Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Munih\'te Konaklama Sorunsali

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
DilekkY

Mesaj gönderen DilekkY » Çrş Oca 09, 2013 7:33 pm

yardimlariniz icin cok sagolun Staatsmann.

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Prş Oca 10, 2013 2:45 am

Munihe yakin sehirlerden (ingolstadt gibi 70km) ulasim aylik 250 euro civari oluyor...1bucuk saat filan suruyor. Gidip gelenler var ama cok rahat sayilmaz

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 10, 2013 6:32 pm

benim okul Rosenheimda. munihe yani bizim evin kapisindan okulun kapisina 68km arabayla. evin hemen onunde ubahn duragi var.ordan ostbahnhof a ostbahhoftan rosenheima rosenheimdan da okula gelmem 1 saat 15dk suruyo. munih icerisinde 2 ring icin aylik ogrenci bileti 36,10 euro. deutsche bahn da ostbahhof rosenheim hochschule arasi ogrenci bileti 180 euro.

rahat mi bana gore rahat ki maliyeti ayri tutmama ragmen arabadan daha rahat.. 2 ay arabayla git gel yaptim oncesinde.o da ayni sureyi aliyodu ve 250-280 euro gibi oluyodu aylik.

DilekkY

Mesaj gönderen DilekkY » Prş Oca 10, 2013 6:38 pm

Sanirim ornek verdiginiz mesafede oturup gitgel yapmakla,kursa/okula yakin bir yerlerden bulunabilirse bi oda bulmak asagi yukari ayniya geliyor.biri 350-400 euro civariysa digeri 250 civari ev+250 yol gibi denirse sanirim yaklasik ayni hesaba geliyor gibi gozukuyor.ortalama olarak yeme icme vb. tipi zorunlu harcamalar ne kadar tutabilir ona da fikriniz varsa yazabilir misiniz?

zathura

Mesaj gönderen zathura » Cum Şub 01, 2013 9:59 pm

http://www.apian-aparthaus.de/ nisandan sonrasi icin bos yer olmasi lazim. bana gecen ay maili gelmisti. bir sorun yinede dolmusta olabilir.

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Çrş Mar 13, 2013 1:21 pm

Merhaba arkadaslar Munihte Hbf nin yaninda ogrenci yurdunda 1 erkek ogrenci icin 2 kisilik odada 1 kisilik yerimi nachmieter olarak vermek istiyorum...
Tasinma tarihi: en gec 1 Nisan yada Mart sonu
Oda 2 kisilik yani odayi bir arkadasla paylasicaksiniz
Aylik 8 Gb internet kotasi
1 Masa-sandalye-baza ve dosek odada mevcuttur ayrica bir lavoba odada var..
Katta diger ogrencilerle ortak kullanilan : Dus-Mutfak ve Wc
Kurallar geregi bina icinde sigara icmek yasaktir...

Yurdun internet adresi
http://www.kolpinghaus-muenchen-zentral.de/

Hersey dahil aylik 251 Euro :)
Odayi almak isteyenler lutfen bana burdan mesaj yazsinlar...

dedemu

Mesaj gönderen dedemu » Çrş Eyl 02, 2015 10:56 pm

Merhabalar,

Ekim ayinda LMU\'da mastera baslayacagim ancak ev kiralari cok fazla gelmis durumda su anda bana. Mayis ayinda studentenwerk\'e online basvuru yapmistim ancak onlardan cevap yok su ana kdr. Apian\'a mail attm yerleri olmadigini soyleriler. munih sartlarina gore uygun(300-350€) kalacak yer nerde bulabilirim? Fikir verebilir misiniz?:|

Cok tesekkurler simdiden

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 02, 2015 11:22 pm

valla munih cok sikintili bu konuda. 300 350ye bulursan cok iyi acikcasi. facebookta esn tum diye bi grup var, bunun yaninda baska gruplar oldugunu da duydum. oralarda ogrenciler untermiete ilanlari verenler olabiliyo. bunun yaninda wg-gesucht ta sansini deneyebilirsin. yok munih cevresi de olur dersen ufak koylerde de tek odali daireler arayabilirsin eger hergun okula gitmiyosan. surekli aramak ve sansinin yaver gitmesini beklemek disinda munihte cok secenegin yok maalesef. studentenwerk yurtlarinda da ayni sekilde yigilma oluyo genelde. 2 donem beklenebiliyo.

