Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU München B2 Telc ile direk kabul veriyor.

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TU München B2 Telc ile direk kabul veriyor.

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 25, 2018 12:25 pm

Almanya nin en iyi üniversitelerinden biri olan TU München sadece gelecek kis dönemi icin Telc B2 sertifikasi ile basvuru yapan ögrencilere direk kabul veriyor. Özellikle DSH veya TestDaF gibi sinav tarihlerini kaciran veya sinavi gecemeyenler 15 temmuza kadar Telc B2 ile TU München e basvuru yapabilirler.

Fakat bu sadece Telc B2 sertifikasi icin gecerli. Diger B2 sertifikalari kabul edilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omrll

Re: TU München B2 Telc ile direk kabul veriyor.

Mesaj gönderen omrll » Cum May 25, 2018 6:01 pm

Physiker yazdı: Cum May 25, 2018 12:25 pm Almanya nin en iyi üniversitelerinden biri olan TU München sadece gelecek kis dönemi icin Telc B2 sertifikasi ile basvuru yapan ögrencilere direk kabul veriyor. Özellikle DSH veya TestDaF gibi sinav tarihlerini kaciran veya sinavi gecemeyenler 15 temmuza kadar Telc B2 ile TU München e basvuru yapabilirler.

Fakat bu sadece Telc B2 sertifikasi icin gecerli. Diger B2 sertifikalari kabul edilmiyor.
Şuan telc sınavları aşırı yavaş okuyor 4-7 hafta arası sürüyor(martın sonunda girdiğim sınavın sonucu elime 15 mayısta geldi) ve ben bugün 15 temmuza yetişen son sınava girdim 16 haziranda var ve son başvurudan önce sonucların geliceğini garanti edemiyorlar

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum May 25, 2018 11:37 pm

Neden böyle bir karar alinmis olabilir ? B2 bence üniversite okumak icin cokta yeterli bir seviye degil , insan derslerde oldukca zorlanir enazindan C1 sinavina hazirlanip o kelimeleri görmesi o süre zarfinda biraz daha fazla bir seyler okumasi kendini almancaya biraz daha adapte etmesi gerekiyor
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Cmt May 26, 2018 1:18 am

kiss25 yazdı: Cum May 25, 2018 11:37 pm Neden böyle bir karar alinmis olabilir ? B2 bence üniversite okumak icin cokta yeterli bir seviye degil , insan derslerde oldukca zorlanir enazindan C1 sinavina hazirlanip o kelimeleri görmesi o süre zarfinda biraz daha fazla bir seyler okumasi kendini almancaya biraz daha adapte etmesi gerekiyor
Üniversiteye para lazim galiba :D saka bir yana c1 in bile üniversite icin yeterli oldugunu düsünmeyenlerdenim. Ben dahil yabanci ögrencilerin derslerde ne kadar zorlandigina sahit oluyoruz. Kaldiki Tu München gibi zorluk derecesi belkide Almanyada en üst seviyede olan bir okulun böyle bir karar almasina bende cok sasirdim. Yakinda cikar kokusu :D

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt May 26, 2018 5:31 am

erennnsahin yazdı: Cmt May 26, 2018 1:18 am saka bir yana c1 in bile üniversite icin yeterli oldugunu düsünmeyenlerdenim.
valla ne yalan söyliyim ben de yazdiklarina katiliyorum , ben de böyle yazcaktim basta da simdi üniye daha bu dönem baslamis hava atiyor artist demesinler diye yazmadim :D
Arkadaslar ben erkegim =)

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Prş Eki 17, 2019 9:22 pm

Physiker yazdı: Cum May 25, 2018 12:25 pm Almanya nin en iyi üniversitelerinden biri olan TU München sadece gelecek kis dönemi icin Telc B2 sertifikasi ile basvuru yapan ögrencilere direk kabul veriyor. Özellikle DSH veya TestDaF gibi sinav tarihlerini kaciran veya sinavi gecemeyenler 15 temmuza kadar Telc B2 ile TU München e basvuru yapabilirler.

