Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bavyera eyaleti muhendislik bolumleri hakkinda oneri ?

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Krtsilo21

Mesaj gönderen Krtsilo21 » Sal Ara 22, 2015 5:42 pm

Arkadasler merhaba 11,sinif ogrencisiyim.Almanya.da okucam insallah A1 belgem var belki a2 de alirim bevyeraya yakin olursu guzel olur bavyerada olmeyadabilir muhendislik bolumu istiyorum universite onerebilirmisiniz ? Diploma notum ve ygs lys puanim farkedermi kabul islemlerinde ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 23, 2015 1:57 pm

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Universite icin de tanitimlari okuman yeterli olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Krtsilo21

Mesaj gönderen Krtsilo21 » Çrş Ara 23, 2015 8:54 pm

rkadaslar endustdi muhendisligi lys puan 250 gibi olsa not ortalamam 70-80 arasi ne yapmaliyim kabul edilirmiyim bu nc ye felan gerek varmi nasil oluyor benim bildigim baraji gecmen yeterli olur diye biliyordum yanlismiyim yardim edin

Hazaliscen

Mesaj gönderen Hazaliscen » Çrş Şub 10, 2016 9:09 am

Merhaba;

Oncelikle bu siteyi olusturdugunuz icin kendim ve herkes adina cok tesekkur ederim. Siztenizdeki bilgiler bir cok danismanlik sirketini etkisiz birakiyor.

Benim bir sorum var; aslinda sadece bekleyip gormem lazim fakat cok sabirsizim. Bunyuzden gunluk hayatima bile normal olarak devam edemiyorum. Asagida yazdigim Ausbildung basvurusu Nurnberg\'te oldugu icin sorumu Bayern basligi altinda sordum. Yanlisim varsa affola.

Ben Siemens\'e "IT" alaninda ausbildung yapmak icin basvurdum, mulakata ve bir cesit sinavlarina girip gectim. Fakat baslayabilmem icin benden "Abitur" veya "Fachabitur" istediklerini soylediler. Ben Avusturya Lisesi mezunuyum ve LYS\'de TM ve DIL sinavlarina girdim. TM de de baraji astim fakat dil puanimla Marmara Uni. Almanca ogretmenligine yerlestim. Sorum ise su;

Denklige verdigim belgelerim, yani lise diplomam ve OSS sonucum bana abitur veya fachabituru saglar mi?

Su anda almanca ogretmenligi oluyo olmam bu ausbildungu yapmama engel olur mu.

Cok tesekkur ederim

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Şub 10, 2016 12:20 pm

[quote]Hazaliscen tarafindan yazilan metin:

Merhaba;

Oncelikle bu siteyi olusturdugunuz icin kendim ve herkes adina cok tesekkur ederim. Siztenizdeki bilgiler bir cok danismanlik sirketini etkisiz birakiyor.

Benim bir sorum var; aslinda sadece bekleyip gormem lazim fakat cok sabirsizim. Bunyuzden gunluk hayatima bile normal olarak devam edemiyorum. Asagida yazdigim Ausbildung basvurusu Nurnberg\'te oldugu icin sorumu Bayern basligi altinda sordum. Yanlisim varsa affola.

Ben Siemens\'e "IT" alaninda ausbildung yapmak icin basvurdum, mulakata ve bir cesit sinavlarina girip gectim. Fakat baslayabilmem icin benden "Abitur" veya "Fachabitur" istediklerini soylediler. Ben Avusturya Lisesi mezunuyum ve LYS\'de TM ve DIL sinavlarina girdim. TM de de baraji astim fakat dil puanimla Marmara Uni. Almanca ogretmenligine yerlestim. Sorum ise su;

Denklige verdigim belgelerim, yani lise diplomam ve OSS sonucum bana abitur veya fachabituru saglar mi?

Cok tesekkur ederim[/quote]

Burada ki Abitur\'a denk gelen evrak bizim Turkiye\'de ki Yuksekogretim Sinav Sonucudur.Yani diplomaniz ve sinav sonucunuz yeterli gelmesi gerekir ama sanmasamda sadece Abitur yapanlarida alma ihtimalleri olabilir.

Hazaliscen

Mesaj gönderen Hazaliscen » Çrş Şub 10, 2016 12:43 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

[quote]Hazaliscen tarafindan yazilan metin:

Merhaba;

Cok tesekkur ederim[/quote]

Burada ki Abitur\'a denk gelen evrak bizim Turkiye\'de ki Yuksekogretim Sinav Sonucudur.Yani diplomaniz ve sinav sonucunuz yeterli gelmesi gerekir ama sanmasamda sadece Abitur yapanlarida alma ihtimalleri olabilir.[/quote]

Benim Turk oldugumu, Turkiye\'de okudugumu biliyorlardi. Zaten birebir mulakata gittim. Diplomami tanitmam gerektigini soylediler. Yani sadece abitur yapanlari kabul ediyor olsalardi denklige vermemi istemezlerdi diye dusunuyorum. Oss sonucum ile lise diplomami "Anerkennungstelle" ye yolladim. Ama cevabi beklerken kalp krizi geciricrm sanirim. O yuzden soruma burda cevap aradim :). Yani kisaca bana denklikten Abitur vs. Allgemeine Hochschreife mi vericekler.
Cevap icin cok tesekkur ederim.