Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Augsburg’da Master

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
AEnis

Augsburg’da Master

Mesaj gönderen AEnis » Pzr Eyl 23, 2018 11:09 pm

Arkadaşlar merhabalar. Herkese iyi geceler diliyorum. İzlemem gereken yol konusunda sizleri rahatsız ediyorum. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
Yeşil pasaport vasıtasıyla şuan Augsburgdayım. Burda üniversiteye başvurup Almanca karşılığı Wirtschaftsingenieurwesen olan Endüstri Mühendisliği alanında master yapmak niyetindeyim. Almanca seviyem ise bundan 5 yıl önce goethe’den b1 almıştım. Burda da günlük iletişimler kurmakta problem yaşamıyorum. Fakat elde bir belge yok. İzlemem gereken yol nedir? Neler tavsiye edersiniz?

İyi forumlar.. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Augsburg’da Master

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 24, 2018 3:29 pm

Merhaba, Augsburg üniversitesi ön kabul vermiyor maalesef. Ilk asamada B1 sertifikani alip, gelecek yaz dönemi icin Augsburg civarinda bir üniversiteye ön kabul icin basvuru yapip, kabul aldiktan sonra istedigin herhangi bir yerde B2 ve C1 kurslari icin kurs kaydi yaptirman gerekiyor. Diger ayrintili temel bilgiler asagidaki linklerde yer aliyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... -augsburg/

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

AEnis

Re: Augsburg’da Master

Mesaj gönderen AEnis » Pzt Eyl 24, 2018 3:39 pm

Çok teşekkür ediyorum. Peki şunu da sorayım. Augsburg üniversitesinde dil eğitimi almam mümkün oluyor mu? Yani B1’den C1’e kadar dil eğitimini alıp master için başvursam.