Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Munih Teknik Universitesi

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzr Şub 08, 2009 10:08 pm

Deniz sen biliyosundur bizi biraz aydinlatir misin,
vorpraktikum yaziyor makina icin, illaki sartmi bunu gostermek? bide maschinenwesen nin maschienbau dan farki nedir ki?? Ders icerikleri ayni gibi.
bisey daha sorucam:)
Senin anerkannungda notunu kac hesaplamislardi, merak ettimde.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Şub 09, 2009 4:24 pm

romeo sitede informatik ile ilgili detayli bir makalem var ona gozatmani tavsiye ederim. Informatik demek tam karsiligi Bilgisayar Bilimleri demektir. Ben Almanya ya geldigim de bu bolum sadece Karadeniz Teknik Universitesinde vardi. Bilisim filan hepsi sonucta ayni yola cikyor. Illa her bolum Tr de olacak ya da oradaki bir bolumu karsilayacak diye bir sey yok zaten...

Ipek o vorpraktikum sart maalesef. 1-2 gun eksik bile kabul etmiyorlar. Maschinenwesen - Makina Bilimleri Maschinenbau-Makina Muhendisligi.

Fakultenin adi Maschinenwesen olur altinda bir suru muhendislik vardir:

- Ucak Muhendisligi
- Arac Muhendisligi
- Enerji Muhendisligi
- Mekatronik Muhendisligi
- Makina Muhendisligi (Maschinenbau)

yani biri fakulte adi olur digeri bolum :)

Onun haricinde benim tr de 4.98 olan notumu 2,4 diye cevirmislerdi OSS yuzunden ama senin universite diploman var sanirim insafli davranacaklardir.. :)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzt Şub 09, 2009 5:02 pm

:D Benimde ayniydi lise diplomam. Cok insafli davranmislar sorma, 2.3 demisler.Demekki universite 0.1 farkettiriyo:) :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Şub 10, 2009 4:01 pm

[quote]ipek yazdi:
:D Benimde ayniydi lise diplomam. Cok insafli davranmislar sorma, 2.3 demisler.Demekki universite 0.1 farkettiriyo:) :) [/quote]

hehe ipek konstanz a gonderdim 1,1 verdiler. ama konstanzinda cevirdigini burada kabul etmiyorlar. Bu bayern biraz pislik.. :)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Şub 10, 2009 7:00 pm

:)
Haketten bu bayern ne sorunlu bi yerdir, almanyanin bence en zor eyaleti.
Neyse 2.3te fena bi not degildir heralde.

ipek

Mesaj gönderen ipek » Sal Şub 10, 2009 7:01 pm

:)
Haketten bu bayern ne sorunlu bi yerdir, almanyanin bence en zor eyaleti.
Neyse 2.3te fena bi not degildir heralde.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Şub 11, 2009 12:13 am

vallahi hic sormayin ben bu bayernin elinden neler cektim bilemezsiniz,benimde trde notum 3.5 idi,ancak burda 3 olarak denklik verdiler normalde 2.5 olmasi lazimdi diye dusunuyorum,ama su varki eger studienkollege baslarsam sonucta bi yil okuycam ve butun derslere giricem.acaba bu diplomamda bir degisiklik yaparmi,bir bilgin varmi maniaturk arkadasim,bu arada yukaridaki soruma veridigin cevap icin tesekkurler.unutmadan 9 subatta munihteydim ne yalan soylim cok acayip oldum.siyah binalar kalabalik,skinti coktu icime vallahi.ilk defa geldim ondan herhalde:)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Çrş Şub 11, 2009 1:32 am

Arkadasim neye gore verdikleri belli degil bence, kafalarina gore takiliyolar. Ben iki kere hesaplattim bu seferkini yukseltmisler biraz, bi daha gondersem 2yi bulucam heralde:) anca.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Şub 11, 2009 2:15 am

vallahi ben bi daha gonderirsem herhalde hazir notumuda saymazlar.evdeki bulgurdan ederler vallahi bunlar:):):)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Çrş Şub 11, 2009 12:47 pm

[quote]romeo-87 yazdi:
vallahi ben bi daha gonderirsem herhalde hazir notumuda saymazlar.evdeki bulgurdan ederler vallahi bunlar:):):)[/quote]
:D yok evet belli olmaz bunlara.
Direk karne notunu cevirmiyolar, ossyide falan katiyolar hesaba ondan dusuk cikiyo zaten.

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Sal Mar 24, 2009 10:38 pm

LGS ( ilk 1000)
Lise : Adana Fen Lisesi ortalam 4.87/5.00
Universite : ITU makine 2. sinif ortalama 2.5 ama basvuruya kadar 2.8 -2.9 yaparim alttan alirim
Almanca : A1
AMAC : TUM maschinenbau

simdi bunlar dan sonra TUM un beni kabul etmesi + derslerimi saydirmam mumkunmu
Deniz,Gurkan yardim, bitte !

