Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

regensburg sehrinde oturum uzatma

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Pzr Tem 03, 2016 10:49 pm

arkadaslar merhaba, daha once regensburg\'tan oturumunu uzatan kimse oldu mu? bloke hesap istiyorlar mi diye soracaktim ilk senenin sonunda?
tesekkurler

blacksea

Mesaj gönderen blacksea » Sal Tem 05, 2016 12:13 am

Bloke hesap olmasi gerekmiyor hesabinda para olmasi yeterli dikkat etmen gereken iki sey var birincisi sigortan ikinciside hesaptaki para miktari

Eger okulda ogrenci isen yani almanca kursu yapmiyorsan yaklasik 14 bin euro veya ustu bir miktar para banka hesabinda varsa ve sigortanda belli bir tarih te biticek seklinde yazmiyorsa iki sene8lik oturum iznini veriyorlar problem yaratmadan 7-8bin euro varsada bir senelik veriyorlardir 4 bin civarinada 6 aylik olmasi lazim
dedigim gibi paranin bloke olmasi lazim degil yani her hangi bir Kontoauszug yeterli yeterki parayi gorsunler hesapta

bunun disinda regensburg hakkinda baska sorun varsa sorabilirsin PPPP

emreesen

Mesaj gönderen emreesen » Sal Tem 05, 2016 1:33 am

Regensburgda hangi bolumdesin?

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Sal Tem 05, 2016 7:18 am

[quote]blacksea tarafindan yazilan metin:

Bloke hesap olmasi gerekmiyor hesabinda para olmasi yeterli dikkat etmen gereken iki sey var birincisi sigortan ikinciside hesaptaki para miktari

Eger okulda ogrenci isen yani almanca kursu yapmiyorsan yaklasik 14 bin euro veya ustu bir miktar para banka hesabinda varsa ve sigortanda belli bir tarih te biticek seklinde yazmiyorsa iki sene8lik oturum iznini veriyorlar problem yaratmadan 7-8bin euro varsada bir senelik veriyorlardir 4 bin civarinada 6 aylik olmasi lazim
dedigim gibi paranin bloke olmasi lazim degil yani her hangi bir Kontoauszug yeterli yeterki parayi gorsunler hesapta

bunun disinda regensburg hakkinda baska sorun varsa sorabilirsin PPPP[/quote]

Cok tesekkur ediyorum bir sekilde para olmasi lazim yani. Siz regensburg\'tasiniz sanirim. Vizede bir aksilik olmaz ise ben de ekimde orda olacagim. Ogrenciler icin is imkanlari nasil genel olarak teilzeit calisanlar neler yapiyor acaba?

blacksea

Mesaj gönderen blacksea » Çrş Tem 06, 2016 12:55 am

[quote]emreesen tarafindan yazilan metin:

Regensburgda hangi bolumdesin?[/quote]

ben makina bolumundeyim suan

psenoglu disardaki bufeler ve mcdonalds gibi yerlerde is bulmak da sorun cekmezsin diye dusunuyorum bunun disinda buyuk firmalarada girebilirsin ama onlara girmek biraz daha zor