dedemu

Mesaj gönderen dedemu » Cum Eyl 18, 2015 7:07 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

valla munih cok sikintili bu konuda. 300 350ye bulursan cok iyi acikcasi. facebookta esn tum diye bi grup var, bunun yaninda baska gruplar oldugunu da duydum. oralarda ogrenciler untermiete ilanlari verenler olabiliyo. bunun yaninda wg-gesucht ta sansini deneyebilirsin. yok munih cevresi de olur dersen ufak koylerde de tek odali daireler arayabilirsin eger hergun okula gitmiyosan. surekli aramak ve sansinin yaver gitmesini beklemek disinda munihte cok secenegin yok maalesef. studentenwerk yurtlarinda da ayni sekilde yigilma oluyo genelde. 2 donem beklenebiliyo.[/quote]

cevabin icin cok tesekkur ederim. Wg sucht a bakiyorum ama cok fazla fake ilan var. Munih\'te genelde cok sikinti oldugunu duydum bende ve kiralar asiri pahali. yani 600euro bir odada kira fazla benim icin maddi yonden. :( neyse umarm sans yaver gider de bir yer bulabilirim :/ tekrar tesekkurler

ahmettekin

Mesaj gönderen ahmettekin » Çrş Eyl 21, 2016 10:47 pm

Merhaba arkadaslar, TUM\'da master\'a baslayacagim onumuzdeki ay. Ben de ayni sikintiyi cekiyorum wg-gesucht\'tan yaklasik iki aydir basvuru yapmama ragmen hic olumlu donus olmuyor. Merak ettigim, oraya gidince konaklama bulma sansim artacak mi? Aylar boyunca hostellerde surunmek zorunda kalmak istemiyorum ve bu konuya cok canim sikiliyor. Bu surecin boyle ilerlemesi normal mi?

Dasein

Mesaj gönderen Dasein » Çrş Eyl 21, 2016 11:08 pm

[quote]ahmettekin tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, TUM\'da master\'a baslayacagim onumuzdeki ay. Ben de ayni sikintiyi cekiyorum wg-gesucht\'tan yaklasik iki aydir basvuru yapmama ragmen hic olumlu donus olmuyor. Merak ettigim, oraya gidince konaklama bulma sansim artacak mi? Aylar boyunca hostellerde surunmek zorunda kalmak istemiyorum ve bu konuya cok canim sikiliyor. Bu surecin boyle ilerlemesi normal mi?[/quote]

Ayni durumdayim malesef.Ozellikle October Fest araliginda gercek anlamda cok guc ev bulmak.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

TUM_ERMAN

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Prş Eyl 22, 2016 1:02 am

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, TUM\'da master\'a baslayacagim onumuzdeki ay. Ben de ayni sikintiyi cekiyorum wg-gesucht\'tan yaklasik iki aydir basvuru yapmama ragmen hic olumlu donus olmuyor. Merak ettigim, oraya gidince konaklama bulma sansim artacak mi? Aylar boyunca hostellerde surunmek zorunda kalmak istemiyorum ve bu konuya cok canim sikiliyor. Bu surecin boyle ilerlemesi normal mi?[/quote]

Ayni durumdayim malesef.Ozellikle October Fest araliginda gercek anlamda cok guc ev bulmak.[/quote]

Ben de dahil olmak uzere herkes ayni durumda maalesef, merak etme. Wg gesucht uzerinden eger hala Almanya\'ya gitmediysen ev bulman imkansiz gibi bisy. Takmiyor ev sahipleri hala baska ulkedeysen. Oraya gidip gorusmen lazim bizzat.

Bu arada ben de TUM deyim. Computational Mechanics yuksek lisans programi. Senin bolum nedir?

