Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Munih Teknik Universitesi

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
aviator1584

Re: Munih Teknik Universitesi

Mesaj gönderen aviator1584 » Sal Oca 23, 2018 2:02 pm

Arkadaşlar merhaba. Istanbul Üniversitesi-İşletme Fakültesi mezunuyum. Aynı dalda Tum'da master yapmak istiyorum. Başvurmak istediğim master programi Management and Technology olarak geçiyor. Tum başvuruları 31 mayısa kadar açık görünüyor ben de en kısa zamanda ielts sonucumu alıp başvurmak istiyorum fakat kafamda bazı sorular var.
Not ortalamam 3.04. İstedikleri müfredat analizi ve ders kredi sayım tutuyor. İelts'in 6.5 şartı var. Şu an 6 seviyesindeyim biraz çalışmayla o skora getiririm. Gmat skoru opsiyonel fakat alırsam şansımı arttıracağını söylüyorlar. Gmat skorum şu an yok. Almanca dil belgesi ve motivasyon mektubu istemiyorlar. Bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar bana "evet" veya "hayır" şeklinde kabul alıp alamayacağını soyleyebilirler mi? Olmaz derseniz sınav puanlarını daha almadığını da göz önünde bulundurarak hemen önümüzdeki dönem için başvuru yapabileceğim üniversite tavsiyesi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

tunes

Mesaj gönderen tunes » Sal Ağu 14, 2018 10:20 am

aviator1584 yazdı: Sal Oca 23, 2018 2:02 pm Arkadaşlar merhaba. Istanbul Üniversitesi-İşletme Fakültesi mezunuyum. Aynı dalda Tum'da master yapmak istiyorum. Başvurmak istediğim master programi Management and Technology olarak geçiyor. Tum başvuruları 31 mayısa kadar açık görünüyor ben de en kısa zamanda ielts sonucumu alıp başvurmak istiyorum fakat kafamda bazı sorular var.
Not ortalamam 3.04. İstedikleri müfredat analizi ve ders kredi sayım tutuyor. İelts'in 6.5 şartı var. Şu an 6 seviyesindeyim biraz çalışmayla o skora getiririm. Gmat skoru opsiyonel fakat alırsam şansımı arttıracağını söylüyorlar. Gmat skorum şu an yok. Almanca dil belgesi ve motivasyon mektubu istemiyorlar. Bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar bana "evet" veya "hayır" şeklinde kabul alıp alamayacağını soyleyebilirler mi? Olmaz derseniz sınav puanlarını daha almadığını da göz önünde bulundurarak hemen önümüzdeki dönem için başvuru yapabileceğim üniversite tavsiyesi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim
Merhaba,

Son durum nedir acaba? Basvuru yaptiniz mi?

Smtt

Munih Teknik Universitesi

Mesaj gönderen Smtt » Prş Oca 02, 2020 2:07 pm

Ben Münih teknik Universitesine başvuru aşamasındayım. Online başvuruda bir yer kafamı karıştırdı. Academic background bölümünde mezun olunan üniversite vb. gibi bilgilerin yanında intermediate ve final exam sonucu ve tarihi bilgileri isteniyor. Sanırım bu Almanya'da lisans bölümü okuyan öğrencilerin girdiği bir sınavmış. Benim mezuniyetim İTÜ'den olduğu için böyle bir sınava girmedim ve de bu bilgileri girmeden başvuru ileriki aşamalara geçiş yapmıyor. Bu durumu daha önce yaşayan ve bir çözüm bulan var mı? bilgi verirseniz çok sevinirim.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Prş Oca 09, 2020 12:55 pm

Smtt yazdı: Prş Oca 02, 2020 2:07 pm Ben Münih teknik Universitesine başvuru aşamasındayım. Online başvuruda bir yer kafamı karıştırdı. Academic background bölümünde mezun olunan üniversite vb. gibi bilgilerin yanında intermediate ve final exam sonucu ve tarihi bilgileri isteniyor. Sanırım bu Almanya'da lisans bölümü okuyan öğrencilerin girdiği bir sınavmış. Benim mezuniyetim İTÜ'den olduğu için böyle bir sınava girmedim ve de bu bilgileri girmeden başvuru ileriki aşamalara geçiş yapmıyor. Bu durumu daha önce yaşayan ve bir çözüm bulan var mı? bilgi verirseniz çok sevinirim.
Hocam aynı şey benim de başıma geldi. Intermediate exam kısmına ösym sınav bilgilerini girdim, final exam kısmına da diploma notu vs girdim. Bu şekilde kabul edildi fakat daha önce bu süreçten geçen biri bana intermediate exam kısmını boş bırakmam gerektiğini söyledi ve mezuniyet notumu da girmemem gerektiğini onların puanlama sistemine çevrilmiş halini girmem gerektiğini söyledi. Ben başvurumu zaten bitirmiş olduğum için hiç bir düzenleme yapamadım. Üniversitenin öğrenci işlerini aradım ve bana verdiği yanıt şu şekildeydi. ' o kısmı (intermediate) boş bırakın, boş geçilmediğini söyledikten sonra ise sorun yok biz yanlış bir durumda sizinle iletişime geçeriz ve notunuzu da kendi lisans notunuzu girmenizde sakınca yok biz zaten Alman sistemindeki karşılığını anlamak için Vpd istiyoruz dedi. Yani sonuç olarak yanlış yaptım o kısmı ama herhangi bir sorun olursa kendileri düzeltmemi isteyecektir diye umuyorum.