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Mar 25, 2009 1:21 am

yahu bu munih neymis be,gidip gordum bayagi karanlik bir sehirdi,hele tren istasyonu korku filmi gibiydi.ama yinede munih teknikde okumak ayricalik.vallahi oyle boyle bende gidicem oraya.ayrica detayli bilgiyi munihte okudugu icin deniz verir arkadasim sana.kardas burasi munih mi ?:o

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 25, 2009 5:13 pm

[quote]Fprsch yazdi:
LGS ( ilk 1000)
Universite : ITU makine 2. sinif ortalama 2.5 ama basvuruya kadar 2.8 -2.9 yaparim alttan alirim

Deniz,Gurkan yardim, bitte ![/quote]

elbette mumkun ama tu munchen de makina muh. master a alirken seviye tespit sinavini da gecmen gerekiyor, tabiki dsh yi verince.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Çrş Mar 25, 2009 5:17 pm

[quote]Physiker yazdi:
[quote]Fprsch yazdi:
LGS ( ilk 1000)

elbette mumkun ama tu munchen de makina muh. master a alirken seviye tespit sinavini da gecmen gerekiyor, tabiki dsh yi verince.[/quote]

aslinda master olarak degil gecis anlaminda yada diploma baslama anlaminda demistim !!! yani master i tabikide dusunuyorumda su an dan bahsettim...
Ituyu birakip TUM e devam etmek

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Mar 25, 2009 6:12 pm

[quote]Fprsch yazdi:
[quote]Physiker yazdi:
[quote]Fprsch yazdi:
LGS ( ilk 1000)

elbette mumkun ama tu munchen de makina muh. master a alirken seviye tespit sinavini da gecmen gerekiyor, tabiki dsh yi verince.[/quote]

aslinda master olarak degil gecis anlaminda yada diploma baslama anlaminda demistim !!! yani master i tabikide dusunuyorumda su an dan bahsettim...
Ituyu birakip TUM e devam etmek[/quote]

gecis icin yardimci olamaya calisirim Ahmet. Hatta senin icin gidip konusurum filan. Yalniz Almanca isini nasil halledeceksin? Ayrica burada bircok bolumde Diploma kalkti. Onun haricinde sadece Makina mi okuyorsun yoksa bir uzmanligin varmi yani ucak olsun, araba olsun enerji olsun vs...

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Çrş Mar 25, 2009 6:20 pm

Mesela Gecis icin istenen dil belgesi nedir burda goetheye devam ediyorum sonucta TUM un bassvuran belli seviyedeki ogrenciler icin dil kursu varmi bide [sartli kabul diyelim daha dogrusu]
normalde internetten arastiriyorum bole seyleri ama sinavlardan kafami kasiyamiyorum gercekten.
yani hangi seviyede basvurmam gerekiyor.
uzmanlasma alanina gelince..
o konu cok onemli degil otomotiv , enerji , otomasyon farketmez. o secilir diyorum deniz direk maschinenbau da olabilir
kendi uzmanligim Imalat (produktion) ama daha tam alan dersleri almadim yani klasik temel makina derslerim var sonucta 2. deyim daha
Onemli olan Ben simdi basvursamdiplom olacak demiyorum bachelor veya diplom olmasi cok farketmez kisacasi TUM Fakultat fur Maschinenwesene bir an once giris kapisi.zaten ilk dusuncemde master di sonradan assalar a cektim...
Tesekkurler.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Mar 26, 2009 2:11 pm

Ahmet simdi dil burada en onemli rolu oynuyor. Oncelikle dil icin seviyeden once sinav vermen gerekli. Yani DSH ya da Turkiye\'de de girebilecegin Testdaf Sinavi. Bu sinavlara girmen icin tavsiye en az mittelstufeyi yani B2 yi bitirip C1 e gecmis olman gerekli. O sinavi verdikten sonra belgelerinle birlikte basvuruyorsun TUM a.

Oncelikle notlarinla vs. seni bir sinirlamaya tabi tutuyorlar bu meshur NC yani Numerus Clasus. Senin bu bolumu gececegini tahmin ediyorum. Ondan sonra seni sozlu mulakata davet edecekler. Profesorle birebir olarak sozlu mulakata gireceksin. Sana belirli bir takim sorular soracak. Iste neden burasi, neden bu bolum vs. biraz genel seylerden muhabbet edecek. Ondan sonra profesor de sana bir puan verecek. Eger toplamda belirli bir puanin ustunde alirsan o zaman kayit hakki kazaniyorsun. Bizim bolume mesela toplamda 100 uzerinden 70 ti gecme puani, ben 82 ile gecmistim...

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Cum Mar 27, 2009 3:34 am

cok tesekkur ederim deniz ilgin icin B)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Mar 27, 2009 3:59 am

vay be bu butun muhendislikler icin gecerlimi,yani her muhendislik bolumunde naturwissenscafft profesorle gorusme meselesi varmi.bir gunde buyrun gecin deseler kiyamet kopar herhalde,illa pes ettirene kadar sozlu yazili ellerinden ne geliyorsa,ogrencileri sokuyorlar.neyse basari ozveri ister ne diyelim zaten bu ilke bize dayanma gucu veriyor.ileride profesorle gorusursem dolma goturucem,belki arti puan alirim gozunde :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Nis 04, 2009 2:27 pm

[quote]romeo-87 yazdi:
vay be bu butun muhendislikler icin gecerlimi,yani her muhendislik bolumunde naturwissenscafft profesorle gorusme meselesi varmi.bir gunde buyrun gecin deseler kiyamet kopar herhalde,illa pes ettirene kadar sozlu yazili ellerinden ne geliyorsa,ogrencileri sokuyorlar.neyse basari ozveri ister ne diyelim zaten bu ilke bize dayanma gucu veriyor.ileride profesorle gorusursem dolma goturucem,belki arti puan alirim gozunde :)[/quote]

himmm bence deneme :D iyi laf yapsin agzin sadece. sorduklari sorulara uzun uzun cevap ver. Sessizlik olmasin yoksa sorular biterse bu sefer matematik sorusu sorarlar :D