Dasein

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eyl 22, 2016 1:42 am

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

Ayni durumdayim malesef.Ozellikle October Fest araliginda gercek anlamda cok guc ev bulmak.[/quote]

Ben de dahil olmak uzere herkes ayni durumda maalesef, merak etme. Wg gesucht uzerinden eger hala Almanya\'ya gitmediysen ev bulman imkansiz gibi bisy. Takmiyor ev sahipleri hala baska ulkedeysen. Oraya gidip gorusmen lazim bizzat.

Bu arada ben de TUM deyim. Computational Mechanics yuksek lisans programi. Senin bolum nedir?[/quote]

LMU - Cognitive Neuroscience programindayim bende.Aynen , orayi gidip bakmayi dusunuyorum ancak 11 agustostan beri vize bekliyorum, okulun acilmasina az kaldigindan oturu biraz aciliyet tasiyan bir durum benim icin malesef.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 23, 2016 1:20 am

moralinizi bozmak gibi olmasin ama gelmis olanlar icin bile cok sikintili munihte ev bulmasi haberiniz olsun, bulsaniz da ucuza cikmaz. kalan arkadaslar var mesela biri ogrenci evinde 800€ oduyo ki allahtan calisiyo ama sehir merkezinde oturacam diye de vazgecmiyo odemekten. yurtlar daha ucuz. 200 300 civarinda. facebookta bi sayfa var, ESN TUMi Munchen diye. orda ilanlar oluyo kisa sureli kalislar icin. kisi kendisi olmadigi surede ara kiraya veriyo mesela. genelde yurtta oluyo. orayi takip edin ya da goz atin yeni cikan biseyde direk asilin mesaja. yurt basvurularini falan hemen kaydi yaptiginiz gun yapin, yigilma cok bindevakit kaybedip daha uzun beklemeyin. en az 1 donem bekliceniz zaten. Studetenwerk Munchen uzerinden yapiliyo basvurular.

Dasein, senin baya olmus basvurali. yabancilar subesini yokla mutlaka

ahmettekin

Mesaj gönderen ahmettekin » Cum Eyl 23, 2016 8:22 am

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

Bu arada ben de TUM deyim. Computational Mechanics yuksek lisans programi. Senin bolum nedir?[/quote]

Ben de Transportation Systems okuyacagim. Bu arada vizeye 25 Agustos\'ta basvurdum ve 21 Eylul\'de pasaportum elime gecti.

welly 275, peki kent merkezinden uzakta nereler tercih edilebilir konaklama icin? Ben zaten Istanbul\'da her gun 1-1,5 saat trafik cekiyordum ise giderken dolayisiyla kentten biraz uzak olmak cok zorlamaz beni, ustelik biraz sakin bir mahallede yasamayi tercih ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 23, 2016 8:04 pm

tam olarak isim veremem maalesef ama arama yaparken arama capini 20 40 km ye kadar genislettiginde munih merkeze uzak yerler de cikar.

Hypsia

Re: Munih\'te Konaklama Sorunsali

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 10:38 pm

Ben LMU'da Erasmus yapacagim. Bana studentenwerk'ten 2 donem icin de yurt cikti. 350 € tek kisilik daire. Erasmus ogrencilerine oncelik taniyorlar hatta sadece %30 ogrenciye yurt cikiyormus, ama Erasmus ogrencileri oncelikli. Erasmus ogrencilerine yurt cikmazsa, okul icinde bir kucuk oda bile veriyorlar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Munih'te Konaklama Sorunsali

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Şub 13, 2019 11:17 pm

acikcasi sanslisin. erasmusa gelip de yurt cikmayan biriyle tanismistim

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 12:52 am

Kotu durum. Biraz okulla da alakali aslinda, gittigim okulun kendi yurdu da var. direkt studentenwerk'e basvurdugumda cikmadi, ama okulun basvurusunda cikti studentenwerk.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Şub 15, 2019 1:41 am

valla münihteki devlet üniversitelerinin hicbirinin kendine ait yurdu oldugunu duymadim acikcasi. nereye basvurdun tam? okula dedigin international office mi?