Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hangi Universite??

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
GuNTiS

Hangi Universite??

Mesaj gönderen GuNTiS » Pzt Ağu 10, 2009 10:42 pm

Beyler oncelikle herkese merhabalar. Sitenize yeni uye oldum ve Almanyada egitim gormek istiyorum. Suan lise son sinifa gectim (EA ogrencisiyim). Ben isletme, isletme enformatigi, yonetim bilisim sistemleri gibi bolumleri okumak istiyorum. Bu bolumleri olan iyi Alman Universiteleri tavsiyelerinize ihtiyacim var.Birde universitelerin beni bu bolumlerden kabul etme ihtimali nedir? Mesala Munih Universitesinin...vb

alp22

Hangi Universite??

Mesaj gönderen alp22 » Sal Ağu 11, 2009 10:13 am

kolay gelsin kardesim...onunde baya bi zaman varmis zaten ,o yuzden sitede arastirma yapmani tavsiye ediyorum.sorularin genel sorular oldugundan hepsinin cevaplarini bulabilirsin.

GuNTiS

Hangi Universite??

Mesaj gönderen GuNTiS » Sal Ağu 11, 2009 6:20 pm

Epey arastirdim siteyi.Sanarim benim istedigi yere en uygun yer Duisburg - Essen Universitesi (Isletme Bolumu). Turklerde epey var anladigim kadariyla. Ancak benim birkac sorum olacak. Heidelberg uni de arastiriyorum. Buranin iktisat bolumu mevcut. Fakat isletme yok galiba yada ben goremedim. Isletme bolumunun kesin olup olmadigini bilen birisi var mi acaba? Bu uni ogrenci alirken hangi sartlari istiyor? Diger bi sorum ise buradaki gecim sartlariyla ilgili. Bu sehirde gecinmenin daha zor oldugunu dair bazi yazilar okudum. Diger sehirlere gore daha pahaliymis.Bu dogru mu? Yurtta kaldigimi varsayarsak aylik ne kadar ile burada gecimimi saglarim? Is bulma durumu bu sehirde nedir? Son olarak burada yasayan Turklerin sayisi ne kadardir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hangi Universite??

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 4:04 pm

oncelikle sormak isteidigim sey, iktisat var da isletme yok derken sen hangi isimlere gore baktin ? yani iktisat ve isletme bolumleri sana gore almanya da ne olarak geciyor ? sanirim orda bi yanlis anlasilma var..

heidelberg uni si hangi sartlarla aliyor , uni tanitiminda bulabilirsin..

harcalamalara gelince, heidelberg ortalamanin biraz ustunde bi sehir.. ama sonucta sen ogrenci olarak geliyorsun, aile falan kurmayacaksin yani en fazla bir ogrenci icin 100 euro asagi yukari oynar en pahali sehirden en ucuzuna..

GuNTiS

Hangi Universite??

Mesaj gönderen GuNTiS » Çrş Ağu 12, 2009 7:33 pm

ben bu siteden baktimda bolumlere. Iktisat var ama isletme yok burada yazana gore. Bu arada Heidelberg uni kayit olurken testdas istiyor mu? Birde orda is bulmak kolay mi? Malum ekonomik kriz falan var oralarda durumlar nasil?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hangi Universite??

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 8:33 pm

o tanitimi biliyorum 2002 den beri orda :) o sitede yazilan bir cok sey artik guncel degil..

ayrica almanya da iktisat ve isletme ayri ayri degil. ekonomi bilimleri fakultesi altinda ikisi bwl olarak okutulur..

GuNTiS

Hangi Universite??

Mesaj gönderen GuNTiS » Çrş Ağu 12, 2009 8:46 pm

Yani heidelberg\'de bwl kesin var oyle degil mi?