Merhabalar almanyada eğitimde tanıdığım en bilgili insanlardan olduğunuz için size bir soru sormak istedim,umarım dönüş yaparsınız.
bu yaz sömestrnda LMU da informatik okumak istiyorum ancak check listte gördüğüm bir madde benim kafamı baya bi karıştırdı beni ilgilendiren bir olay mı anlayamadım çünkü ilk defa lmu sayfasında anerkennung istendiğini gördüm.Sorum şu ben anerkennungu check lisste istenen diğer belgelerle birlikte göndermek zorunda mıyım yoksa o sonraki aşama mı teşekkürler link bırakıyorum aşşağıya
file:///C:/Users/Dell/Desktop/checkliste_11_17.pdf%20neu.pdf

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eki 17, 2019 11:08 pm

cagdas1881 yazdı: Prş Eki 17, 2019 9:22 pm Merhabalar almanyada eğitimde tanıdığım en bilgili insanlardan olduğunuz için size bir soru sormak istedim,umarım dönüş yaparsınız.
bu yaz sömestrnda LMU da informatik okumak istiyorum ancak check listte gördüğüm bir madde benim kafamı baya bi karıştırdı beni ilgilendiren bir olay mı anlayamadım çünkü ilk defa lmu sayfasında anerkennung istendiğini gördüm.Sorum şu ben anerkennungu check lisste istenen diğer belgelerle birlikte göndermek zorunda mıyım yoksa o sonraki aşama mı teşekkürler link bırakıyorum aşşağıya
file:///C:/Users/Dell/Desktop/checkliste_11_17.pdf%20neu.pdf
"file:///C:/Users/Dell/Desktop/checkliste_11_17.pdf%20neu.pdf" Kendi bilgisiyarındaki dosya konumu paylaşmıssın. Bunu bir upload sitesine yükleyip linki buraya atman lazım.

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cum Eki 18, 2019 1:09 pm

dabadee yazdı: Prş Eki 17, 2019 11:08 pm "file:///C:/Users/Dell/Desktop/checkliste_11_17.pdf%20neu.pdf" Kendi bilgisiyarındaki dosya konumu paylaşmıssın. Bunu bir upload sitesine yükleyip linki buraya atman lazım.
http://www.en.uni-muenchen.de/students/ ... ste_en.pdf

6. maddeden bahsediyordum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 18, 2019 1:15 pm

A recognition notification from the Zeugnisanerkennungsstelle für den Freistaat Bayern (ZASt) is
required:
 for holders of the International Baccalaureate who have not yet received their final certificate
 for applicants from the USA (unless they already hold a bachelor‘s degree)
 for applicants from Afghanistan
 applicants from PR China and Vietnam should submit the original certificate of the „Akademische
Prüfstelle bei der Deutschen Botschaft“ (APS)
The International Admissions Office also reserves the right to require a recognition notification from ZASt in
other individual cases.

Seni kapsamiyor yani.
www.deutschstudent.com

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cmt Eki 19, 2019 7:22 pm

Physiker yazdı: Cum Eki 18, 2019 1:15 pm A recognition notification from the Zeugnisanerkennungsstelle für den Freistaat Bayern (ZASt) is
required:
 for holders of the International Baccalaureate who have not yet received their final certificate
 for applicants from the USA (unless they already hold a bachelor‘s degree)
 for applicants from Afghanistan
 applicants from PR China and Vietnam should submit the original certificate of the „Akademische
Prüfstelle bei der Deutschen Botschaft“ (APS)
The International Admissions Office also reserves the right to require a recognition notification from ZASt in
other individual cases.

Seni kapsamiyor yani.
bu ben değil miyim. bu maddeden kastı ne tam olarak

BayernBeyi

Mesaj gönderen BayernBeyi » Çrş Ara 11, 2019 2:26 am

arkadas linki koybilirmisiniz nerede yaziyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 11, 2019 12:26 pm

BayernBeyi yazdı: Çrş Ara 11, 2019 2:26 am arkadas linki koybilirmisiniz nerede yaziyor
2018 kis dönemi icin gecerliydi. Artik Telc C1 HS istiyorlar.
www.deutschstudent.com

yigitulugoz

Mesaj gönderen yigitulugoz » Çrş Ara 11, 2019 10:36 pm

Peki dresden için varmı?