Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM İnformatik Geçiş Olasılığı

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Yananer

TUM İnformatik Geçiş Olasılığı

Mesaj gönderen Yananer » Prş Ara 10, 2020 3:28 am

Selamlar,

Öncelikle affınıza sığınarak yabancı üniversitelerin uluslararası öğrenci kabul şartlarına saydırmamak için kendimi zor tutuyorum.
Yaklaşık olarak lise 2. sınıftan beri Almanya hayaliyle yanıp tutuşan bir Türk genciyim. Ancak dönemin şartları ve benim ahmaklıklarım bu sürecin zora girmesine sebep oldu. Şu an Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve İnformasyon Sistemleri bölümünde 1.sınıfım bölümümün bağlı olduğu fakülte uygulamalı bilimler fakültesi olarak geçmekte ve tamamen ingilizce eğitim vermekte. İngilizce yeterliliğimi IELTS belgesi ile verdim. Sormak istediğim sorular şöyle;

En genel ve açık uçlu sorum TUM Informatik okuma şansım var mı?
Almanca yeterliliğini halletmeme oldukça kısa bir süre kaldı ve bunu belgeledikten sonra toplamda 3 dilde yeterliliğim olmuş olacak (Türkçe dahil) bunun bana bir avantajı olur mu?
Araştırdığım kaynaklar geçiş yapma sürecinde transkriptine aşırı derecede önem gösterildiğinden bahsediliyor ve ben bu durumdan açıkçası korkuyorum çünkü Almanca öğrenmem sebebiyle bu derslerime tam verimle çalışamadım ve ortalama olarak ilk dönemimin sonunda 2.60 civarı gelmesini bekliyorum. Bu durum olası başvurumu tehlikeye atar mı?
Ayriyeten lise mezuniyet puanım 94 ve üniversite içerisinde çeşitli kulüplerde varlık gösteriyorum.
Aklıma gelen bütün özelliklerimi sayıyorum ki vereceğiniz yanıtın kesinliği artsın.

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.