Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Munchen den Devrim Niteliginde Karar

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 11, 2015 12:12 pm

TU Munchen in rektoru Wolfgang Herrmann in onculugunde TU Munchen, Almanya genelinde cok tartisilan yeni bir karar aldi. 2020 yilina kadar TU Munchen deki butun "yuksek lisans" bolumleri artik ingilizce egitimle verilecek.

Bu karara Almanya genelinde cok sert tepkiler de geliyor, fakat TU Munchen bu konuda oldukca kararli ve basta bilgisayar muhendisligi master bolumleri olmak uzere gelecek donemden baslayarak artik bolumlerde sadece ingilizce egitimi verilecek.

Bu durumda artik TU Munchen de master yapmak isteyen ogrenci adaylarinin DSH veya TestDaF sinavi vermesi gerekmiyor. Ingilizce istenilen sartlar da IELTS 6.0 civarinda bir seviye. Ozellikle en cok sorulan sorulardan birisi, Turkiye de bolumu ingilizce okuyan arkadaslardan yine de teofl veya ielts isteyip istemeyecekleri.. TU Munchen International Office nin net cevabi: Kesinlikle gerekiyor.

Ayrica su anda lisans okuyan veya okuyacak olan ve ilerde TU Munchen de master planlayan arkadaslar da simdiden almanca yerine ingilizceye agirlik vermelerini tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 11, 2015 2:37 pm

Guzel , gec bile kalinmis bir karar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Şub 11, 2015 3:23 pm

Hangi bolumun, hangi tarihten itibaren ingilizceye gececeginin yazdigi bir liste var mi?

bauen

Mesaj gönderen bauen » Çrş Şub 11, 2015 4:49 pm

Ben olaya su sekilde bakiyorum , almancayi aradan cikardiklarina gore basvuran sayisi katlanir. zaten zor olan giris kosullari iyice zorlasir gibi geliyor. haksiz miym?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 11, 2015 5:50 pm

kesin bir liste yok su anda.

Bauen in yorumuna kesinlikle katiliyorum. Basvuru sayisi arttikca master de istenilen not ortalamasi da artar.

Bu arada Tekin, neden gec kalinmis bir karar oldugunu dusunuyorsun merak ettim?
www.deutschstudent.com

esraeren

Mesaj gönderen esraeren » Cmt Mar 19, 2016 11:11 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

Ben olaya su sekilde bakiyorum , almancayi aradan cikardiklarina gore basvuran sayisi katlanir. zaten zor olan giris kosullari iyice zorlasir gibi geliyor. haksiz miym?[/quote]

Katiliyorum.. Ben Weimar\'da ingilizce mastera basvurmustum(ki her turlu Munih\'i tercih ederim:)). Onur derecesi + santiye, ofis, restorasyon, topografya stajlari + atolyeler + Almanya\'da Erasmus + Istanbul\'da is tecrubesi + 7,5 akademik Ielts\'e ragmen: "basvuran kisi sayisinin coklugu, sinirli kontenjan" gerekcesiyle kabul edilmedim (detayli yazdim ki basvuracak arkadaslara on fikir olsun:))

Uzakdogu ulkeleri sagolsun Ingilizce programlara basvuranlarin mezuniyet ortalamasi 3.80- 4.00 olduktan sonra ielts siniri 6 olmus 7 olmus farketmiyor.. baska uniden sartli kabul aldim ben de =D

guneys

Mesaj gönderen guneys » Pzr Mar 20, 2016 11:40 am

Hangi okuldan sartli kabul aldiniz? Master icin sartli kabul veren okullar daha az sanirim sizin bidiginiz okullar hangileri?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 09, 2016 1:54 am

[quote]guneys tarafindan yazilan metin:

Hangi okuldan sartli kabul aldiniz? Master icin sartli kabul veren okullar daha az sanirim sizin bidiginiz okullar hangileri?[/quote]

sorunun baslikla ne ilgisi var?
www.deutschstudent.com