Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil okulu ?

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
alpakif

Dil okulu ?

Mesaj gönderen alpakif » Pzr Mar 18, 2012 1:32 pm

Merhabalar; Ben Istanbul Universitesi, Saglik Hizmetleri Meslek Yuksekokulu, Tibbi Dokumantasyon ve Sekreterlik 2 yillik on lisans bolumunden 2011 yili itibariyle mezun oldum. Liseyi de yine Saglik Meslek Lisesi Tibbi Sekreterlik bolumunde okudum ve yatay gecis hakkimla istanbul universitesine girdim. Almanyada Universite egitimi icin Hochschule Neu-Ulm okulu, Informationsmanagement im Gesundheitswesen bolumu icin, Almanya Bavyera eyaletinden Karne denkligi aldim ve Almancami gelistirmek icin de Studiencolleg coburg a, gitme zorunlulugum olmadigi halde almancami gelistirmek icin on kayit yaptirdim ve benim 28 ocak 2012 deki almanca yazili sinavina davet ettiler en az B1 seviyesi almanca istiyorlarmis. Studiencollegden on kayit belgem geldi, Almanyadan adima hazirlanmis bir taahhutname, karne denkligi belgelerim ve vize icin gerekli diger belgeler ile Alman konsolosluguna basvuruda bulundum ve basvuruda benden bir dil okuluna kayit yaptirmami, lise diplomamin almanca tercumesini ve motivationsschreiben istediler. basvuruyu 28 kasim 2011 de yaptim hala olumlu olumsuz bana geri donmediler pasaportumu geri vermediler ben universite egitimi icin birseyler yapmak istiyorum ! Ya sizin yardiminiz ile yeni bir okula kayit ve dil kursu kaydi ya da kaldigim yerden bir dil kursuna kayit icin yardiminiza ihtiyacim var. Ben orduda yasiyorum kisa zamanda sizden bana bir yol gostermenizi ricaediyorum. Kendinize iyi bakin hoscakalin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil okulu ?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 18, 2012 2:48 pm

Nerde kurs kaydi yaptirmak istiyorsun?

alpakif

Dil okulu ?

Mesaj gönderen alpakif » Pzr Mar 18, 2012 4:42 pm

ben furth ya da nurnberg de istiyorum !

citki_tatlim

Dil okulu ?

Mesaj gönderen citki_tatlim » Pzt Mar 19, 2012 11:30 pm

herkese mrb bu dil okullari hakkinda bilgi verebilecek biri lutfen yazsin ilk sene gelecegimiz dil okulu icin en az ve en iyi dil okulu almanya da hangi sehirde var aceba?

citki_tatlim

Dil okulu ?

Mesaj gönderen citki_tatlim » Pzt Mar 19, 2012 11:32 pm

tabi en az demekle kastettigim siniftaki ogrenci sayisi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil okulu ?

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 20, 2012 3:09 pm

fiyata gore degisir. Ama simdiye kadar kac defa yazdim bunu bilmiyorum ama bir dil kursunun katkisi en fazla %30 dur ogrenciye, geri kalani kendisinde biter. O yuzden en hizli programi veren ve fiyat olarak da saate bolundugunde uygun dusen bir kurs bulmak gerekir. Tabi ki sehir sartlari da onemli ayrica.

citki_tatlim

Dil okulu ?

Mesaj gönderen citki_tatlim » Sal Mar 20, 2012 3:57 pm

tesekkurler cevap icin peki en hizli program bize agir gelmez mi? cunku benim ingilizcem de yok ilk defa bir ogrenci dil ogrenecegim yogun programda zorlanmaz miyim ki?

citki_tatlim

Dil okulu ?

Mesaj gönderen citki_tatlim » Sal Mar 20, 2012 3:59 pm

bu arada kosullu kayit aldigim okul duisburg essen universitesi benim dil dersini ilk sene orda almam daha mantikli olur mu aceba ?

citki_tatlim

Dil okulu ?

Mesaj gönderen citki_tatlim » Çrş Mar 21, 2012 1:11 am

cevap icin saolunuz...

htcee

Dil okulu ?

Mesaj gönderen htcee » Çrş Haz 27, 2012 3:14 am

Merhaba,

Bende turkiyeden yeni geldim.Kimya muhendisiyim ve burda master yapmak istiyorum. 4 aydir bir dil kursuna gidiyorum, 3 aylik oturum iznim bittikten sonra vize gorusmesisne gittim.bu ay elektronik vizemi alabilicem. pasaportumda sprachkurs/studium yaziyor. Ve kurstansonra dsh sinavina girip amstera basliycagimi belirtmistim. Ogrenci calisma vizesini verirler mi? Ayni sartlarda arkadasim ,yillik 90 gunluk calisma hakkindan yararlanmisti ama bana verdikleri gecici\'\' fiktionsbescheinigung \'\' kartinda calisamaz ayziyor. Acaba degisir mi, yada bu sartlarda alamaz miyim? Bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim :)))

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil okulu ?

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 27, 2012 6:34 am

Merhaba htcee , dil kursu sirasinda \'\'normalde\'\' calisma izni verilmiyor.Verilenlerde sadece somestir tatillerinde olanlar.
Tirnak icinde soyledim normalde diye cunku bu birazdan sana ve yabancilar dairesinin tutumuna bagli.

Akici bir Almanca konusursan ,gorevli buna bagli olarakta verebiliyor calisma iznini.Ben sahsen A2 den itibaren uzatmistim oturumumu ve calisma izni vermislerdi.Ancak ayni seviyede Almancasi kotu olan arkadasa vermemislerdi...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

peradakiel

Dil okulu ?

Mesaj gönderen peradakiel » Çrş Eyl 21, 2016 4:20 pm

Staatsman vize defterinden bildigim kadariyla sen gitmeden once de almanca bilgin varmis en bastan mi basladin kursa ve A2 seviyesi dedigin icin sordum