/quote]
sifir almanca ile sartli kabul veren universitelerin tanitimlarini bulabilirsniz.