Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Georg Simon Ohm TH Nurnberg

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzr Haz 22, 2014 8:05 pm

Burada okuyan veya bu okulla ilgili herhangi bir sey duyup bilen kimse var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 23, 2014 4:09 pm

var
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Haz 23, 2014 6:17 pm

Aslinda "var mi" diye sormam pek mantikli olmamis, evet :)

Sunu soracaktim, bu okulun populerligi nedir? Ozellikle business departmani icin tercih edilme durumunu merak ediyorum. Fazlasiyla yabanci ogrenci aldiklarini duydum ama annerkenung\'un ilk asamasindan 1,4 almis ve destekleyici dokumanlarla (staj belgeleri, yurtdisinda calisma deneyimi vs) bu notu biraz daha yukseltme sansi olan birinin bu ayardaki bir okula girebilme sansini merak ediyorum.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Haz 24, 2014 10:39 am

tuition fee olmayan ve egitim dili ingilizce olan tek uni burasi oldugu icin burayi tercih etmistim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 25, 2014 1:01 am

Sayet ingilizce business tarzi bir bolum okuyacaksan yine Uni Halle Wittenberg universitesine basvuru yapmani tavsiye ederim. Sordugun universite orta sirali normal bir fh.Bu arada teofl veya ielts in varmi, ing. bir bolume basvuru icin?
www.deutschstudent.com

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Haz 25, 2014 10:57 am

Okul 6,5 ielts istiyor, bende 7,5 var. Zaten aslinda Ingilizce ogretmeniyim, 2. universite icin basvuruyorum. Wittenberg\'i arastirdim ama business\'te egitim dili Ingilizce olan sadece ekonomi var, o da benim icin biraz fazla sayisal. Malum, bransim geregi senelerdir matematik bile gormedim. Ohm\'daki International Business biraz daha hafif gibi, ya da ben direkt Nurnberg\'e odaklandigim icin daha pozitif bakiyorum oraya :) Gecen yil Nurnberg\'de 1 yil kadar sureyle bir asistanlik icin bulundum, biraz da onun verecegi kolayligi goz onunde bulundurarak oraya basvuruyorum. Okurken kendi kendimi finanse edecegim icin (fake garantor olacak tabii ki) is bulmam lazim ama hic tanimadigim bilmedigim bir sehirde A2-B1 seviyesi bir Almanca\'yla bunun cok kolay olmayacagini dusunuyorum. Simdi Ohm\'a basvurumu tamamladim, sonuclar 1 ay sonra aciklanacak ama bu 1 ayda aklimdan binbir sey geciyor. Elimden geleni yaptim evet ama ya kabul edilmezsem endisesi hic gitmeyecek sanirim sonuclara kadar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 25, 2014 11:04 pm

Bence kapasitenin cok altinda bolgelerde dolasiyorsun, uzuluyorum.:)
www.deutschstudent.com

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Haz 25, 2014 11:36 pm

Inan maddi durumum elverseydi, orda hem calisip hem okumak zorunda olmasaydim ya da en azindan ailemden biraz olsun maddi destek alabilseydim ben de baska yerleri dusunebilirdim :) Nurnberg\'de kalacak yeri bedavaya getirme durumum var, is bulma sansimin da diger yerlere gore daha yuksek oldugunu dusunuyorum ordaki arkadaslarim falan araciligiyla. Bunlar benim icin en belirleyici faktorler, yoksa is falan bulamazsam ya da giderim gelirimden fazla olursa izime basa basa Turkiye\'ye donmek zorunda kalirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 26, 2014 12:10 am

Peki Almanya da okurken hic ingilizce ogretmenligi yapmayi dusundunmu?
www.deutschstudent.com

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Haz 26, 2014 2:16 pm

Tabii ki dusunuyorum, zaten en kolay bulabilecegim is de o olacaktir ama devlette falan degil tabii. Almanya\'nin cogu yerinde, ozellikle de Bayern\'deki sisteme gore bizim Turkiye\'deki egitim fakultelerinden aldigimiz diplomalarin hicbir gecerliligi yok. Denklik bile vermiyorlar. Denklik alabilmek icin sadece AB universitelerinden birinden mezun olmak gerekiyormus. Ama ozel kurslarda, VHS/Bildungszentrum gibi yerlerde hem Ingilizce hem Turkce ogretmenligi yapabilirim. Hatta gecen yilki asistanligim sirasinda gittigim Almanca kursu Turkce ogretmenligi icin cagirmisti ama calisma iznim olmadigi icin yapamadim. Simdi ogrenci vizesiyle part time calisma iznim olacak, oldugu kadar calisirim artik. Ogretmenlikten daha fzla kazandiracak bir is bulursam onu tercih ederim tabii. Dis ticaret sertifikam da var, bir ise yarar mi bilmiyorum.

njco2

Mesaj gönderen njco2 » Pzr Haz 12, 2016 3:35 am

Sonuc? :) Basladin mi GSO ya ? Bnde ayni dusuncelerdeyim