Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önlisans Ilahiyatla hangi bölüm okuyabilirim?

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Yozgat

Önlisans Ilahiyatla hangi bölüm okuyabilirim?

Mesaj gönderen Yozgat » Çrş Eyl 04, 2019 7:59 pm

Merhabalar,

Ben abiturumu münihde yapip türkiyede açıköğretim önlisans iki senemi Ilahiyat bölümü tamaladim. Ben Münihde Ilahiyat dışı bölüm okumak istiyorum. Mesela Öğretmenlik (Lehramt) veya Sosjoloji. (Abiturumla ikinci dil olmadiği için bu iki bölümü okuyamiyorum).
Önemli soru şu Ilahiyat Önlisans Açıköğret Diplomamla "Allgemeinabitur" alıp herhangi Bölüm okuyabilirmiyim?

Birde Ilahiyat bölümden "Theologie" den başka ne okuyabilirim?

Teşekkürlee

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Önlisans Ilahiyatla hangi bölüm okuyabilirim?

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Eyl 04, 2019 11:51 pm

Yozgat yazdı: Çrş Eyl 04, 2019 7:59 pm Merhabalar,

Ben abiturumu münihde yapip türkiyede açıköğretim önlisans iki senemi Ilahiyat bölümü tamaladim. Ben Münihde Ilahiyat dışı bölüm okumak istiyorum. Mesela Öğretmenlik (Lehramt) veya Sosjoloji. (Abiturumla ikinci dil olmadiği için bu iki bölümü okuyamiyorum).
Önemli soru şu Ilahiyat Önlisans Açıköğret Diplomamla "Allgemeinabitur" alıp herhangi Bölüm okuyabilirmiyim?

Birde Ilahiyat bölümden "Theologie" den başka ne okuyabilirim?

Teşekkürlee
Bu konuda hiçbir fikrim yok ama anabin kmk'da bahsettiğin önlisans programın neye denk olduğunu görebilirsiniz.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Re: Önlisans Ilahiyatla hangi bölüm okuyabilirim?

Mesaj gönderen sanatpb » Prş Eyl 05, 2019 12:46 am

Emin degilim ama muhtemelen Geisteswissenschaft bölümünlerine kabul alabilirsin. Eğerki ilahiyat/teoloji bölümlerinde kendini geliştirmek istiyorsan ilber ortaylının bir önerisini sunayım sana: Mutlaka yunanca ve arapça bileceksin. Türkiyedeki üniversitelerde bu pek münkün degil ama almanyada mümkün.